На Кременеччині від початку карантину зафіксували найбільшу кількість захворювань на Covid-19 в області. Яка ситуація в районі зараз, читайте у матеріалі.
- Мої знайомі минулого тижня поїхали у Почаївську лавру. Там залишались ночувати у готелі на території лаври. Він працює, незважаючи на карантин, - повідомив редакцію тернополянин Віталій. - Зважаючи на те, скільки хворих було на Кременеччині і яка ситуація була в самій Лаврі, не думаю, що це безпечно. Тим більше, здається, на території району робота готелів заборонена.
Станом на 14 липня і справді на Кременеччині не дозволено працювати готелям. Проте, рішенням комісії ТЕБ НС Почаївської ОТГ, у самому Почаєві прийом відвідувачів у готелях на території громади відновили.
- Зараз ми дуже добре співпрацюємо із духовними наставниками Почаївської лаври. Вони з розумінням поставились до всіх протиепідемічних заходів, які були введені в районі та дотримуються їх, - каже очільник району Василь Ясіновський. - На початку карантину були деякі непорозуміння, але згодом за підтримки правоохоронних органів, вірян та керівництва Лаври, усе вдалось залагодити. І тим самим ситуація в районі із захворюваністю покращилась.
Читайте також: "Усі жителі – це контактні особи»: яка насправді ситуація в Почаєві. В'їзд та виїзд там обмежили"
Пан Ясіновський каже, що у Лаврі зараз повністю відновили богослужіння, але усіх загальнодержавних норм карантину дотримуються.
Проте на офіційному сайті Лаври тему коронавірусу не покидають. Представники Свято-Успенської Почаївської лаври (УПЦ МП) розповідають про те, що від туберкульозу та грипу померли більше людей, ніж від СOVID-19 та роздумують над тим, чи можна заразитись вірусом через чашу.
Як повідомляли журналісти видання "Українська правда" 21 квітня, поліція відкрила кримінальне провадження через порушення карантину в Почаївській Свято-Успенській лаврі (УПЦ МП) на Тернопільщині.
- Поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі під час Великоднього богослужіння. Переважна більшість вірян не дотримувалися дистанції та були без засобів захисту, - йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження розпочали за статтею 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Як повідомили у пресслужбі ГУНП в Тернопільській області, станом на 14 липня, кримінальне провадження знаходиться на стадії досудового розслідування. Зараз допитують вірян та духовенство Лаври. Уже незабаром провадження передадуть у суд.
Як повідомляє ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр", станом на ранок 14 липня в Кременецькому районі зафіксовано 432 випадки захворювання на коронавірус. 378 людей одужало, 8 летальних випадків.
За словами Василя Ясіновського, зараз район повертається до повного функціонування: магазини працюють, транспорт також відновив роботу, звісно, із дотриманням протиепідемічних норм.
- За три останніх тижні у нашому районі зафіксовано, здається, лише три нових випадки захворювання, - каже голова РДА. - Це хороший показник. Сподіваємось, що ситуація буде такою і надалі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 8 від 19 лютого 2025
Читати номер
David Starr
Oleg Gaidutsky
А тепер Галина і вісі інші прихильники УПЦМП зазирніть в очі матерям солдат, які не повернулися зі Російсько - Української війни!!!
ігор
2. "В Лаврі є хворі і йдуть служби". Памятаю як там виявили хворих із Молдови і скільки понасирали про це в газетах і т.д., ну і що далі? Оскільки виявилось що МП це "гніздо короновірусу", то там повинен був відбутися суцільний мор, лишитися руїна і суцільний цвинтар, хтось це бачив? Може тепер зрозуміло хто був правий? Бо треба ще й вірити в Бога, а не тільки дурнею страдати.
Галина Древніцька
Oleg Gaidutsky reply Галина Древніцька
Oleg Gaidutsky reply Oleg Gaidutsky