З інвалідами цяцькаються і дійсно роблять їх каліками

З інвалідами цяцькаються і дійсно роблять їх каліками
Про інший бік проблеми нагадали експерти за "круглим столом" 20 листопада 2013 р.

Неправильне ставлення до інвалідів часто спричиняє розвиток нарцисизму у даної категорії громадян.

- Підозрюю, що мої слова можуть витрактувати неправильно, наче я когось дискриміную, - каже директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, лікар, психотерапевт Наталя Турецька. – Але я все ж скажу: інваліди дуже часто в Україні вважають себе великим цабе. Вони навіть не просять, а вимагають: "Дайте! Я тим буду користуватися. Дайте знову і ще раз! Тільки я маю рацію. Нині я – центр, а ви всі сидіть тихо, то я – головний!".

Така проблема виникла, на її думку, не на порожньому місці. Річ у тім, що фахівці-психотерапевти визначили сам характер держави України як нарцистичний.

Відео дня
> - Фасад у нас завжди красивий! Ми на ньому квіточки намалюємо, а в середині – порожнеча, яка дзвонить! – наголошує лікар. – Виправити це можна. Але починати варто з маленького. Я пишаюся тим, що ми створили у Центрі таке середовище, яке не дає дітям розвинути таку рису як нарцисизм. Хоча це іноді призводить до конфліктів із батьками…

Дітей-інвалідів у нас, за її словами, подекуди так опікують, що дійсно роблять із них калік. Є батьки, які до восьми років годують сина чи доньку із соски, хоча руки у дитини цілком здорові. Натомість є такі дорослі, які оберігають малечу від всього – без винятку. І цим її дискримінують, роблять зовсім непристосованою до життя у звичайному світі, цяцькаються із нею. Допомагає це робити вся існуюча система соціальної підтримки інваліда.

- Траплялося, дитина до восьми років не вміла шнурувати взуття, хоча могла досягнути до ніг, - продовжує пані Турецька. – Лише після занять із фахівцем, після його допомоги дитина починала розуміти, що саме вона відповідальна за зашнурований черевик. 

Коментар

Микола ЗІНКЕВИЧ, священик (УПЦ КП)

- У темі інвалідів варто врахувати і духовний аспект. Адже багато людей, які мають подібний статус, потребують не лише матеріальної, а й духовної допомоги. У них також є потреби, як і у всіх нас. Але уваги їм потрібно більше…

Власне, до будь-якого складного суспільного питання не можна підходити лише по-світськи. Якщо нас перестає цікавити духовний аспект, то ми втрачаємо важливий важіль. Тож, наголошую, не можна обмежуватися лише матеріальним сприйняттям проблем інвалідів…

Утім, існує й інша прогалина. Адже для роботи із людьми, особливо дітьми, які мають особливі потреби потрібні й спеціально підготовлені духовні капелани. Лише такі отці можуть повноцінно працювати із тими, хто має статут інваліда. Звичайний священнослужитель не завжди готовий працювати із такою категорією вірян. Адже він не завжди в силі надати повноцінну кваліфіковану поміч інваліду. Розрадити інколи не достатньо. І доросла людина, і дитина, яка має певні вади, повинна отримувати кваліфіковану допомогу. Наразі, хоч і гірко це визнавати, мушу сказати, що у Церкві належної уваги підготовці святих отців до роботи із особливими категоріями громадян не приділяють. Як на мене, нині у духовних закладах варто серйозно підняти це питання. Принаймні включити до програми курс, як надавати соціальну та духовну допомогу інвалідам різного віку та категорії. Ці люди приходять у храм. І потрібна їм переважно не матеріальна, а саме духовна підтримка. Їм важливо не загубитися у цьому жорстокому світі.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    брехня. порівняйте відношення до інвалідів (пільги, можливості роботи, інфраструктуру) в європах і штатах з нашими - небо і земля - от там дійсно "цяцькаються".
  • Anonymous
    лікар, психотерапевт Наталя Турецька, а ти візьми ту 1000гр. цяцьки. Оплати усі видатки по житлу, купи собі ліки, а потім відкривай свою погану пастюку і цяцькайся з рештою (якщо щось залишиться).
  • Anonymous
    Цікаво...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled 09:02 Національний ярмарок вакансій відбудеться у Тернополі, Кременці та Чорткові 08:00 Нацбанк почав піднімати курс долара 22:00 Тернопіль, зустрічай! Незабутній ювілейний концерт Ірини Білик Від читача 09:35 Пам’ятний захід з вшанування жертв Другої світової війни відбувся у Тернополі. 21:00 У Тернополі створили футбольну команду ветеранів війни з ампутаціями photo_camera 20:39 Стало відоме ім'я нового Папи Римського 20:03 Скільки коштує орендувати квартиру у різних мікрорайонах Тернополя: дивіться ціни! photo_camera 19:02 Врізався в комбайн на переїзді: загинув сусід, а співмешканка отримала травми. Як суд покарав водія 18:00 Виділили кошти на капремонти тернопільських шкіл та дитсадків 17:30 У Почаєві 35-річний чоловік пошкодив постер із зображенням героїв Небесної Сотні — поліція 17:03 У кременчанина відібрали і продали земельну ділянку, аби погасити понад 250 тисяч боргу за аліменти 16:30 Із 9 травня на Галицькій тимчасово перекриють рух автотранспорту 16:00 На мультитест зареєструвалися понад 10 тисяч учасників з Тернопільщини play_circle_filled 15:30 У Тернополі відбудеться благодійний захід, присвячений жінкам на війні 14:30 Контролюватимуть рекламу вакансій: Держпродспоживслужба отримала нові повноваження 14:25 Рада ратифікувала угоду зі США про надра 14:00 У Тернополі вшанували памʼять полеглих у Другій світовій війні photo_camera 13:15 У Вишнівці зіткнулися дві автівки 12:50 «Тернопіль не отримає статусу "прозорого міста" через надання міською радою недостовірних даних»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up