Забудова на Брюкнера, ущільнення за «Перемогою», реконструкція Площі героїв Євромайдану, зменшення парків, розростання ринків – все це змінює обличчя Тернополя. Ми щодня спостерігаємо нові будови та реконструкції, а тому не помічаємо чіткої різниці між «було» та «стало»
З допомогою сервісу «Гугл Земля» ми покажемо вам декілька місцин Файного міста, які змінилися за останні роки через забудову. Інформація, не найактуальніша, бо останні доступні супутникові зйомки в сервісі - 2016 року. Тому для порівняння використовуємо картинки 2010 та 2016 року. Також акцентуємо увагу, що чимало вільних земель уже мають власника. А це означає, що за декілька років контрасти будуть ще разючішші. Як приклад дялянок, які вже сформовані, але не задубовані: відведені 60 сотих в парку Нацвідродження під «Екоготель», «закріплення за туалетом» в парку Шевченка 43 соток, надання базі відпочинку більше 4 гектарів землі в парку «Загребелля», виділення під будівництво «Льодового палацу» в парку «Топільче» близько 1,3 га землі. В 2020 році більшість тих ділянок, які поки вільні проте ущільнять місто чи знищать зелені зони, забудують. Тоді порівняння будуть більш наочними.
- Ущільнення та знищення паркових зон, однозначно, явище якого варто уникати. Варто розуміти, що поява об’єкту на «вільному місці» означає й потребу в паркомісцях, дитячих майданчиках, прибудинковій території – а для них, часто, вже просто немає місця. Тернопіль потрібно не забудовувати всередині, а розбудовувати в сторони. Щодо зелених зон, то їх вже катастрофічно бракує. Депутати сьогоднішнього скликання це розуміють і дурниць, майже не роблять.
Папк Національного відродження
Частина парку «Топільче» в районі ринку
Забудова в районі «Атріуму»
Територія біля недобудованої бібліотеки
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер