Трагічна смерть заступника декана з політехнічного: чому мовчать університет і поліція?

Трагічна смерть заступника декана з політехнічного: чому мовчать університет і поліція?
Фото: з вільних джерел у Фейсбуці
 • 8 липня приблизно о 23:00 30-річний доцент кафедри одного з
  тернопільських вищих навчальних закладів внаслідок падіння з
  висоти отримав травми несумісні з життям. Офіційно повідомляє управлінні Держпраці.
 • Ми з'ясували, про кого іде мова та звернулися за коментарями до правоохоронців і навчального закладу. Але їхня поведінка у цій ситуації здивувала...
 • Чому? Читайте в тексті.

На сайті Управління Дежпраці у Тернопільській області є повідомлення про те, що 30-річний доцент кафедри одного з тернопільських вищих навчальних закладів внаслідок падіння з висоти отримав травми несумісні з життям. За попередньою інформацією, чоловік, перебуваючи на сходовій клітці третього поверху, перехилився через перило та впав на бетонне покриття першого поверху. Від отриманих травм працівник помер.

За інформацією власних джерел сайту "20 хвилин", тіло виявив охоронець. Воно було у калюжі крові на першому поверсі. 

Що кажуть у швидкій

Заступник директора Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Ганна Мончак поінформувала "20 хвилин", що 8 липня о 23:17 до диспетчера лінії "103" поступив виклик до одного із університетів Тернополя. Викликав швидку охоронець приміщення університету. 

Відео дня

За словами заступниці, останній і виявив свого працівника, заступника декана, у калюжі крові без ознак життя. Скільки пролежав – невідомо.

– Було дуже багато крові. Попередньо наші медики виставили таку причину смерті – падіння з висоти на перший поверх приміщення. Але далі це компетенція судово-медичних експертів, з'ясувати, що саме стало причиною смерті чоловіка, – наголошує Ганна Мончак.

Управління Держпраці у Тернопільській області вживає заходи щодо утворення комісії та проведення спеціального розслідування нещасного випадку, йдеться в офіційному повідомленні.

Хто загиблий? 

Із власних джерел нам стало відомо, що трагедія трапилася у Тернопільському національному політехнічному університеті ім. Івана Пулюя. 

Нам вдалося дізнатися, що загинув заступник декана факультету інженерії машин, споруд та технологій по роботі із студентами Володимир Клендій. Він був кандидатом технічних наук, старшим викладачем, доцентом кафедри автомобілів. 

На сайті Google Академії знаходимо низку його наукових праць...

Загалом у Володимира Клендія 122 публікації. У відкритому доступі опубліковано 46 праць, з них 5 у електронному каталозі. Такі дані бачимо в інституційному депозитарії ТНТУ. Серед останніх наукових праць доцента у співавторстві є такі: "Сучасні технології промислового комплексу", "Фундаментальні та прикладні проблеми сучасних технологій", "Дослідження рульових та гальмівних параметрів легкових автомобілів" та низка інших. 

Рік тому чоловік одружився. 

Чому мовчать в університеті та поліції

Чи був це нещасний випадок, що робив працівник так пізно у навчальному закладі, чи проводять власне розслідування в університеті, як кваліфікують подію правоохоронці? 

Ні на офіційному сайті поліції, ані університету офіційних повідомлень про загибель доцента ні 8, ні 9 липня ( в університеті вже майже о 21.30 з'явиться). Хоча він помер ще 8 липня, ніякої інформації про цей випадок нема, навіть співчуття від закладу, де працював.

Начальний відділу комунікації ГУНП в області Сергій Крета на телефонні дзвінки і повідомлення у Viber не відповідає, хоча, і прочитав їх. Вкотре він ігнорує звернення журналістів редакції "20 хвилин"! 

Заступник проректора з виховної роботи політехнічного університету Степан Дячук повідомив, що він у відпустці. Отож, нічим допомогти не може.

А ректор політехнічного університету Петро Ясній написав журналістці "20 хвилин", що перебуває за кордоном. 

– Дякую Вам і редакції за співчуття. Але я перебуваю за кордоном, тому не можу надати Вам інформації, – ось таке повідомлення надіслав у Viber.

Вже після того, як матеріал вийшов на сайті "20 хвилин", приблизно о 21:30 на офіційній сторінці ТНТУ ім.І.Пулюя у Фейсбуці з'являється повідомлення зі співчуттями з приводу трагічної смерті Володимира Клендія такого змісту:

"Ректорат, колектив кафедри та уся університетська спільнота Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з сумом сприйняла звістку про трагічну смерть доцента кафедри автомобілів Клендія Володимира Миколайовича.

Клендій Володимир Миколайович був талановитим молодим ученим, здібним викладачем та відмінним організатором, який користувався повагою в співробітників та авторитетом у студентства.

Володимир Миколайович народився 24 вересня 1990 р. У 2012 році закінчив Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя отримавши освітньо-кваліфікаційний рівень магістр технології машинобудування. У 2017 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство» у Луцькому національному технічному університеті (друга вища освіта).

У 2015 році захистив дисертаційну роботу за спеціальністю 05.05.05 – піднімально-транспортні машини, був стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих учених, опублікував за трудову діяльність понад 150 науково-методичних публікацій.

Адміністрація, професорсько-викладацький колектив університету, висловлюють щирі співчуття родині, друзям та знайомим Володимира Миколайовича.

Панахида відбудеться 10 липня за адресою: м. Бережани, вул. Шашкевича, 18 (час проведення буде уточнено додатково)

Похорон відбудеться 11 липня у м. Бережани.

Вічна пам'ять!"

На сторінці дружини доцента – траурна свічка. Знайомі залишають слова співчуття.

Брат дружини загиблого доцента у соцмережі Фейсбук також висловив свої співчуття:

Ми також написали дружині померлого, якщо їй потрібна підтримка журналістів у цій справі,  готові допомогти. І просимо її чи рідних звернутися у редакцію. 

 

Редакція "20 хвилин" висловлює співчуття сім'ї Володимира Клендія, нехай з Богом спочиває...

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (34)
 • Оксана Сова

  Царство небесне!
  Комусь був поперек дороги.
 • Ірина Жук-Бей

  Вічна пам'ять.
 • Andrew Ostrovskiy

  З кількох останніх дописів видно, що черствість і обмеженість деяких людей не має меж... Хай земля буде пухом покійному...
 • Apofis Gloryschosen

  може його збив Слуга народу під кайфом? А на міліціянтів що розслідують Аваков відкрив розслідування?

keyboard_arrow_up