"Не знали, чи доїдемо живі": що кажуть про війну на Сході військові, які побували вже в кількох ротаціях

"Не знали, чи доїдемо живі": що кажуть про війну на Сході військові, які побували вже в кількох ротаціях
 • Військові Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку відправились в зону проведення ООС уже ювілейний, 20-й раз.
 • Журналіст «20 хвилин» поспілкувався з військовослужбовцями, які вже не вперше готові їхати на схід України, щоб виконувати свої обов’язки.

24 військовослужбовця відправились в зону проведення ООС, де вони замінять своїх побратимів на три місяці. Серед військових є чимало тих, які їдуть на Схід вже кілька разів. Військовослужбовець Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку, старший сержант Денис Кравчук уже і не пригадає, скільки разів він бував у зоні АТО та ООС.   

- Я в Збройних силах України - з 2009 року, у зону проведення АТО неодноразово їздив, – каже Денис. - Уже навіть не пам’ятаю, скільки ротацій в мене було, сам збився з рахунку. Близько 7 – 8 разів їздив на Схід.

Денис Кравчук – інструктор з барсу. Це бойова армійська система. Він займається підготовкою військовослужбовців з фізичного та психологічного боку. Однак, каже, на жаль, матеріальної бази для вивчення різних дисциплін не вистачає.

- Ми вивчаємо роззброєння супротивника, медичну підготовку, – каже військовий. – Основне, що потрібен знати кожен солдат – як накладати джгут або турнікет. На жаль, дуже багато випадків було, коли людину довозили до медпункту вже мертвою через неправильно накладений джгут. Також потрібно знати, як накладати стерильні пов’язки, надавати першу медичну допомогу. Ще займаємося фізичною підготовкою солдатів. Кожен військовослужбовець повинен підтримувати своє тіло в хорошому стані. На жаль, спортзалів для цього немає. Хотілось би, щоб у кожному зональному відділі був тренажерний зал, де можна було б проводити заняття, або відвідувати його у вільний час.

Велику увагу приділяють не лише фізичним навичкам, а і психологічним. Денис Кравчук розповідає, що військовий повинен добре орієнтуватися та вміти приймати рішення у стресових ситуаціях, шукати неординарні рішення. Для того, щоб підготувати  солдата морально, і проводять спеціальні навчання.

"Висотна смуга перешкод": що це

- Щоб підготуватися психологічно до стресових ситуацій, ми проходили «висотну смугу», – розповідає військовослужбовець. – На висоті 10 метрів встановлюють спеціальну рейку і по ній , без рук, потрібно пройти за певний час. У руках потрібно тримати зброю.

Денис Кравчук в зону проведення ООС разом з побратимами їде, щоб забезпечувати правопорядок. Саме цим займається зональний відділ військової служби правопорядку.

- У зоні проведення ООС наше завдання – забезпечення правопорядку та дисципліни серед військових, – пояснює Денис Кравчук. – Також ми запобігаємо злочинам та різним правопорушенням. Захищаємо права та інтереси військовослужбовців. Наша задача – це не тільки захист військових, а і цивільного населення.

Під час служби були різні випадки, багато чого довелось побачити, каже Денис. Їхати на Схід знову – не страшно.

- Коли я їхав на Схід вперше, то, звичайно, було страшно, – розповідає військовий. – Тоді я ще не знав як там, куди я їду, що там буде. У машині їдеш і думаєш, чи доїдеш взагалі. А зараз вже звик. Їдеш, ніби до себе додому. Батьки також звикли. На початках були скандали, не хотіли мене відпускати, а зараз вже мама з татом ставляться до цього спокійно. Дівчина моя також звикла. Це моє бажання, це мій обов’язок. Хто ж туди поїде? Ще з дитинства я мріяв стати військовим. Коли виповнилось 18 років – пішов до армії і так з 2009 року служу. Мені подобається це. Десять років пролетіло, навіть не помітив.   

"Вірю, Господь допоможе нам"

Для старшого офіцера відділення організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Служби правопорядку у гарнізонах майора Михайла Оберишина це вже третя ротація.

- Коли я їхав на Схід вперше, то було страшно, а зараз вже звик, – каже Михайло Оберишин. – Звичайно, трохи є хвилювання, але їдемо з піднесеним настроєм та посмішкою. Зараз завершуються свята, і думаю, що Господь нам допоможе - усе буде добре.

У зоні проведення ООС Михайло є заступником військового коменданта міста Попасна.

- Першочергове наше завдання – забезпечити правопорядок у прифронтових містах на території Попаснянського району, – розповідає військовий. – Також одне з основних наших завдань – реєстрація різного роду випадків, які стаються з військовослужбовцями ЗСУ.

Військові в зону проведення ООС відправилися з хорошим настроєм. Їх проводжали близькі та друзі, які чекають на їх повернення живими та здоровими. Родичі кажуть, що постійно підтримують контакт. Хоча хвилювання є – про погане ніхто думати не хоче, налаштовані тільки на позитив. Усі сподіваються, що для наших захисників три місяці ротації пролетить швидко і без неприємностей.

А що ви хочете побажати нашим захисникам? Напишіть про це у коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (26)
 • галина кармакова

  Так КТО оккупирует Донбасс??? Надеюсь, что вернетесь в свой Тернополь в гробах!

  Степан reply галина кармакова

  пизда сепарська

  Саша Крест reply галина кармакова

  ты - блядь москальская... галина ёбаная... пиздуй до свого хуйла з України... і Віслюка Оманського не забудь... а гроб тебе будет, гарантируем... дай время, вычислим...

  Ігор Дуда reply Саша Крест

  СПАРЕНИМ ДЕБІЛАМ - сАШІ кРЕСТУ і сТЕПАНУ
  Саша Крест 29 листопада 2018 р.... Я - той, що посильно допомагає таким як ти позбутися алкогольної залежності. Але не будь мене - обов'язково був би хтось інший (у твоєму випадку вже були допомогаючі, але не вийшло), бо в такого ДУБОВОГО ЄБЛАНА, як ти, алкоголь перемагає всі інші людські бажання. Так що будемо працювати наполегливо. Я ще ні одного пацієнта так просто не кинув. Терпіння дає результати. reply Відповісти share Поділитисяremove 0 add
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/povtorennya-uzhe-projdenogho.html
  саша крест-jack winchester reply Ігор Дуда 23 листопада 2017 р. Кхе-кхе-кхе... Ха-ха-ха (знаю, тобі подобається це). "Опять напился до потери скотского состояния?" Откуда это? Не знаешь? А ты прогугли... Ну, мені якось на твої рога і копита пофуй... Ти ще не зрозумів? Зараз кожен з кожним спить без проблем, ще й похваляється хто більше кого трахнув... Так що продовжуй рогату справу... Хоча, ти вже своє відтрахав... Амінь... В мене боротьба за інше... Зовсім за інше, тупоголовий.
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/polemika-bez-perspektivi.html
  Jack Winchester 30 жовтня 2017 р. Після більш ніж двохмісячої перерви та виснажливого відпочинку на Багамах повертаюся до своєї роботи критика, борця за правду на вільній Україні та борця з алкоголізмом на Тернополі20хв (по сумісництву, офіційно!!!)... "Алкоголіки всіх країн, єднайтеся! (в наркологічних диспансерах)".   Ваш Jack Winchester (він же Саша Хрещатик, Саша Киев, Саша Саша Саша, Саша Крест і т.д. і т.п.)
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/privodi-dlya-rozcharuvannya.html
  Ну як, дебільне jack winchester-саша крест (степан), є успіхи в священній "боротьбі"?
  І твоя праця героїчна вже віддячила тобі?
  Напевно так - у мене бар став більшим завдяки тобі
  Тепер ти, бачу, віддалося іншій боротьбі
  Як гаркнеш, ЧМО, на москалів із свого унітазу -
  Втечуть вони аж десь до Арзамасу,
  Все віддадуть - Донбас і Крим, ну, а тобі, ЧМО, за твої заслуги
  На роги вчіплять медальйон від імені Петрухи

  Ігор Дуда reply Саша Крест

  Дивуватися не варто - після того, як йому навішали роги, для нього всі жінки - бл.... Воно раніше говорило лише російською, а нині он яким стало "щирим патріотом".

  Саша Крест reply Ігор Дуда 6 січня 2020 р... а ЖІЗНЬ ПРЄКРАСНА! через тиждень - на тенніс!

  Ігор Дуда reply Саша Крест 7 січня 2020 р.
  Радієш, ЧМО, що скоро вирушиш на "теННіс"?
  Тоді іще скоріше йди на пеННіс

  Саша Крест reply Ігор Дуда 7 січня 2020 р. Yes, радію!!! теніс, тенніс, теннніс, тенннніс, тенннннннннннніс....... для тебе, долбойоба, буквочок не шкода... цього року у Мельбурні!!!!  А от ти, бідацьке, будеш свій пеННІс спостерігати... хай тобі, обриганому, щастить! Як мудрі люди казали тут: "Ригаками від вас смердить. Йдіть рот помийте!" )))))))))))))
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Zdorovya/vihidni-bez-alkogolyu-10996344.html
  Наведене вище - звичний стан саші креста після зловживання його улюбленим делікатесом - власним калом, розведеним сечею.  Смачного! Bon apetit! Enjoy your meal!

  Ти ще не в "мельбурні", мій любий друже?
  Тримають справи в Україні? Шкода дуже
  Я думав, ти розкажеш, як там на Australian
  Там також, певно, "много диких обезьян"?
  Ти будеш серед них як свій - і мова, й "вуши"
  Й панамку натягни на роги - "ты, блин, меня послушай"

  Степан reply Ігор Дуда

  ти по пенісах чи по тенісах? не по бабам то точно. а ригаками від твоїх коментів смердить. та ще й як.

  Ігор Дуда reply Степан

  Ага, з'явилась ще одна бидлота -
  клон чи союзник креста саші-ідіота
  Й таке ж як те безграмотне хуJло
  А чо ж писать великі букви перестало?
  Під "деда" косиш, ЧМО? Ти ж раз вже  виступало
  На креста саші захист, пригадай, коли було
  "дядя стьопа, дядя стьопа -
  не податься ль тебе в жопу?
  как раз место для тебя/креста саши-дебилья"

  V reply Саша Крест

  Чудо в пірах, залізь в свій гроб, а зверху постав крест з написом - Саша. І ще, не забудь з собою забрати пецю сейшельського...

  Степан reply V

  Ми з такими сепарами знаєш, що робили у Мар'їнці?  Гранату в штани і за кутом чекали. Потім яйця на деревах висіли. Закрий єбло, сучара. У гробу свою маму побачиш. Наїхало всякої сепарської швалі у Тернопіль.

  V reply Степан

  Собі гранату в о ч ко засунь, урод і своїй мамі тоже, підрило атовське, йди сучара бухай бормотуху. Ти своїх дітей в гробу побачиш.

  Адуд Рогі reply V

  а я тебе дамбаська сука знайду... дай час... по IP... і за проксі підорюга не сховаєшся...

  Ігор Дуда reply Адуд Рогі

  Адуд Рогі 3 січня 2020 р. З Новим роком! Приємно дивитися на фото. Майбутнє! reply Відповісти share Поділитисяremove 4 add Ігор Дуда reply Адуд Рогі 6 січня 2020 р. Шановні колеги! щиро вітаю вас із вітаннями, отриманими від класика анонімного жанру, яке зараз натягнуло на себе "кликуху" адуд рогі. Стиль - той же, що у саші креста.Треба віддати належне його такту - воно привітало вас "на відстані", а не запросило до себе у психіатричне відділення, де перебувають особи із синдромом нав'язливого стану, або ж у зоокуточок парку "Топільче", де живуть істоти з такими ж гарними рогами, як у нього. І, можливо, навіть плодять там своє "майбутнє". Хоча не впевнений.
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Podii/redaktsiya-20-hvilin-vitae-vas-z-novim-rokom-ta-rizdvom-video-10993767.html

  Степан reply Ігор Дуда

  з дурки вилізло дебільне. рогате від народження.

  Ігор Дуда reply Степан

  ти, бидло, вірний друг такий для креста саші ?
  Писав до нього я, чого ж ти гавкаєш з параші?
  А все тому, що ти - його рогатий клон,
  Таке ж саме, як він тупий HAND-ON

  Ігор Дуда reply Степан

  Досить з тебе поезії.
  Бидло, будь-яка об'єктивна психіатрична експертиза за твоєю писаниною визначила б, що ти не зовсім адекватне. Цілком можливо - дурне від народження. Також не виключено - п'яне. Найбільш ймовірно - обжерлося гівна разом з сашею крестом. Як воно - вже в "мельбурні"? Чи дивиться у дзеркало разом з тобою, дебілом?

  Саша Крест reply V

  ти, підор гнойний... і тебе знайдемо, підхуйловника... і напишемо на крышкє гроба "V"... сука недоношена... москалюга грьобаний...

  Ігор Дуда reply Саша Крест

  Рівень інтелекту і духовного розвитку незрівнянногго уйобища саші креста-валери легандонского-jack winchester  (і ще купа гермафродитно-педерастичних кличок): Саша Крест reply Ігор Дуда 21 березня 2018 р. Ну, про Гриценка хуйню написав... Не знаєш ти його зовсім. Не повіриш, але мені довелося познайомитися... І для кого ж це Піночет був кумиром???  Коротше, хуйня.. Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/dokaz-vid-suprotivnogho.html Саша Крест reply Ігор Дуда 11 липня 2019 нєєєєєє... ну це ти вже фуфло женеш... УСЁ ведь правда!!! ха-ха-ха... особливо про обриганий одяг та обісцяні труси... та й про котика-хамла Дударика також свята правда... а гроші коли віддавати плануєш? А-а-а-а-а? ті, що напиздив на випивон та пігулки... чи ти, ЄБЛАНЕ, думаєш я тобі забуду? я тобі ще, ПІДАРУ, за школу та мєнтовку нагадаю... P.S.  а взагалі, я зараз к новоселью готовлюсь.... багато людей очікую... Гриценка знаєш? чув такого? буде також... плани будемо робити, як зелену шмарклю дусити... ДУДІТИ також будемо... ЖІЗНЬ - прєкрасна! Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/m-yasnik-z-pal-cyami-skripalya.html
  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Groshi/v-ukrayini-ne-bude-gralnih-avtomativ-pid-viglyadom-loterey-10985780.html

  Ну, як вам трансформація -
  Було дебіло-ідіотом
  А нині нарядилось "щирим патріотом"
  За Україну я тепер спокійний -
  У неї саша крест (з ргами) - захисник надійний

  Степан reply Ігор Дуда

  а дусити зелених треба . то свята правда.

  Ігор Дуда reply Степан

  Ей, бидло, Порошенка на стіну повісь портрет
  І разом з сашою крестом зробіть йому міньєт

  V reply Саша Крест

  Нацистське ніщебоодіще крест, з ідейними глазками, свою маму - суку недоношену, і своїх дітей в гробу знайдеш, підріло грьобане...

  Адуд Рогі reply V

  V це від вафліст? хуй ти моржовий... зі своїм Віслюком Оманським...

  Ігор Дуда reply Адуд Рогі

  Чи до лиця з великим стажем онаністу
  Змінити кличку й говорити щось там про вафлістів?
  Що ти дебіл - це зрозуміло з твого "стіля мови"
  З "вушей" і рогів, що на голові твоїй дубовій

  Степан reply Ігор Дуда

  заговорила особа, яка по лизанню. скілько пизд облизало? смокчи далі, стіліст.

  Ігор Дуда reply Степан

  Я хоч підписуюсь собою, анонімне бидло,
  А ти в нору залізло й гавкаєш - лиш роги видно

  ВолодяУкраїна!!! reply галина кармакова

  Слава!!!Україні!!!Героям!!!України!!!Вічна!!!Слава!!!

  Володя генерал НАТО !!! reply галина кармакова

  Нагадую Росія терорист Донецьк Луганськ Крим це Україна а ви шановна чи шановний програєте тому що перемога буде за нами так що ваші страшилки нам до одного місця це Україна а Україна вам не Сирія з нами уся Європа Америка Канада і навіть маленька Грузія тому новий Нюрнберг вас вже зачикався але то таке і до речі вас кокошник відвалився :)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:01 В мобільну розробку - гарантовано! Разом з Вінницькою ІТ-Академією (новини компаній) 15:49 У Тернополі невідомий побив 63-річну пенсіонерку. Жінка опинилась у травмпункті 15:18 В жовтні стартує конкурс компаній «Народний бренд». Умови участі та як проголосувати за найкращих 15:01 Оступишся — і буде біда! Чи є провалля у самісінькому Центрі плацдармом для майбутньої забудови? photo_camera stars Від читача 15:51 Чи можуть позбавити дитину аліментів? 14:28 Які розваги організовують для тернополян "золотого" віку цього тижня. РОЗКЛАД 13:23 ДТП на Миру: не розминулись дві іномарки, від удару Dodge відкинуло і він врізався в дерево. Пасажир у лікарні 12:15 Чи змінять запобіжний захід підозрюваним в підпалах та погрозах підприємцю Юнику? Нове у справі photo_camera 11:50 Нові дачі на березі Тернопільського ставу? Хто причетний до махінацій (РОЗСЛІДУВАННЯ) photo_camera stars 11:03 У Тернополі відбудеться унікальна екскурсія з елементами театралізації 10:31 На вихідних на Тернопільщині горіли дві іномарки. Що відомо? 10:07 Де на Тернопільщині триває ремонт автомобільних доріг (ПЕРЕЛІК) 09:30 Covid-19 на Тернопільщині: за добу 3 людей померли, 179 захворіли. Ситуація в Україні 09:00 Долар та євро знову дорожчають: курс НБУ на 27 вересня 08:30 Сьогодні, 27 вересня: Всесвітній день туризму 08:00 Сьогодні, 27 вересня: Воздвиження Чесного Хреста. Найдавніший храм Тернополя відзначає престольний празник 21:05 Переможниці конкурсу «Міс Тернопіль» всіх років: чим займаються зараз та як виглядають? (ФОТО) stars 20:03 Тут було КДБ, Пушкін та «Володя Ульянов»: як змінилась вулиця Чорновола. Ми відтворили старі фото photo_camera stars 19:07 Майстриня з Чорткова розмалювала будинок, якому майже сто років photo_camera stars 18:15 У чому різниця між Міжнародним свідоцтвом та СOVID-сертифікатом (ІНФОГРАФІКА)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up