Яким би ви хотіли бачити сквер на проспекті Злуки? Пишіть свої пропозиції (ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ)

Яким би ви хотіли бачити сквер на проспекті Злуки? Пишіть свої пропозиції (ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ)
  • Місцеві активісти зареєстрували петицію до місцевої влади, щоб зеленій зоні на проспекті Злуки надали офіційний статус скверу та провели там благоустрій.
  • Тернополяни кажуть – за зеленою зоною ніхто не стежить, вночі там страшно ходити. Тому активісти хочуть дізнатися, яким тернополяни хотіли б бачити сквер. Пишіть свої пропозиції.

Зібрали майже третину підписів

Як розповідає  активіст Віталій Чубатий, вони відкрили петицію до місцевої влади. Триває збір підписів. Для того, щоб її розглянули – треба щонайменше 300 голосів підтримки. Станом на ранок, 22 липня, зібрали 72 електронних підписи. До кінця збору лишається ще 27 днів, тому активісти закликають небайдужих підтримати цю ініціативу.

– Наразі на благоустрій цієї зеленої зони не виділяють коштів. Щоб тут можна було щось зробити – зелена зона має отримати юридичний статус скверу, – пояснює Віталій Чубатий. – У 2018 році виконавчий комітет приймав рішення, де був затверджений план озеленення міста. Відповідно того плану дана територія визначена як сквер. Але юридично цю процедуру не закінчили, і наразі ця зона не отримала статусу скверу. Ми хочемо поазати місцевій владі, що мешканцям і загалом тернополянам не байдуже на цю зону. Тому ми збирали підписи, відкрили електронну петицію, пишемо звернення до міського голови та зверталися в управління ЖКГ.

Відео дня

Підтримати ініціативу та підписати петицію можна за посиланням: https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1371

Пропонуйте ідею для скверу

Багато мешканців побоюються, що це місце можуть просто забудувати. Щоб цього не сталось – хочуть створити сквер, де зможуть відпочивати місцеві.

– З допомогою журналістів «20 хвилин» ми хочемо звернутися до тернополян, щоб люди пропонували своє бачення цього скверу, – каже активіст. – На основі пропозицій, ми плануємо подати заявку на громадський бюджет. Тоді є надія, що це місце стане ще однією «родзинкою» Тернополя, а не буде просто хащами, за якими ніхто не доглядає.

Журналіст «20 хвилин» поспілкувався з тернополянами, які живуть неподалік зеленої зони. Більшість каже – щонайменше потрібно облаштувати ліхтарі, замінити покриття на тротуарах, облаштувати сходи та пандус та тримати сквер в чистоті.

Дехто радий був бачити тут майданчик для тренування та вигулу собак, яких, до слова, немає в місті.

– Я б хотіла, щоб це місце стало кращим, – каже тернополянка Наталя Чушенко. – У мене є пес, і я маю багато друзів та знайомих, у яких теж є домашні улюбленці. Я б хотіла, щоб тут провели благоустрій і виділили частину для вигулу собак. У місті таких зон бракує. Немає ніяких майданчиків для тренувань собак. Немає загороджених окремих територій, де можна було б вигулювати улюбленців. Тут не завадило б замінити асфальт на тротуарах, встановити ліхтарі, лавочки, смітники.

Тож пишіть свої ідеї концепції скверу у коментарях! Яким би ви хотіли бачити сквер на Злуки?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up