Які безоплатні медпослуги можуть отримати онкопацієнти — пояснення НСЗУ

Які безоплатні медпослуги можуть отримати онкопацієнти — пояснення НСЗУ

3 239 пацієнтів на Тернопільщині отримали безоплатне лікування онкології у 2023 році.

Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними. Про це повідомляють в Національній службі здоров’я України. Серед послуг — діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога.


Перший, хто вчасно допоможе виявити онкозахворювання — це сімейний лікар. Він створить електронне направлення на необхідні аналізи та обстеження.

«На лікування онкозахворювань у 2024 році передбачено понад 6,3 млрд грн та понад 682 млн на раннє виявлення. У 2022 —  понад 6,5 млрд та майже 525 млн відповідно: тобто, фіксується збільшення фінансування раннього виявлення раку, адже раннє виявлення сприяє одужанню», — йдеться в повідомленні Нацслужби здоров'я.

Відео дня

Національна служба здоров’я України сплачує медзакладам за лікування раку за ринковими тарифами:

  • хімієтерапія дорослих — майже 36 тис. грн, дітей – понад 130 тис;
  • радіологічна терапія —  понад 51 тис. грн;
  • лікування онкогематологічних захворювань у дорослих —  понад 61 тис., у дітей —  майже 224 тис.

Діагностика онкозахворювання

Для раннього виявлення онкології в Програмі медичних гарантій є шість досліджень: усі вони безоплатні. Це мамографія та колоноскопія, які рекомендовано проходити регулярно пацієнтам у віці 40+, а також гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія, які мають бути регулярними для пацієнтів 50+ років.

У 2023 році за Програмою медичних гарантій на Тернопільщині мамографію зробили 3 780 пацієнток, гістероскопію —  742 пацієнти, гастроскопію —  8 373, колоноскопію —  2 343, цистоскопію —  633, бронхоскопію — 260.

Пацієнтові з підозрою на онкологію гарантується безоплатна діагностика в амбулаторних і стаціонарних умовах. Це лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження (МРТ та КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням, рентген, УЗД та ін.).

Зробити аналізи та обстеження можна у багатопрофільних клінічних лікарнях або спеціалізованих онкозакладах.

Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт центру НСЗУ 16-77 або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Електронне направлення —  обов’язкова умова отримання спеціалізованої медичної допомоги при онкозахворюванні. Пацієнт може самостійно вибрати заклад, де отримувати послуги, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування.


Лікування онкологічних та гематологічних захворювань

Пацієнт із підтвердженим онкологічним діагнозом або гематологічним захворюванням має право на безоплатне хімієтерапевтичне та радіологічне лікування, а також на лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові.

Лікування може бути в амбулаторних або стаціонарних умовах та включає лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, анестезію.

Якщо в медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, то променева терапія з цим обладнанням теж включена в безоплатні послуги.

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання —  воно безоплатне і покривається пакетом «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Торік хімієтерапевтичне лікування за Програмою медгарантій у Тернопільській області отримали 2 353 пацієнти, радіологічне лікування —  769, лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань —  540.

Ліки

Для лікування онкології пацієнти забезпечуються безоплатними ліками за кількома напрямами. Це ліки, які централізовано закуповує держава відповідно до Постанови Кабміну № 216 (від 7 березня 2022 р.).

За розподіл ліків у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоров’я.

Перелік наявних ліків медзаклади повинні публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Також перевірити наявність ліків у закладі можна за допомогою сервісу «Є-ліки».

Супровід, реабілітація та паліативна допомога

Коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, йому гарантовано безоплатний супровід лікаря за Програмою медичних гарантій. Також у разі потреби лікар може направити пацієнта або на реабілітацію, або на отримання паліативної допомоги. Обидві послуги надаються як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах.

Читайте також:

Доступні ліки в Тернополі: де можна отримати. Інтерактивна карта аптек.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up