Як утеплити вікна та позбутися цвілі через конденсат: скільки коштують недорогі засоби на ринку Тернополя
Після різкого похолодання мешканці деяких будинків почали зіштовхуватися з різними проблемами. Ми дізналися, скільки коштують ущільнювачі для вікон та дверей, щоб зберегти тепло, та які засоби пропонують від конденсату та цвілі.
На центральному ринку міста у багатьох кіосках можна придбати недорогі засоби, щоб утеплити свою оселю взимку. За допомогою ущільнювачів можна запобігти продуванню холодного повітря в помешкання. Мешканці будинків, у яких ще старі дерев’яні вікна, можуть зіштовхуватися з такою проблемою.
– Я живу в орендованій квартирі, в ній ще старі дерев’яні вікна, –розповідає тернополянин Олександр. – Щільно вони не зачиняються, тому перед похолоданням доводиться затуляти щілини ватою та заклеювати малярною стрічкою. Якщо цього не зробити – все тепло виходить, а коли сильний вітер – чути свист з вікон.
Скільки коштують ущільнювачі
На ринку можна купити різні засоби, щоб закрити щілини у вікнах та вхідних дверях або балконі. Спеціальні гумові ущільнювачі коштують від 15 до 45 гривень за метр. Ціна залежить від їх товщини. Вони мають клейкий шар, тому їх можна наклеїти на кватирки чи балконні двері, якщо вони щільно не зачиняються.
Продавці можуть відміряти потрібну довжину ущільнювача.
Також є рулони поролонового ущільнювача з самоклейним шаром. Такий радять використовувати, якщо щілини невеликі – всього кілька міліметрів. Коштує така 40-60 гривень за упаковку (2 метри).
Щоб закрити щілини у вікнах – можна закрити їх ватою та клейкою стрічкою – кажуть продавці.
– Люди купують таку стрічку, особливо студенти. Які живуть в гуртожитках та тернополяни, у яких старі будинки і дерев’яні вікна. Але раджу заклеювати їх не звичайним скотчем, а спеціальною клейкою стрічкою. Є целофанові (схожі на скотч), а є паперові стрічки. Вони не залишають слідів клею та легко знімаються. Якщо взяти звичайний скотч, то навесні, коли будете знімати його, на вікнах залишиться шар клею, або скоч знімете разом з фарбою, – розповіла одна з продачинь.
Коштує стірчка для заклеювання вікон не дорого – від 10 гривень за рулон довжиною 20 метрів. Також є рулони по 30, 50 та 100 метрів. Ціни в середньому від 40 до 80 гривень.
Вату можна придбати у звичайні аптеці. Велика упаковка (100 грамів) коштує 20-30 гривень, залежно від виробника.
Як боротися з цвіллю
Ще одна проблема, з якою можна зіштовхнутися взимку – це конденсат на вікнах. Через це може з’явитися цвіль.
Щоб позбутися грибка через надмірну вологу – продавці радять спеціальний засіб. Його потрібно розпилити на місце, де з’явилась пліснява, та залишити на 10-15 хвилин. Після цього достатньо промити поверхню водою або витерти вологою ганчіркою.
– Засіб на основі хлору, тому має різкий запах. Після нанесення краще вийти з кімнати, а потім добре провітрити приміщення. Його можна наносити на шпалери, штукатурку, фарбовані поверхні. Він повністю роз’їдає цвіль, але не висвітлює фарбу, – каже продавчиня Ольга.
Коштує такий засіб 130-150 гривень.
А об засобів, щоб запобігти появі конденсату, на жаль, не має.
– Якщо з’являється конденсат, це означає, що вікна погано встановлені. В приміщенні погана вентиляція. Якщо вікна меташлопластикові – треба перевести їх у зимовий режим. Можливо варто почистити вентиляцію. Якщо це не допомагає – треба періодично провітрювати приміщення та протирати вікна від конденсату, щоб не було плісняви, – радять продавці.
Також продавці кажуть – є народні методи, щоб зменшити кількість вологи у квартирі. Можна поставити на підвіконня тарілку з сіллю або силікагелем, який вбирає вологу. Однак це може допомогти лише в тому випадку, якщо на вікнах з’являється кілька крапель води.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
PM1
Котельня подає тепло стабільно, як і раніше, але бісове ІТП в підвалі перекриває клапан, щоб люди замерзали.
Це все прекрасно знають жителі мікрорайону Аляска, які в 2022 році терпіли холод, при кожному відключенні світла. Котельня тепло подавала, але насос ІТП не працював без електрики.
Тернопіль Робота