Замість фото загиблого бійця вчепили світлину живого підприємця! Як у міськраді пояснюють свою помилку?

Замість фото загиблого бійця вчепили світлину живого підприємця! Як у міськраді пояснюють свою помилку?
 • Інформацію, про те, що дані та світлина на банері належать різним людям, повідомила до редакції «20 хвилин» родичка загиблого Анастасія Місюра. 
 • Родина шокована, адже вважає це неповагою до захисника та його рідних.

 До Дня захисників і захисниць у центрі Тернополя встановили банери з іменами та фото загиблих учасників російсько-української війни. Рідні приходять туди з квітами, солодощами, свічками та молитвами.

Родина загиблого старшого навідника протитанкових ракетних комплексів Олександра Місюри також прийшла, аби на великому банері побачити рідні очі та усмішку.

Обійшовши всі банери, знайти обличчя Олександра так і не вдалося. А коли вже почали вчитуватися у надруковану інформацію, то виявили, що управління Тернопільської міської ради вставило фото чужої для них людини.

Відео дня

— Дуже дивно знайти твоє прізвище, дату народження та смерті, але чомусь не твоє фото! – пише у соціальних мережах дружина загиблого Олександра Місюри Інна.

А хто ж на фото? Рідні шоковані

Родичка загиблого Анастасія Місюра розповіла, інформацію про те, що Сашко буде на банері до Дня захисників та захисниць їм ніхто не повідомляв.

— Ні, до нас ніхто не писав і не дзвонив. Просто дізналися, що банери з’явилися в центрі Тернополя і вирішили переглянути. Якщо ж у відповідальних осіб не було фото нашого Сашка, то чому вони не подзвонили? Ми б дали світлину. У нас є гарна світлина. А так вийшло незрозуміло що, — каже пані Анастасія. — На банері надрукували: Місюра Олександр Юрійович. 25.06.1998 рік народження. Старший навідник протитанкових ракетних комплексів. Загинув 12.08.2023 року в Донецькій області. Вся інформація про брата мого чоловіка. А хто на фото? Я і вся наша родина вперше бачимо цього чоловіка.

Що робити і куди звертатися у такій ситуації – рідні не знають, адже вперше з цим зіштовхуються. Натомість вони хочуть, аби світлини та інформація на банерах були правдивими. Бо люди мають знати, хто насправді віддав життя за мир та свободу України.

Ми знайшли чоловіка з банера

За допомогою онлайн-сервісів журналісти «20 хвилин» вирішили перевірити, хто ж насправді зображений на банері з інформацією про загиблого захисника. Як виявилося, чоловіка на фото також звати Олександр Місюра, і він підприємець у сфері деревообробки. Ми запитали чоловіка, чи знає він уже про цю помилку і що про це думає.  

— Я не з Тернопільщини, а з Волині. На банері моє фото, і це жахливо. Не знаю навіть, як мені реагувати, — говорить підприємець.

Виходить, що Тернопільська міська рада «поховала» не ту людину. 

Мають виправити

З питанням, як так вийшло, що світлина підприємця Олександра Місюри опинилася на банері замість фото захисника, ми звернулися до речниці Тернопільської міської ради Мар’яни Зварич.

— За банери відповідає управління культури і мистецтв. Я передала вашу інформацію відповідальним, вони будуть з’ясовувати всі обставини. Зокрема, як так вийшло і хто це зробив.  Вони виправлять. Не можу нічого більше наразі сказати, — відписала пані Зварич.

Також до редакції «20 хвилин» звернулася головна спеціалістка сектору розвитку культури та духовної спадщини управління культури і мистецтв Наталія Бабій. Фахівчиня вибачилася за помилку та запевнила, що першого жовтня на кубі буде новий банер.

— Мені справді прикро, що так вийшло. Розумієте, банер з цією світлиною був надрукований ще до Дня Державного Прапора України, і до нас ніхто не звертався з претензіями, що є неточності. Я пам’ятаю, що інформацію про цього хлопця подали без особистої фотографії. Але коли я брала цю світлину з інтернету, то перевіряла, — каже пані Наталія. — Я розумію, що виправдання тут недоречні. Я розумію, що це біль рідних. Але ми вже зняли банер і вносимо зміни. Я вдячна вам, що надіслали нам справжнє фото загиблого захисника. Ми обов’язково зв’яжемося з рідними загиблого Олександра Місюри.

Вже о 20.34 30 вересня речниця Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич повідомила журналістам, що світлину замінили. І надіслала фото з підтвердженням. 

Довідка:

Олександр Юрійович Місюра народився, зростав та навчався у Херсоні. Хлопець закінчив Херсонський національний технічний університет за спеціальністю «Облік і оподаткування». Отримав дипломи бакалавра та магістра з відзнаками. Займався науково-дослідною роботою. Здобув перемогу на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування», став переможцем І етапу Всеукраїнської олімпіади з фахових дисциплін.

Навесні 2022 року Олександр разом з рідними евакуювалися з окупованої Херсонщини на Тернопільщину. Вже влітку 2022 року хлопець опинився серед захисників. Він був навідником протитанкових ракетних комплектів 3-ї окремої штурмової бригади. Хлопець мав позивний «Бухгалтер».

Загинув «Бухгалтер» 12 серпня 2023 року біля Бахмута. Він і ще двоє хлопців — «Фрозен» і «Ведмідь» — були в окопі й по ним відпрацював ворожий міномет.

22 травня 2023 року Олександр Місюра відзначений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «Хрест хоробрих». Йому назавжди 25 років. У хлопця залишилися батьки, брат, вагітна дружина та племінниця. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (12)
 • Николай Лукасик

  Потрібна бистра реакція .Тут якась авантюра.Ганьба.
 • Ірина Швець

  Міська рада робить все навиворіт ,але не поставили простого роботящого хлопа ,а підприємця .
  Все беруть з своїх джерел.
 • Elena Naumchak

  Чому такі речі робляться без контактування з родинами загиблих? Кожного разу коли публічно десь згадується Герой, чи то стаття, чи банер, чи меморіальна дошка,  потрібно запитувати згоди рідних. У них може бути своє бачення де і як це доречно, і з чим пов'язувати пам'ять про рідну їм людину.
 • Petro Skarzhynskyi

  Міська рада знову все зробила через сраку. В них нормально получається лиш бюджет і землі дерибанити

keyboard_arrow_up