Які документи і де видадуть на Тернопільщині, доки Реєстри не відновили після кібератаки

Які документи і де видадуть на Тернопільщині, доки Реєстри не відновили після кібератаки
  • Мін’юст має резервні копії даних. Це значить, що усі сервіси та функції, які були доступними до хакерської атаки росіян, повністю відновлять. Станом на 24 грудня, необхідно близько двох тижнів для відновлення роботи. 
  • Що робити і чи потім паперовий варіант документів внесуть до потрібного реєстру, дізнавалися «20 хвилин». 

Кібератака, яку називають наймасштабнішою за останній час, якщо не за всю історію України, «поклала» всі реєстри, функціонування яких належить до компетенції Мін’юсту. У Міністерстві запевняють, що розуміють масштаби завданої шкоди та як їх усунути.  

 

Дотримуватися інформкарантину

Спеціалісти працюють цілодобово, щоб якнайшвидше відновити роботу всіх сервісів. Станом на 24 грудня, розпочали відновлення інфраструктури системи Реєстрів. Вже 25 грудня планують провести валідацію резервних копій та прогнозують початок їхнього відновлення, згідно з узгодженим планом. Вже впроваджують посилені заходи кіберзахисту, повідомила «20 хвилин» заступник начальника Західного міжрегіонального управління Мін’юсту Людмила Гетьман. 

Відео дня

Доки онлайн послуги здебільшого недоступні, але у юстиції кажуть, що запровадили альтернативні механізми на базі паперових носіїв. Після відновлення роботи реєстрів усі дії, здійснені поза реєстрами, будуть внесені до системи, каже пані Гетьман. 

 

ДРАЦС

Наразі всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану (відділи ДРАЦС) працюють у штатному режимі та продовжують надавати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Відділи ДРАЦС забезпечують:

— проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті в паперовій формі без використання програмних засобів ведення цього реєстру;

— прийом у паперовій формі заяв про повторну видачу свідоцтв; про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення дії;

— повторну видачу свідоцтв про всі види державної реєстрації актів цивільного стану на підставі паперових носіїв актових записів.

Найближчий час у форматі онлайн неможливе:

— подання заяв на отримання вище перелічених послуг;

— отримання витягу з Реєстру;

— подання заяв та отримання комплексної послуги «єМалятко»;

— подання заяв та документів на проставлення апостиля.

— Також наразі неможливе отримати послуги у сфері ДРАЦС через ЦНАПи на підставі узгоджених рішень, проте органи місцевого самоврядування в рамках делегованих повноважень продовжують надання послуг щодо державної реєстрації народження, смерті, шлюбу, — запевнила Людмила Гетьман. — Звертаємо увагу, що після відновлення роботи вся інформація про відповідні дії, що здійснювались поза Реєстром, будуть внесені до Реєстру.

 

Як працюють нотаріуси

Нотаріальні дії, які не потребують доступу до реєстрів, здійснюються безперебійно. Дозволили використання спеціальних бланків нотаріальних документів із можливістю несвоєчасного внесення даних до реєстрів.

Забезпечили вчинення нотаріальних дій без використання та внесення відомостей, зокрема до:

— Спадкового реєстру;

— Єдиного реєстру довіреностей;

— Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.

— Також громадяни наразі мають можливість звернутися до нотаріуса за вчиненням нотаріальних дій, що не повʼязані з перевіркою відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, — пояснила Людмила Гетьман. 

Зараз доступні такі нотаріальні дії:

— посвідчення заповіту та довіреності;

— видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса;

— засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них; засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків; засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу;

— вчинення виконавчих написів.

Крім того, забезпечена можливість заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця.

 

Процедура банкрутства

Важливо: інформаційний лист з відомостями відносно суб’єктів господарювання не надається у разі, якщо адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), місця проживання (перебування) (для фізичних осіб) запитувача належить до території, на якій ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованій, інформація про яку міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженому Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

 

Виконавче провадження

Що робити, якщо немає онлайн доступу до інформації про арешт рахунку? 

Інформацію щодо арешту банківського рахунку боржники можуть отримати безпосередньо в банківській установі, де відкрито рахунок, або у відділі державної виконавчої служби (або в приватного виконавця), на виконанні у якого перебуває провадження стосовно цього боржника.

Як зняти арешт з банківського рахунку, якщо автоматизована система виконавчого провадження (АСВП) та Єдиний реєстр боржників (ЄРБ) не працюють? 

У разі надходження повної суми заборгованості на рахунок відділу ДВС, виконавець вживатиме заходів щодо припинення арешту коштів боржника. Це здійснюється шляхом винесення паперової постанови про зняття арешту, яка передається до відповідної банківської установи.

Чи можливо зараз подати документи для відкриття виконавчого провадження?

Так, подати документи можливо. Однак виконавче провадження наразі відкривається лише за виконавчими документами, які підлягають негайному виконанню. Щодо інших виконавчих документів, рішення про відкриття провадження буде прийнято після відновлення роботи реєстрів.

Державна виконавча служба Мін’юсту продовжує відкривати провадження, які підлягають негайному виконанню:

— забезпечення позову, 

— поновлення на роботі, 

— стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць, 

— присудження виплати заробітної плати, тощо.

 

Реєстрація нерухомості та бізнесу

Реєстрація прав на нерухомість, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань припинена через неможливість роботи без доступу до реєстрів.



 

Довідка

Працює гаряча лінія безоплатної правничої допомоги, що надає консультації громадянам 0800 213 103 

У Міністерстві юстиції України створили тимчасові електронні адреси, на які ви можете надсилати документи та звернення. Через ці адреси ви можете надіслати заяви, звернення, пропозиції чи скарги, а також отримати відповідь в електронному форматі.

[email protected]

[email protected]

Інформація про порядок надання послуг також розміщена на офіційних ресурсах Мін’юсту у Фейсбук та на ресурсах Міжрегіональних управлінь юстиції. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up