Забудова і використання землі: найбільш вразливі до корупції сфери на Тернопільщині назвали у НАЗК

Забудова і використання землі: найбільш вразливі до корупції сфери на Тернопільщині назвали у НАЗК

Представники НАЗК із робочим візитом відвідали Тернопільщину. Обговорили, зокрема, виклики боротьби з корупцією в області, найбільш вразливі до корупції сфери, проведення повних перевірок декларацій посадовців і моніторинг способу їхнього життя.

Сфери будівництва і використання земельних ділянок – найбільше пов’язані із корупційними ризиками на Тернопільщині. Такі дані виявили фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції.

— Ми побачили певні ризики, наявні в механізмах інвестування, інвестиційних договорів, ми побачили ризики в можливості узаконення самовільної забудови, ризики в можливості надання переваг тим чи іншим суб’єктам, один і тим самим суб’єктам при здійсненні господарської діяльності у сфері забудови або публічних закупівель, — розповів заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Сергій Гупяк.

Окрім того, треба звертати увагу і на сферу сільського господарства, зокрема, діяльності сільгосппідприємств щодо правильного обліку продукції та її продажу. Всі ці аспекти представники НАЗК обговорили під час зустрічі із правоохоронцями, начальником Тернопільської ОВА та органами місцевого самоврядування.

Відео дня

— Також ми обговорили можливі ризики у сфері лісового господарства і надрокористування. Хоча ми не виділяємо для Тернопільщини ці сфери як такі, які входять в топ корупційних, — додав Сергій Гупяк.

Зустріч представників НАЗК із головою Тернопільської облради, начальником обласної військової адміністрації та міським головою Тернополя. Фото ТОВА

Також зачепили і тему декларацій. Так, з початку 2025 року в агентстві розпочали перевірку шести декларацій з Тернопільщини. Станом на лютий у чотирьох вже закінчили перевірку, у двох із них виявили порушення. Це внесення недостовірних відомостей на 2,2 мільйони гривень, повідомив пан Гупяк.

Найчастіше порушення виявляють у деклараціях депутатів.

— Найпоширенішими порушеннями є недекларування певного майна. Це може бути записання певної земельної ділянки, нерухомості на іншу особу, або ж умисне недекларування таких речей, як необґрунтованого активу, — пояснив заступник.

Зазначимо, до 31 березня триває щорічна кампанія декларування публічних службовців. Задача НАЗК — сконцентрувати увагу на перевірках тих декларацій, що містять ознаки незаконного збагачення, набуття необґрунтованих активів, недекларування статків тощо.

Якщо виявляють порушення, НАЗК та інші органи антикорупційної інфраструктури (НАБУ, САП, ВАКС) вживають заходів для притягнення особи до відповідальності згідно із законодавством. 

 

Читайте також: 

ДБР вручило підозру начальнику сектору реагування патрульної поліції Кременеччини. Що відомо

Брали по 8-10 тисяч доларів: судитимуть причетних до схеми незаконного виїзду військовозобов'язаних за кордон

На хабарі у Тернополі затримали митника

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Борис Борщик Борщик
    Приїхав ,засвітився взяв кейса і поїхав.
  • Михайло Скасків
    Результат взяли хабарі і в все внормалізували
  • Анатолій Пасічник
    сказали, панове А, то скажіть і Б..... є злочини, отже є злочинці..... першими злочинцями у Тернополі є міський голова надал і головний архітектор бесага..... у Тернополі діє мафіозне угруповання із ТМР, поліції, прокуратури..... досить пройтися вулицями і парками Тернополя, щоб задокументувати злочини, досить проаналізувати фальшування Генерального плану розвитку Тернополя, щоб одягнути кайданки на руки злочинців ТМР
  • Петро Кушнір
    Вийшли до преси ,значить толку не буде,буде висновок  ОК

keyboard_arrow_up