Показові бої та обмін досвідом: у Тернополі, біля літньої сцени в парку Шевченка відбулись тренування до гри “Гурби-Антонівці” у суботу, 6 квітня.
Теренова гра “Гурби-Антонівці” – спортивна патріотична гра для молоді з усієї України. Щороку тут збирається більше 350 молодих людей, що прагнуть випробовувати себе, брати відповідальність та загартовувати тіло і дух.
- Теренова гра “Гурби-Антонівці” проводиться в Україні 17 років поспіль, - каже співорганізатор гри, голова секретаріату МНК Тернопіль Василь Панькевич. - З Тернополя щороку понад 50 учасників бере у ній участь. Це хлопці і дівчата від 18 років, але, бувають й винятки. Якщо хтось дуже хоче потрапити на гру, то ми дозволяємо і з 16 років їхати.
Василь Панькевич вже вп’яте цьогоріч поїде на гру. Каже, що для нього - це насамперед можливість зустрітись із цікавими людьми з різних куточків України.
Гра поєднує в собі елементи спортивного та морального вишколу. Прожити три дні в небезпечних умовах, постійно пересуваючись та ідучи на компроміс із собою, дається нелегко. Не раз учасникам доводиться сумніватися у власних силах ще при заповненні анкети.
- Ця гра гартує характер та силу волі, - каже 18-річна Оля, яка цьогоріч вперше наважилась поїхати на гру. - Найважливіше у цій грі бути консолідованими у своїй команді. І я дуже рада, що перед грою нам проводять ці тренування.
Організатори пояснюють, що тренування перед грою традиційні. Їх проводять для того, аби пояснити усім учасника навіщо “Гурби-Антонівці” існують, і, звісно, щоб учасники попередньо випробували свої сили.
Тренування у Тернополі для майбутніх учасників гри проводили хлопці, які вже неодноразово брали у ній участь.
Теренова гра “Гурби-Антонівці” щорічно проводиться на межі Тернопільської і Рівненської областей, поблизу урочища Гурби. Саме там 75 років тому Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС.
Гра відбувається у лісі на території 20 км², обмеженій маркувальною стрічкою. Триває 3 доби без перерви, часто найцікавіші події розгортаються вночі. Учасники заходу ночують без наметів, організованого харчування немає.
За перемогу змагаються два курені - “Вовки” та “Леви”. Курені діляться на менші частини: чоти і рої за аналогією розподілу груп в УПА. “Життя” учасника - це нарукавна пов’язка: в одного куреня - жовта, в іншого - червона.
Цьогоріч гра буде тривати з 2 по 5 травня. Участь у ній безкоштовна
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер