- Цього року у шопці є дві новинки – вона більша, аніж попередня, - розповідає отець Юстиніан. - Минулорічна мала 20 метрів висоти і 37-40 ширини, а ця – 20 метрів висоти і 50 метрів ширини. Якщо на підготовку попередніх шопок йшло близько чотирьох – п’яти днів, то для цієї нам знадобилось близько десяти.
Читайте також: У найбільшій шопці України з'явились фігури бійців АТО (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Робота над шопкою тривала від 24 грудня до 2 січня. Одним із головних елементів шопки є фігури та ляльки, і цього року більшість з них оновили. А допомагали у цьому чотири художниці з церковної спільноти.
- При церкві я вже довго і знаю, що є потреба в допомозі підготовки шопки, - розповідає одна із помічниць Ірина Юркевич. - Тому вирішила допомогти тим, що вмію – малюванням. Ми розмальовували фігури царів, солдатів, монахів та святих.
Дівчата малювали фігури майже чотири дні і вкладали у цю роботу душу, щоб усе вдалось.
- Ця робота приносила дуже велику радість і, незважаючи на те, що ми цілий день були на ногах, не втомлювались, - каже дівчина. – І, чесно кажучи, це навіть не зовсім робота, це - заняття для душі. А ще це можливість бути причетним до відтворення такої великої історичної та релігійної події – народження Ісуса Христа.
Оскільки деяким лялькам по 16 років, то дівчатам довелось добре постаратись, щоб «зробити їм красу».
- У деяких ляльок було таке сиве волосся від пилу, що ми мусили його мити, - пригадує Ірина. – Ще для шопки привезли трьох нових царів, які кланяються, а попередніх царів ми перемалювали у пастушків. Ще я лялькам ліпила щоки, щоб гарно виглядали.
Помітним та новим елементом у цьогорічній шопці є елементи військової тематики. Праворуч від центру шопки з самого краю встановили фігури бійців АТО та зброю. Ще там стоїть скринька для збору коштів на допомогу бійцям.
- В нашій країні відбуваються воєнні дії, і ми хотіли підкреслити своє переживання за тих всіх бійців, які зараз там, які не можуть бути зі своїми сім’ями, - продовжує отець Юстиніан. - В тому воєнному куточку є макети, амуніція, і плакат з молитвою – таке звернення від Небесної сотні до усіх українців.
Отці запевняють, що зброя, яка є частиною шопки, не означає, що церква підтримує чи пропагандує насилля.
- Коли наш дяк їздив по різних організаціях і брав зброю в руки, то потім в інтернеті виставляли його фото зі зброєю, і було багато негативних відгуків, що як це так зброю до церкви, - каже отець Юстиніан. - Зброя в церкві – це не означає, що церква пропагандує насильство. Зброя підкреслює те, що наші військові хочуть захищати нашу країну. І зброя показує всю ту справжню небезпеку тої зони, де воюють бійці.
Отець Юстиніан звертає увагу на те, що фігури бійців та зброя в шопці розміщені найдалі від Ісуса Христа.
Найбільша в Україні шопка у церкві св.. Апостола Петра буде до 15 лютого. У церкві чекають на усіх тернополян та гостей міста.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер