Як у Тернополі безкоштовно щеплюють чотирилапих улюбленців

Як у Тернополі безкоштовно щеплюють чотирилапих улюбленців

У Тернополі в різних мікрорайонах міста працюють мобільні пункти, де можна вакцинувати домашніх тварин від сказу безкоштовно. Де так коли це можна зробити та що варто знати? Про це у матеріалі!

Мобільні пункти вакцинації розгортають на різних локаціях відповідно до складеного графіку. Власники тварин можуть безкоштовно щепити своїх улюбленців. Журналісти «20 хвилин» побували у такому пункті, який працював на вулиці Київській. 

Там працюють лікарі ветеринарної медицини. До них приходять власники зі своїми улюбленцями, щоб вакцинувати. При собі варто мати паспорт тварини, щоб там зробили спеціальну відмітку про дату щеплення та вакцину. Якщо його немає – медики виписують спеціальну довідку. 

– До нас приходять власники котів та собак. Незвичайних тварин у нас не було. Дехто має кілька улюбленців і приводить всіх одразу, – каже лікарка ветеринарної медицини Ірина Данчак.  

Відео дня

Медики кажуть – не варто ігнорувати щеплення від сказу, адже це смертельно небезпечна хвороба. В групі ризику не лише самі тварини, а і їх власники.

– Сказ – це дуже небезпечна інфекційна хвороба, поширена серед тварин, особливо серед ссавців, – каже лікар ветеринарної медицини Юрій Янковський. – У групі ризику домашні улюбленці, які можуть контактувати з іншими тваринами. Часто хворобу переносять такі тварини, як кажани та їжаки. Потрібно пояснювати дітям, що треба бути дуже обережним з тваринами. Сказ частіше передається через укуси тварин зі слиною. Тож якщо вас вкусила незнайома тварина – потрібно звернутися до лікаря.

Вакцинувати домашніх улюбленців потрібно регулярно – один раз на рік. 

– Навіть якщо у вас є кіт, який постійно живе у квартирі, не варто ігнорувати щеплення від сказу, – пояснює Ірина Данчак. – Відповідальні власники тварин приводять своїх чотирилапих улюбленців регулярно. Щороку ми працюємо в мобільному пункті на різних локаціях в різних мікрорайонах, відповідно до складеного графіку. Деякі власники, які не встигають щепити тваринку у своєму районі, часто приїжджають на інші локації, де ми працюємо. 

Приводять котів та собак 

Сама процедура займає приблизно п’ять хвилин. Працює одразу кілька медиків, тож черг немає. 

Пан Ростислав вакцинує собаку Матильду щороку. Також вдома має ще двох кішок. 

Владислав має пса на ім’я Чоп. Він дбає про нього та доглядає. Тож привів чотирилапого на вакцинацію.

Пані Олена має собачку Джекі. Йому десять років. Жінка каже – робить всі необхідні щеплення своєму улюбленцю. 

– Я роблю всі необхідні щеплення, якщо є якась проблема – ходимо до ветеринара. Всім раджу, якщо ви маєте домашніх тварин – обов’язково вакцинувати їх, особливо від сказу, – каже жінка. 

Ольга прихистила кошеня два роки тому. Його зняли з дерева біля будинку. Тепер за ним дбають та вакцинують. 

Котів приносять у спеціальних сумках, а дехто у звичайних коробках. Тварини зазвичай спокійно реагують на укол. Лікарі радять власникам після щеплення давати тваринам більше води.

Що варто знати про хворобу

У головному управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській області пояснюють, що необхідно знати і яких правил варто дотримуватися власникам домашніх тварин:

  • собаки, коти та інші тварини безкоштовно вакцинуються проти сказу з трьохмісячного віку спеціалістами міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Тернополі, або приватними ветеринарними лікарями міста Тернополя;
  • щороку вакуцинувати своїх тварин згідно графіку щеплень;
  • у випадку нанесення тваринами покусів людям чи тваринам негайно звернутися в травмпункт, який в першу чергу повідомляє ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», а потім повідомляє ветеринарну службу міста. Власник зобов’язаний ізолювати тварину в окремому приміщенні для проведення клінічного огляду, а також з 10-ти денним карантинуванням під наглядом ветлікаря (після карантинування протягом 10 днів, на 11-12 день проводиться клінічний огляд, у випадку загибелі тварини проводиться посмертна діагностика в Тернопільській РДЛ ДПСС.
  • У разі лабораторного підтвердження сказу, проводиться засідання державної надзвичайно протиепізоотичної комісії, де оголошуються неблагополучні та загрозливі зони, затверджуються комплекс заходів, одним із них є вакцинація всіх зареєстрованих тварин(собаки, коти), а також боротьба з безпритульними тваринами.
  • Виводьте собак на вигул на короткому повідку та у наморднику;
  • Тримайте сторожових собак на прив'язі і відпускайте лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі;
  • Не присвоюйте безпритульних собак, котів і диких тварин та уникайте контактів з ними.

Поширені міфи та реальність про сказ

Нехтування щепленням тварин проти сказу може призвести до захворювання та загибелі ваших чотирилапих друзів і водночас стати загрозою здоров’ю членів вашої родини. У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли про найпоширеніші міфи про цю хворобу.

Міф: вакцинувати тварин, які не виходять на вулицю або не потрапляють в дику природу, не обов'язково. Реальність: дика природа може сама «прийти»  до тварини, що мешкає ізольовано.

Міф: вакцинувати потрібно лише дорослих тварин, одного щеплення достатньо. Реальність: вакцинувати обов'язково щорічно з 3-х місячного віку.

Міф: вакцини проти сказу є важкими для тварин. Реальність: сучасні вакцини максимально безпечні, ефективні та мають дуже низький % теоретично можливих ускладнень.

Міф: сказ переносять лише собаки, рідше - коти. Реальність: вірус вражає всіх теплокровних тварин, які потім стають його переносниками.

Міф: хвора тварина завжди поводиться агресивно, в неї тече слина. Реальність: на початковій стадії слина не тече. Ознаки проявляються через 3-5 днів після зараження. Хвороба може мати безсимптомний перебіг. Тварина може бути пригніченою.

Міф: захворіти на сказ можна, якщо доторкнутися до хворої тварини. Реальність: тварини виділяють вірус зі слиною. Вірус проникає в організм людини через укус, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки, подряпини, мікроушкодження шкіри.

Міф: люди не хворіють на сказ. Реальність: люди хворіють! В організмі людини вірус нервовими волокнами потрапляє у спинний і головний мозок, викликає запалення, параліч і смерть.

Міф: до лікаря не обов'язково звертатися відразу після укусу, можна почекати якийсь час. Реальність: після появи перших симптомів медики вже не зможуть допомогти хворому.

Міф: сказ виліковний. Реальність: єдиний офіційно визнаний і ефективний спосіб уникнути сказу в разі ризику зараження - своєчасна профілактична вакцинація. 

Довідка:
Мобільні пункти вакцинації працюватимуть за таким графіком:
5 вересня з 15:00 до 17:00 на проспекті Злуки, 55.
Телефон:
23-21-59;
0672086509.
5 вересня з 15:00 до 17:00 на проспекті Злуки, 3.
Телефон:
23-21-59;
0676440848.
12 вересня з 15:00 до 17:00 на вул. Текстильній, 1Г.
Телефон:
0678479323.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Юляша
    Прочитала ) дитині 19 місяців  
    Перший стовпчик можна викреслити цілком і з другог перші дві вакцини) нічого з цього не кололи🤷🏽‍♀️не наганітайте)
    Yura reply Юляша
    Но це також вакцина яка взагалі не потрібна: і ВООЗ це організація яка якраз і навязує людям оці всі вакцини,щоб потім фармаколгічні корпорації на вас заробляли мільярди !

    БЦЖ (лат. BCG), скорочення від Бацила[1] Кальметта — Герена (лат. Bacillus Calmette–Guérin) — єдина існуюча вакцина для щеплення проти туберкульозу[2], виготовлена з Mycobacterium bovis і вперше використана 1921 року. Входить до переліку основних лікарських засобів ВООЗ.

    БЦЖ є ефективною для запобігання дисемінованого ураження у дітей, але вона не є надійним захисником від туберкульозу легень.[3] Тим не менш БЦЖ використовують в усьому світі частіше, ніж інші вакцини; більш ніж 90 % дітей проходять щеплення саме цією вакциною.[4] Щороку близько 100 мільйонів дітей отримують щеплення вакциною БЦЖ.
  • Читач29
    А чому не вакцинують бездомних тварин?
  • Ольга
    А що  в тому поганого, що вакцинують тварин.
  • Слава Голда
    О Опацький

keyboard_arrow_up