Продавці на ринку розповідають, що цього року добрий урожай кавунів. Їх, як і дині, везуть з Херсонщини. Через спеку та дощі всі ягоди солодкі, однак потрібно обирати стиглий кавун.
- Спершу потрібно оглянути кавун та знайти жовту пляму – це ознака стиглості, – розповідає подавець пані Марія. – На недостиглих кавунах плями немає. Ще треба дивитися, щоб хвостик був сухий.
За розміром плями від хвостика можна визначити «хлопчика» та «дівчинку». Якщо точка від бадилля кавуна велика і рельєфна – це «дівчинка». Вона більш солодка. У «хлопчика» точка від бадилля маленька.
- Я не вмію обирати солодкі кавуни, – розповідає тернополянка Надія. – Купую зазвичай половину, так точно можна побачити, що кавун достиг. Іноді купувала цілі кавуни, ніби і «дівчинка», і хвостика зеленого немає, але всередині ще зеленуватий.
На ринку можна придбати половину або чверть кавуна. Тріснута м’якоть вказує на стиглість ягоди. Однак потрібно перевіряти, щоб кавун не був перезрілий, розповідають продавці. Якщо прислухуватись до цих правил, можна вибрати солодку та стиглу ягоду.
Також, потрібно знати міру, особливо це стосується маленьких дітей. Адже ним легко отруїтись.
- Кавун часто вживають на десерт, після основного прийому їжі, що дуже погано впливає на наше травлення, – розповідає лікар ветеринарної медицини Наталя Остапів. – Кавун має високий вміст цукрів, і якщо їсти його з іншою їжею, в шлунку та кишечнику з’являється надлишок цих цукрів. Через це починаються природні процеси бродіння. Тому з’являються неприємні відчуття і навіть симптоми отруєння.
Щоб уникнути таких ситуацій – потрібно знати міру і вживати кавун хоча б через 2 години після прийому їжі.
А як ви обираєте солодкі кавуни? Діліться своїми порадами у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Цьвєк