Головні герої фільму розповіли свої історії. Кожен із них зміг подолати важкі життєві випробування і тепер надихає своїм прикладом інших.
Соціальний проєкт “Ти зможеш” офіційно репрезентували в Українському домі “Перемога”. Під час офіційної частини усі присутні також мали можливість долучитися до флешмобу #Ти_зможеш.
-Запрошення у нас буди символічні. На них був напис: “Коли тобі сумно, коли ти вагаєшся у своїх силах – читай…” і наступна сторінка, яку бачить людина, – це фраза “Ти зможеш”. Кожен, хто був у залі зміг адресувати цей меседж для своїх близьких людей, які того потребують”, - розповідає голова ГО “Персоналіті” Ольга Петришина.
Люди активно долучались до флешмобу і просто під час репрезентації фотографували своє запрошення і надсилали фото людині, яку б хотіли підтримати.
- Нам дуже приємно, що на презентацію прийшло багато людей різного статусу, віку та соціального статусу, - каже Ольга Петришина. - Віримо, що ці історії стали поштовхом для усіх присутніх.
Журналістка “20 хвилин” зібрала історії цих людей, які завдяки міцності духу, вірі у свою справу, місію піднялися над собою і досягли успіху.
Марина Орап - практичний психолог, одна із героїнь проєкту. Вона впевнена, що людина творить свою долю, її життєвий шлях у її руках. Подолавши рак, допомагає іншим жінкам боротися з цією недугою.
- Жінка має прислухатися до себе, своїх потреб і бажань, не намагатися все встигнути, все виконати, всупереч власним потребам, емоціями, намірам, - розповідає Марина Орап. - Варто дозволити собі бути не ідеальною, бо щастя - це задоволення від життя.
Зараз Марина на етапі реєстрації ГО, яка опікується жінками із раком молочної залози. Організовує неформальні зустрічі, щоб довести: життя після хвороби у яскравих фарбах - можливе.
Юрій Нечай працює у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційний центрі вихователем.
- Я взяв участь у проекті, щоб ще раз нагадати людям, що не варто впадати у відчай, які б обставини не складалися. Потрібно радіти кожному дню, ставити собі цілі і маленькими кроками рухатися до них.
Зараз Юрій допомагає дітям із ДЦП соціалізаціаоізуватися, бо знає із власного досвіду, скільки зусиль потрібно докласти, щоб почуватися повцінним членом суспільства.
Олійник Галина - учасниця ініціативи, яка є мамою двох прекрасних донечок, щаслива жінка та власниця мережі фітнес студій.
-14 років я працювала тренером в різних студіях і згодом, коли моє життя зламалося. Мене залишив чоловік, я вирішила стати на ноги і йти далі заради своєї донечки. І відкрила свою студію. Далось мені стати успішною не так легко, але кожен день я робила максимум роботи: всі фінанси, кожну хвилину часу віддавала власній справі і дитині. Прибирала, була тренером і адміністратором. Було важко і навіть дуже, але мене підтримував коханий та команда моїх дівчаток тренерів, яких я навчила. Врешті ми стали сильною командою. Бо потрібно кожен день робити щось, щоб стати кращою завтра.
Томчук Ніна Степанівна, які 93 роки теж є учасницею ініціативи. Зараз жінка має мрію і будує плани на майбутнє, бо, каже, сім'я, внуки і правнуки - це її найбільша цінність.
-Протягом життя була свідком голоду, німецької окупації, репресії батька. Працювала вчителем 40 років, виховала не одне покоління вдячних учнів. Сама виховала і поставила на ноги двох доньок. Але впродовж всіх років мала правило: не падати духом, жартувати, не робити зла іншим людям, багато працювати, як тяжко на душі, співати пісні, які зігрівають душу. Я змогла прожити гідне, щасливе життя. Якщо будеш оптимістом, багато і совісно працюватимеш, то теж зможеш.
-Участь у проекті «Ти зможеш!» - це шанс сказати кожному що Ти сама - це унікальна рушійна сила. Через віру у себе та свої можливості Ти можеш досягти найбільших результатів та висот у запланованих цілях. Вір у себе, працюй над собою і Ти зможеш, - так вважає ще одна учасниця ініціативи, художниця Оксана Танасів.
Організатори вірять, що гідні приклади, мотивувальні історії стануть поштовхом для ефективної роботи над собою людей.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер