Які пільги належать учасникам бойових дій та членам їхніх сімей

Які пільги належать учасникам бойових дій та членам їхніх сімей

Українська влада надає допомогу та пільги тим, хто захищає нашу країну — учасникам бойових дій (УБД).

Для отримання цього статусу учасника бойових дій необхідно бути залученим до воєнних дій щонайменше на 30 днів. У разі поранення, яке надалі не дозволяє виконувати свої обов’язки, кількість днів не буде зараховуватись при отриманні учасником бойових дій, незалежно від терміну перебування на війні, людина  отримує статус особи з інвалідністю.

Хто може отримати «статус»

Статус учасника бойових дій матимуть військовослужбовці ЗСУ,СБУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки, Держспецтрансслужби та Військової прокуратури України.

На цей статус також можуть податися особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції, Міністерства внутрішніх справ, Держспецзв’язку, Державної фіскальної служби, Управління державної охорони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, які перебували у складі добровольчих формувань. Окрім військових, статус УБД можуть отримати волонтери.

Які пільги мають учасники бойових дій

Згідно з інформацією Державної прикордонної служби України особи зі статусом учасника бойових дій можуть:

 • Першочергово обслуговуватись у лікувально-профілактичних закладах та аптеках, першочергово госпіталізуватись.
 • Безкоштовно отримувати ліки, імунобіологічні препарати та вироби медичного призначення.
 • Першочергово безоплатно протезувати зуби.
 • Безкоштовно лікуватися у санаторіях або одержувати компенсацію за самостійно оплачене лікування.
 • Сплачувати комунальні послуги зі знижкою у 75%.
 • Мати знижку в 75% на паливо для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
 • Безкоштовно їздити на усіх видах міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів,зокрема внутрішньорайонних,­ та внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
 • Безкоштовно користуватись один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 ­відсотковою знижкою.
 • Користуватись під час виходу на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи.
 •  Щорічно проходити медичне обстеження та диспансеризацію.
 • Отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі середньої заробітної плати.
 • Незалежно від стажу роботи отримувати лікарняні виплати у розмірі середньої заробітної плати.
 • Використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.
 • Отримати першочергове право на робоче місце при скороченні штату співробітників.
 • Достроково виходити на пенсію, досягнувши віку 55 років для чоловіків та 50 років для жінок за наявності страхового стажу 25 та 20 років відповідно.
 • Мати першочергове право на отримання житла для поліпшення житлових умов,  бути першими в черзі на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, мати першочерговий ремонт.
 • Отримати позику на будівництво та ремонт житлових будинків, придбання або будівництво будинків дачного типу.
 • Першочергово вступати до житлово­будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків.
 • Позачергово користуватися всіма послугами зв’язку та позачергово встановлювати на пільгових умовах квартирні. Абонементна плата за користування телефоном для УБД встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.
 • Першочергово обслуговуватись підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, ЖКГ, міжміського транспорту.
 • Позачергово влаштовуватись до закладів соціального захисту населення, а також обслуговуватись службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством.
 • Від липня цього року в учасників бойових дій та їх сімей заборонено стягувати протерміновані борги.

Які пільги мають сім’ї учасників бойових дій

 • Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачені пільги на оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій.
 • За місцем проживання сімей учасників бойових дій, їх дітям передбачені першочергові місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також дитячих оздоровчих таборах.
 • Як діти учасників бойових дій, так і самі УБД мають право на переведення на бюджетну форму навчання при здобутті вищої, професійно-технічну та фахової предвищої освіти на денній формі.
 • Діти учасників бойових дій, що навчаються на денній формі, мають право на безоплатне або пільгове проживання у гуртожитках.
 • За умови відсутності заборгованості у студентів-дітей УБД останні мають право на соціальну стипендію.

Нагадаємо, що Верховна Рада 3 листопада підтримала за основу законопроект № 8081 щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. Відповідно, військові зможуть брати відпустку на 10 днів.

 Читайте також:

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (22)
 • Віктор Ковальчук

  Пільги батькам учасників бойових дій???А то ,як кажуть ,пишуть навкруги ,да навколо.
 • Альона Пєніна

  Як правильно трактувати «Як діти учасників бойових дій, так і самі УБД мають право на переведення на бюджетну форму навчання при здобутті вищої, професійно-технічну та фахової предвищої освіти на денній формі.»? Діти мають право перейти на бюджет у будь-який час чи тільки при наявності вільного містця
 • Читач11

  Підскажить будь ласка, який порядок отримання пільг щодо оплати комунальних послуг, яки необхідні документи, заяви, чи можливо отримання компенсації при оплати послуг у ОСББ.
 • Вадим Ляшенко

  Добрый день а скажите и помогите Я инвалид 2 й группы  Ато первый стою на очереди на получения компенсации за жильё и спец щет открыть сказали я открыл выдать должны были ещё в том году а теперь говорят ждите ждите когда же выделят?

21:30 Тернопільські біатлоністи здобули «срібло» змішаної естафети на чемпіонаті України 21:03 Оновили фасади будинків та зник російський банк: як змінилась вулиця Руська у Тернополі photo_camera 20:00 Пізнають нове та забудуть про ґаджети: цікаві заходи на весняні канікули для школярів Тернополя 19:04 У Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:03 Де відключатимуть електрику 27 березня в Тернополі та селах неподалік 17:01 Власні заклади, фонди, автівки та будинки: чим багаті відомі блогери Тернопільщини 15:30 У селі біля Тернополя випав град play_circle_filled 15:04 Жителів Тернопільської громади просять долучитися до загальноміської толоки play_circle_filled photo_camera 14:05 Зізнався у вбивстві незнайомцю в камері. Що вирішив суд для обвинуваченого чоловіка з Кременеччини play_circle_filled 13:05 Тернопільську школу обрали у Всеукраїнський проєкт змін: дадуть 700 тисяч гривень на розвиток 12:02 Як виглядає весняний Тернопіль у деталях photo_camera 11:01 У Тернополі фельдшерка швидкої врятувала чоловіка, який скаржився на біль і відмовлявся їхати в лікарню 10:05 У квітні збільшать виплати пенсіонерам, які працюють play_circle_filled 09:01 Фалафель із зеленого гороху: рецепт у піст play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 26 березня: День Національної гвардії України play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up