Як відновити втрачені документи і що для цього потрібно
Жінка, яка змушена покинути домівку, де залишилися оригінали документів, може їх відновити, звернувшись до відділу ДРАЦС або в Міграційну службу. Тут видадуть паспорт, свідоцтва про народження дітей та свідоцтво про шлюб повторно або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, в разі якщо шлюб розірваний.
Як відновити документи, якщо вони залишилися вдома, а змоги повернутися туди немає, — до редакції із таким питанням звернулася мама двох дітей.
Свідоцтва про народження і шлюб
Деталей жінка не повідомляла, проте запевнила, що повернутися і забрати свої та дітей документи неможливо.
«20 хвилин» звернулися за роз’ясненням до ДРАЦС і Міграційної служби.
— При необхідності особа може звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану на території України для відновлення втрачених чи пошкоджених документів, — повідомила «20 хвилин» начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Ірина Масло.
Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.
Це питання регламентується Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Мінюсту від 18.10.2000 № 52/5 та зареєстровані у Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.
— Після припинення шлюбу, внаслідок його розірвання, свідоцтва про шлюб повторно не видають, — каже Ірина Масло. — У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.
При поданні заяви особа має пред’явити паспорт громадянина України або паспортний документ. У разі відсутності такого, заявник може пред’явити документ в Дії і пройти взаємодію з ДРАЦС із використанням засобів криптографічного захисту інформації, які відповідають вимогам законодавства до засобів криптографічного захисту інформації, призначених для захисту конфіденційної інформації.
Які це саме засоби захисту інформації, у ДРАЦС не повідомляли.
— Жінка, звернувшись до відділу ДРАЦС, може отримати свідоцтва про народження своїх дітей та свідоцтво про шлюб повторно або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, в разі якщо шлюб розірваний, — повідомила Ірина Масло.
Щоб відновити паспорт
Як відновити паспорт,повідомила «20 хвилин» речниця управління Міграційної служби в області Ірина Бойко.
Для оформлення нового паспорта громадянина України у разі втрати попереднього, необхідно особисто прийти до однієї з трьох установ:
1) у підрозділ ДМС України;
2) у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
3) у центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс».
— Оформити новий паспортний документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які є на підконтрольних Україні територіях, де безпекова ситуація є контрольованою, — зазначила Ірина Бойко.
Які потрібні документи
Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа має подати наступні документи:
- заяву про втрату паспорта;
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);
- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору;
- довідку органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (за наявності).
Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):
— довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера);
— якщо є неповнолітні діти – свідоцтва про їх народження;
— свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності);
— довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщених осіб;
— для особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я – одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру;
— для бездомних осіб – посвідчення про взяття на облік бездомних осіб;
— для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи – рішення суду про встановлення особи.
З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України.
Термін оформлення ID-картки 20 робочих днів, або 10 робочих днів у разі термінового оформлення.
Як відновити втрачені персональні документи? Відео інструкція
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.