Як зберігають заморожені продукти у магазинах під час відключення світла: «20 хвилин» перевірили

Як зберігають заморожені продукти у магазинах під час відключення світла: «20 хвилин» перевірили

Журналісти «20 хвилин» перевірили, як зберігають заморожені продукти у магазинах Тернополя. Чи працюють генератори та в якому стані продукція. 

Журналісти «20 хвилин» побували у кількох мережах супермаркетів та магазинів міста у четвер, 25 липня. Ми оглянули різні продукти, які зберігають у морозильних камерах. Серед них – морозиво, напівфабрикати, морепродукти, масло, заморожені овочі та фрукти тощо. 

АТБ

Супермаркет розташований на території «Центрального ринку». Там є генератор, тож електроенергія є навіть під час відключень. У морозильних камерах різна продукція добре промерзла. У окремих морозилках зберігають масло, напівфабрикати, морепродукти, морозиво.

Однак в одній з морозилок помітили кілька упаковок морозива, яке розтануло та знову підмерзло. Про це свідчить зім’ята упаковка. Таких було кілька. 

Відео дня

NOVUS

У цьому супермаркеті на вулиці Перля кілька морозильних камер були покриті конденсатом. Імовірно, що є проблеми з їх роботою. Але продукція всередині була добре проморожена. Хоча на деяких упаковках всередині було помітно іній, ніби товар почав танути і знову замерз. 

Рукавичка

Супермаркет розташований на вулиці Острозького. Там ми побачили морозиво у деформованих упаковках. Воно підтало та замерзло знову. Таке ми помітили у кількох морозильних камерах.

Сільпо

У супермаркеті, що в ТЦ «Орнава» на вулиці Торговиці є великі морозильні камери. В них окремо зберігається різна продукція. Журналіст «20 хвилин» не помітив товарів, які виглядали б так, ніби вже розмерзалися. Морозиво, напівфабрикати, риба тощо добре промерзлі.

Ситно

Магазин напівфабрикатів розташований на вулиці Шептицького. У морозильниках зберігаються різні товари – пельмені, вареники, млинці, котлети, сирники тощо. Розморожених напівфабрикатів ми не побачили.

Продавчиня розповіла – в магазині є генератор. Його вмикають, коли немає світла. Оскільки вся продукція заморожена, це доводиться робити щоразу. 

– Ми маємо генератор, його купили цього року, коли почались відключення світла. Товар зберігається в морозильних камерах. На щастя, не було такого, щоб щось виходило з ладу і продукти розмерзалися. Багато покупців запитують, чи в нас є генератор, чи все свіже та не розмерзалося, – каже жінка. 

М’ясна лінія

У м’ясному магазині на вулиці Торговиці ковбаси та м’ясо зберігають у холодильниках. Також є морозильна камера з напівфабрикатами. Ознак того, що вони розмерзались ми не помітили. Продавці кажуть – коли немає світла, запускають генератор. 

Перевірок не проводили

Журналісти «20 хвилин» звернулися до головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Там повідомили, що скарг від жителів Тернополя чи області на якість продуктів через неналежне зберігання у холодильних чи морозильних камерах до них не надходила. 

Також працівники Держпродспоживслужби не проводили перевірки підприємців, оскільки на це діє мораторій. Тож вони можуть проводити їх якщо є відповідні скарги від споживачів або ж підприємець сам виявив таке бажання. 

Як безпечно купувати заморожені товари

У Держпродспоживслужбі радять споживачам уважно підходити до вибору продуктів, які мають зберігатися при певній температурі. У першу чергу – обирати ті магазини, які мають постійно увімкнені холодильні та морозильні камери. Варто звертати увагу на зовнішній вигляд товару – чи є ознаки того, що він був розморожений та заморожений. На упаковках вказані умови зберігання та температурний режим. На це варто звертати увагу перед покупкою.

При при відключенні електроенергії у закритому холодильнику продукти залишаються безпечними до 4 год., у повній морозильній камері – 48 год., у напівпорожній – 24 год, – наголошують у держпродспоживслужбі. Після розморожування продукти необхідно обробити впродовж 24 год. Повторне заморожування не допускається!

Довідка:

Якщо придбаний товар виявився зіпсований або ви маєте сумніви щодо його якості – ви маєте право повернути його. Для цього варто звернутися до магазину та надати чек, що підтверджує вашу покупку. Адміністрація магазину повинна або замінити товар на інший, належної якості, або повернути кошти. 

Також можна звернутися до головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області:

Телефон:

(0352) 52 10 10

Гаряча лінія

(0352) 52 10 10

Електронна пошта

[email protected]

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Галина
    Як вночі не було світла по 4-5-6 годин, то генератори ніхто не вмикав, так що хоч вони є все рівно не можуть забезпечити безперебійну роботу холодильників
  • Володимир Козін
    А що не зрозуміло? Супермаркети не вмикають генератори на холодильники.

keyboard_arrow_up