З російського полону звільнили 47 українців, з них – двоє дітей

З російського полону звільнили 47 українців, з них – двоє дітей

З російської неволі повернули ще 47 українців, у тому числі 2 дітей.

Про це повідомляє Урядовий портал.

6 липня відбувся черговий обмін полоненими. З ворожого полону визволили ще 43 оборонців і 2 цивільних. Також в Україну вдалося повернути двох незаконно вивезених дітей.

Зокрема, з полону звільнили 28 воїнів Збройних Сил України (в тому числі 10 тероборонців), а також 4 прикордонників, 10 нацгвардійців та 1 військового моряка.

Вони захищали Україну в Маріуполі, на Донецькому, Запорізькому, Харківському та Херсонському напрямках.

Серед звільнених захисників – двоє мали статус зниклих безвісти.

Крім того, додому повернулися 2 цивільних: працівник заводу «Азовсталь» та активіст із Херсона.

У взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем до України повернули двох незаконно вивезених дітей. Їхня мати – бойовий медик – була звільнена з полону країни-агресорки у жовтні 2022 року.

Обмін полоненими відбувся спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ, МВС, Мінреінтеграції й інших відомств.

Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції традиційно забезпечило звільнених із полону рюкзаками з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном.

НІБ також надає визволеним з полону особам допомогу у відновленні документів, банківських рахунків, сім-карт. І допомагає швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.

 

 

 

Після звільнення на бійців чекає програма лікування, реабілітації та реінтеграції, а відразу після обміну всі повернуті з ворожої неволі отримають набір найнеобхідніших речей та засоби зв’язку.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» писали, що 11 червня з російського полону додому повернулися четверо захисників з Тернопільщини.

 

Читайте також: 

З російського полону додому повернулися четверо захисників з Тернопільщини

З російського полону звільнили воїна з Великоберезовицької громади

14 місяців був у полоні: серед звільнених воїнів — житель Підгороднянської громади

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

keyboard_arrow_up