Які турнікети радять волонтери і що має бути в аптечці

Які турнікети радять волонтери і що має бути в аптечці

«20 хвилин» поцікавилися у волонтерів, чи є запит на турнікети та аптечки? Чи реально знайти якісні турнікети, скільки вони коштуватимуть і чи стикалися волонтери з тим, що привозять китайський непотріб, який здебільшого не рятує, а калічить?

Запити на якісні турнікети не припиняються, і щомісяця на фронт відправляють кілька сотень. Головне у виборі не кількість, а якість, запевняє Юлія Мамчак, представниця ГО «Країна рівності і правди».  

 

Чому не беруть китайських?

— Запити на турнікети є постійно, за місяць ми можемо роздати і 200 для бойових і штурмових бригад, — каже Юлія Мамчак. — Коштують вони приблизно 45 євро кожен. Вже визначилися, які найчастіше беремо, з власного досвіду і після тестування визначилися з найкращими — SAM. Купуємо в Німеччині, беремо лише американські та європейські. Ними користуються всі армії світу, там неймовірна якість, перевірено. Боїмося у таких питаннях ризикувати. Товари, які рятують життя, мають бути сертифікованими. 

Відео дня

Трапляються волонтерам і китайського виробництва. Проте вони придатні тільки для тренування і навчання медиків, запевняє волонтерка. Українських турнікетів не беруть, бо, кажуть, ті при використанні почалися рватися ще під час дослідження. 

В аптечці у бійців та цивільних волонтери радять покласти оклюзійні пов’язки. Вони потрібні, коли потрібно заклеїти двосторонній виліт, аби не кровоточила, щоб до відкритої рани не потрапили бактерії та бруд. Така пов’язка має добре триматися. Волонтери радять обирати німецького та американського виробництва.  

— І тут вибір зупиняється на SAM, вони дорожчі, але якісні, — каже Юлія Мамчак. — Ними забезпечують нас і наше військо партнери з Німеччини. Ми їм у вдячність передаємо вироби з бісеру, розмальовані гільзи тощо. Вони там продають з аукціонів — і знову нам передають необхідне. 

Незамінним при пораненнях, які викликають опіки, є гідрогель, — і він також має бути в аптечці, радить волонтерка. Вінзнімає больовий шок і суттєво зволожує шкіру. 

— Це мінімальний набір, три складових, які обов’язково мають бути в аптечці, — радить Юлія Мамчак. 

 

Запитів на аптечки більше, ніж в 2022

В аптечках, які формує на фронт із колегами-волонтерами співзасновник Благодійного фонду «Штаб Перемога» Андрій Довбуш, дещо довший список. 

— Запитів на аптечки зараз набагато більше, ніж було в перші дні повномасштабного вторгнення, — каже Андрій Довбуш. — І основне, що має входити до аптечки IFAK (Individual First Aid Kit) — якісний турнікет американського чи європейського виробництва. Є вже три українських виробника Січ, Дніпро та Пульс, їхні турнікети НАТО зараз взяли на сертифікацію TCCC (Tactical Combat Casulty Care) і перший етап вже пройшли. 

Разом з турнікетами має бути маркер для запису часу накладання на рану. Необхідні також оклюзійні наліпки, їх використовують лише американського і європейського виробництва. Українські або китайські, кажуть волонтери, — не зовсім якісні. А от кровозупинні бинти можна брати і українського виробництва. Український аналог «Кровоспас» для тампонування ран волонтери радять використовувати.  

— В аптечці мають бути ізраїльські бандажі — це як еластичний бинт, але з можливістю затискання, — каже Андрій Довбуш. — На жаль, українські і китайські аналоги не підходять, бо неякісні. Ми використовуємо лише американські, німецькі, ізраїльські. 

До аптечки також треба покласти атравматичні ножиці — вони не мають гострих кінців, потрібні для розрізання тканини і для доступу до ран. 

— В кожній аптечці має бути набір ліків pill-pack, — це набір медикаментів, який приймають при пораненні, — каже Андрій Довбуш. — Він містить знеболюючі, антибіотик і протизапальний препарат. 

Потрібні також стерильні бинти, серветки, рукавички одноразові, термоковдра, назофарингіальна трубка для розблокування дихальних шляхів і декомпресійна голка від пневмоторексу, а також захисний щиток на око — його використовують при травмі очей, кажуть волонтери.  

 

Що з українськими і китайськими?

До аптечок, які формують волонтери, вони також додають еластичний бинт, хірургічний пластир, спиртові серветки, карту пораненого та інструкцію використання IFAK. 

— Ми їх комплектуємо понад два роки, як взірець брали NATOівську аптечку, дещо модифікували, — каже Андрій Довбуш. — Не обов’язково брати закордонні засоби. Скажімо, турнікети Січ від 2014 року йдуть на експорт, і їх визнали у багатьох країнах. Зараз гарно зарекомендували Дніпро і Пульс. Але будьте уважні. В Україні близько 50 виробників турнікетів, не всі якісні і проходять випробування. У нас є парамедики, які все випробовують на собі. І ці турнікети навіть якщо і  перекривають кровоплин, що у свою чергу може призвести до травматизації тканин.  

Китайські турнікети теж не радять брати. Вони теж травматизують тканини. І, якщо за нормою турнікет  може бути на травмованій кінцівці до 7 годин, тут вже через годину відбудеться повне відмирання і загрожує ампутація. 

— Наші аптечки надаємо всім без винятку військовим, які мають документи та згодні пред'явити документи і оформити акт прийому-передачі, — каже Андрій Довбуш. — Видаємо їх безкоштовно. Кошти збираємо на благодійних ярмарках та інших заходах. Тому долучайтесь. Чим більше ми зберемо коштів, тим більше аптечок сформуємо, — і тим більше врятуємо життів.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Yura
    https://www.youtube.com/watch?v=JW-T0xisnZ0

    Зеленскому напллевать на выживание украинцев,он чихал на демографическую катастрофу,типа нет проблем
  • Yura
    А Українцям росказують що не мають грошей на армію та на озброєння,кожен день оці новини про накрадені чортами при владі навіть вже не мільйони, а мільярди, і  це все відбуваєься під час війни !
  • Vector
    Таке всі повинні були знати вже як 2.5 роки!
  • Тай таке
    Можливо турнікети мають радити військові медики ?

keyboard_arrow_up