Підприємство займається виготовленням кабельно-провідникової продукції для автомобілів. Лише тернопільські потужності давали близько 7000 робочих місць для людей з усієї області. Однак через епідемію коронавірусу, роботу довелось призупинити майже на три тижні.
Технічний директор підприємства Олександр Шламп розповів, що усі люди, які повернулися на підприємство, працюють за власним бажанням, нікого до роботи не примушують. До того ж, усі робітники підписали відповідні документи.
Свою роботу підприємство відновило минулого тижня. Тоді повернулися до роботи близько 300 людей. Працювала одна лінія для збору кабельної проводки для автомобілів Porsche.
Оскільки багато робітників - не лише з Тернополя, для них організували транспортні перевезення з медичним оглядом.
- Не всі наші робітники живуть у Тернополі, тому в нас є регулярні перевезення до місця роботи, - каже технічний директор. – В автобуси заходять люди в масках, є визначений список та кількість працівників, яких ми перевозимо. Автобуси дезінфікуюємо. Робочі місця, ручки дверей, перила, тощо на підприємстві дезінфікують кілька разів на день.
Цього тижня у Тернополі вже відновили роботу чотири виробничі лінї. Частково відновили роботу і в Чорткові.
- У Тернополі у нас наразі працює близько 900 працівників. Відновили роботу чотири лінії, - розповідає фахівець з комунікації ТОВ "СЕ Борднетце-Україна" Ірина Швайкевич. - У Чорткові повернулися близько 200 працівників. У них окремі робочі місця. У Тернополі збирають кабельну проводку для автомобілів Porsche та Volkswagen Golf.
Про часткове відновлення роботи підприємства обговорював очільник області та представники компанії. Голова ОДА Володимир Труш проводив робочу зустріч з представниками ТОВ "СЕ Борднетце-Україна" про часткове відновлення роботи. За словами очільника області, це дуже відповідальний крок, але водночас він необхідний, адже підприємство дає надходження до бюджету, а робітники підприємства отримуватимуть зарплату в повному обсязі. Спершу мова йшла про роботу орієнтовно 200 людей. Після тижня роботи повернулися до роботи 900 робітників.
- Я дуже прошу подбати про безпеку кожного працівника, - зазначив Володимир Труш. – Пропоную закупити експрес-тести на виявлення COVID-19. Крім того, сьогодні можна придбати багаторазові захисні костюми. Особливо прошу звернути увагу на вимоги щодо перевезення пасажирів до місця роботи.
На підприємстві пояснюють, що площа, де працюють люди, складає 27 тис. метрів квадратних, тому немає проблеми в тому, щоб зберігати дистанцію між працівниками. Про залучення нових працівників до роботи поки що мова не йде.
На підприємстві наголошують, що заборони на роботу підприємств уряд не давав. Три тижні перерви довелося зробити для того, щоб закупити засоби захисту для своїх робітників.
- Ми закупили близько 50 тис. масок, понад 600 літрів засобів для дезінфекції, - розповідає фінансовий директор Олег Білобровко. – Ми продовжимо закупляти необхідні засоби. Наразі на них витратили близько 2 млн. гривень. Маски багаторазового використання, щоб люди могли їх прати та прасувати вдома. Якщо використовувати одноразові маски, то з їх закупівлею виникнуть проблеми, адже їх придбати важко.
Один з робітників підприємства вже перехворів на COVID-19. Коли у нього виявили хворобу, підприємство не працювало, він не був на роботі. Всі, хто контактували з хворим, вже пройшли обсервацію. Серед них нових випадків захворювання, на щастя, не виявили.
Всім робітникам перевіряють температуру ще в автобусах та на вході на підприємство. Однак доводиться робити повторну перевірку через 4 години, оскільки безконтактні термометри не можуть показати температуру тіла точно, якщо людина щойно була на холодній вулиці. Приїздити на роботу з симптомами респіраторних хвороб суворо заборонено.
- Також в цеху точково розставлені дезінфікуючі засоби. Між робочими місцями облаштували захисні екрати, а на підлогу нанесли розмітку, щоб ніхто не забував зберігати безпечну відстань. Всі працюють в захисних масках та рукавичках, - каже керівництво.
Якщо у когось виявлять симптоми хвороби – вже є план дій в таких випадках. Працівника одразу ізолюють та викличуть швидку.
Оскільки багато лікарів, які працюють в місті, живуть в районах, а з транспортом є проблеми, на автобусах, які перевозять робітників на підприємство, підвозять і медиків.
- Оскільки ми привозимо людей до місця роботи – у Тернополі, Чорткові, Чернівцях та Хмельницькому, у нас виникла ідея використати вільні місця в транспорті для перевезення медиків з районів до міста, - каже Олександр Шламп.
Попередньо складають список лікарів та місця їх збору. Орієнтовно кожного дня перевозять 10 медиків.
Поки що невідомо, коли саме підприємство повністю відновить роботу. Якщо ситуація з коронавірусом стабілізується, то підприємство запрацює у звичному режимі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер