Зачинені укриття, раціональне використання коштів і колаборанти: найголовніше з брифінгу Ради оборони

Зачинені укриття, раціональне використання коштів і колаборанти: найголовніше з брифінгу Ради оборони
  • Під час брифінгу Ради оборони області 31 липня обговорили критичні питання, які наразі актуальні на рівні держави та Тернопільщини.
  • Найважливіші рішення – читайте у нашому матеріалі.

Укриття мають бути відчиненими

Після подій у Кривому Розі, де російська ракета знищила житловий будинок, є жертви та багато травмованих, під час Ради оборони області дали чіткі завдання як головам районних військових адміністрацій, так і ДСНС та Нацполіції про те, що всі укриття під час ракетної небезпеки повинні бути відкриті. Про це голова Тернопільської ОВА Володимир Труш заявив з перших секунд брифінгу.

– Закликаю жителів Тернопільщини, якщо ви бачите, що якесь укриття під час тривоги закрите – одразу набирайте на лінію «102». Не потрібно виставляти закриті укриття в Фейсбук, Інстаграм чи Тік-Ток, а дзвонимо у поліцію. Після того можете проводити будь-які дії, але спершу повідомте правоохоронців, щоб вони могли швидко вжити відповідні заходи, – наголосив Володимир Труш.

Відео дня

За його словами, в нашій області по кожному укриттю є визначена відповідальна особа. Також у місті Тернополі з'явились таблички з іменем та прізвищем відповідальної за укриття людини і її номером телефону. В першу чергу слід зателефонувати цій особі, якщо укриття закрите.

Як каже очільник Тернопільської ОВА, Нацполіція області має координати всіх цих людей, тому вони оперативно реагуватимуть на порушення.  Збереження людських життів під час ракетної небезпеки і обстрілів – це пріоритет номер один, – додав Володимир Труш.

Щодня проводяться позапланові перевірки укриттів у Тернополі, каже мер міста Тернополя Сергій Надал. Це здійснюють підрозділи міського Управління надзвичайних ситуацій, Нацполіції області, рятувальники тощо. Факти про зачинені укриття також можна повідомляти на цілодобову гарячу лінію міської ради за номером: 15-80.

Посилять безпеку в області

Під час наради Ради оборони області обговорили й безпекове питання, додає очільник Тернопільської ОВА. Він наголосив, що на території Тернопільщини розміщені різні військові «організми». Наразі Служба Безпеки України отримала доручення посилити контрдиверсійну роботу по виявленню корегувальників вогню і підозрілих людей, які можуть передавати інформацію ворогу.

– Хочу сказати, що на жаль, маємо в області вже один такий факт задокументований. Житель Тернопільщини, який співпрацював з російським ФСБ, документував, фотографував і передавав координати ворогу. Його затримали і наразі проводяться слідчі дії. Порушена кримінальна справа за державну зраду. Звертаюсь до всіх – якщо ви бачите підозрілих людей, зразу дзвоніть на гарячу лінію СБУ або на лінію «102». Із цими людьми будуть працювати спеціалісти-силовики, – пояснив Труш.

Також на брифінгу повідомили про посилення безпеки по області загалом. Зокрема, на об’єктах критичної інфраструктури по громадах Тернопільщини, за словами Володимира Труша, мають встановити камери відеоспостереження, аби швидко реагувати на ті чи інші виклики.

Крім того, вкотре жителям області наголосили не знімати на відео і не викладати в Інтернет роботу наших ППО, бо це може обернутись смертями і травмами багатьох людей.

Кошти мають витрачатись раціонально

По закінченню півріччя на Раді оборони області також обговорили фінансовий стан обласного бюджету і бюджети органів державного самоврядування, додав очільник ОВА Володимир Труш.

– Хотів би звернути увагу всіх, що пріоритетом під час війни для органів місцевого самоврядування, як зазначив наш Президент, є не бруківка, а допомога армії та воїнам. На другому місці медицина, на третьому – речі, які сприяють нашій Перемозі. Ми дали доручення головам громад переглянути і відкоригувати їхні бюджети. Наші ЗСУ повинні мати більше можливостей та знарядь, які їм потрібні: тепловізори, транспортні засоби, дрони, щоб перемогти ворога, – наголосив Володимир Труш.

Кошти Тернопільської громади будуть спрямовувати, в першу чергу, на критично важливі виклики, доповнив мер міста Тернопіль Сергій Надал. Це, зокрема, підтримка обороноздатності та військових підрозділів на базі Тернополя. За його словами, для військових вже виділили 80 мільйонів гривень.

– Ми будемо обмежені в проведенні ремонтів у місті, окрім критичних об'єктів, які є необхідними зараз під час воєнного стану. Тому кошти в першу чергу будуть йти на ремонт аварійних об’єктів, критичної інфраструктури, на підготовку об’єктів до осінньо-зимового періоду і забезпечення заходів безпеки у нашому місті. Прошу тернополян поставитись з розумінням, що чимало тротуарів, на стан яких вони скаржаться, ми не зможемо відремонтувати, – каже Сергій Надал.

Посилено працює поліція

Незручності громадяни можуть відчувати, коли поліція працює над дотриманням комендантської години та роботи розважальних закладів, тому жителів області просять поставитися до цього з розумінням, каже т. в. о. начальника Головного управління Нацполіції в області Сергій Зюбаненко. Також і влада, і поліція посилено працюють над питанням зачинених укриттів.

– Правоохоронці будуть реагувати на факти зачинених укриттів. Тому якщо ви бачите, що укриття поблизу вас під час тривоги зачинене – можете телефонувати на лінію «102». Оператори лінії мають алгоритм дій при таких випадках і будуть реагувати миттєво, – сказав Сергій Зюбаненко.

Про підготовку до опалювального сезону

Як сказав очільник Тернопільської ОВА Володимир Труш, наразі область готують до того сценарію, який був минулого року, коли ворог бомбардував українську енергетичну систему. Проводять інвентаризацію всіх котелень, планові ремонтні роботи, перевіряють тепломережі. Усім головам територіальних громад, а також комунальним підприємствам, які займаються постачанням тепла та води, дали завдання перевірити технічні моменти і генератори, які встановили минулоріч.

– Не виключено те, що ворог знову підло буде бомбити енергетичну систему. Ми вживаємо усіх заходів по її захисту. Задача номер один – обов’язково перевірити всі котельні. Такого ми не робили у попередні роки, бо таких вимог не мали. Особливо звертаємо увагу на ті котельні і генератори, які працювали у 2023 році, – додав Володимир Труш. – Чи будуть знову вимкнення світла?  Вчора була доповідь нашого міністра енергетики, а також керівника «Укренерго», де голів ОВА нас запевнили, що тієї електроенергії, яка виробляється зараз і буде вироблятись взимку, нам вистачить! А на випадок критичної ситуації є запасний варіант – імпорт електроенергії.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Nin Ja
    Раціональне використання коштів: 5 млн грн на фонтан в гідропарку! Браво, чорти галімі!

keyboard_arrow_up