Заспівав «Мамина світлиця» та став зіркою: найпопулярніший герой мемів з Тернопільщини. Хто він?

Заспівав «Мамина світлиця» та став зіркою: найпопулярніший герой мемів з Тернопільщини. Хто він?
 • Петро Щур – житель села Мужилів, колишнього Підгаєцького району, Тернопільської області. Ще у 2006 році він записав відео, де заколядував та заспівав пісню «Мамині світлиці». Це зробило його справжнім інтернет-мемом.
 • Відео з Петром Щуром знову стало популярним. Сотні мемів в ТікТоці не дають забути про нього. Хто він та що про нього відомо? Про це у матеріалі!

Легендарне відео, де дивакуватий чоловік з Тернопільщини показує свої музичні «таланти» записали ще у далекому 2006 році на Водохреща.

– Дев'ятнадцяте ноль перше, дві тисячі шестий рік, рік собаки, четвер, свято Йордан, – каже на початку відео чоловік у хутряній шапці.

Відео дня
v class="video-block">

Петро Щур починає колядувати, а потім виконує пісню «Мамина світлиця», яка і зробила його популярним в інтернеті. Загалом відео триває понад сім хвилин і «добиває» глядачів запальною грою на дримбі.

І досі уривки з цього відео стають мемами у Тік Ток та набирають сотні тисяч переглядів та десятки тисяч лайків. До фраз та співів Петра Щура придумують смішні підписи, а у коментарях глядачі цікавляться, що ж сталось з цим чоловіком.

Мав фан–сайти та виступав на фестивалях

Після того, як відео зі співом Щура стало популярним в Інтернеті, в нього почали з’являтися фанати, які створювали фан–групи та сайти в інтернеті.

У 2008 його навіть запросили на Фестиваль «Файне місто Нівроку». Він відбувався 12 жовтня у Тернополі. 

Відомому гостю навіть вручили грамоту «За визначні досягнення у популяризації українського автентичного мистецтва». А вручали нагороду своєму кумиру – фанати.

Звичайний сільський дядько наробив фурор. Молодь хотіла взяти автограф у інтернет–знаменитості та сфотографуватися.

– Цей дядько – знахідка! – розповіли музиканти тернопільського гурту «Лос Колорадос», які привезли на фестиваль Петра Щура для того, щоб він оголошував їхні пісні, співав з ними та грав на дримбі. – Його знає вся Україна, а він не має ні мобільного, ні домашнього телефону. Тому ми поїхали шукати його в село, відоме вже з його записів на «Ютубі».

Сам Петро Щур надзвичайно тішився такою увагою та любов’ю публіки. Він невміло виводив автографи з найкращими побажаннями від Петра Щура у блокнотах фанатів.

Сфотографуватися чи взяти автограф вдалося не кожному — після виcтупу Петра Щура під «конвоєм» оргкомітету відвели у приміщення. Натовп рухався за чоловіком аж до дверей, за які вже нікого не впускали. Не вдалося роздобути автограф Петра Щура і вокалісту гурту «Мотор’ролла» Сергієві Присяжному, який був на фестивалі. Музикант сфотографував мешканця Мужилова і став пробиратися до нього з записничком. Та Петрові Щуру сказали підніматися на сцену, і він відмовив зірці у автографі.

Пан Щур, тоді не до кінця усвідомив свою популярність. Він тихцем, перед своїм виступом запитав журналіста, чи стане він тепер відомим. Чоловік також сказав, що він не знає, що робити, бо не має грошей, щоб заплатити усім фотографам, які його знімають. Коли йому відповіли, що знімають його безкоштовно, чоловік дуже втішився. Кожну з дівчат, які просили автограф, пан Щур перепитував, чи не буде злитися на неї її чоловік, за те, що він їй розпишеться.

Більше про це читайте у матеріалі: «Щуроманія»: фанати Петра Щура зносять паркани.

Знову популярний

У ТікТоці чимало людей пишуть теплих слів про цього чоловіка. Під нашим відео на каналі «20 хвилин» сотні людей залишали приємні слова про цього чоловіка. Дехто розповідав, що сам родом з Мужиліва.

– Я народився 2006 року в селі Мужилів Підгаєцього району. Любив, коли він співав – пише один з користувачів.

– Я була в третьому класі,  як це відео «гуляло» в інтернеті і всі його співали. Зараз мені 24 і я досі сміюся кожен раз як перший, – пише користувач olakas.  

– Душею хороша людина – пише olya_vintor.

Переїхав до Карпат

Ми поспілкувалися зі старостою села Мужилів Мирославою Солониною. Вона розповіла нам, що сталось з їх легендою.

Довгий час пан Петро жив у рідному селі, однак два роки тому переїхав у Карпати.

– На даний час Петро Щур не проживає в селі. Уже більше двох років він в Карпатах, де саме – не знаю. Контактів жодних з ним не маємо, – розповіла староста.

З родичів у нього залишилась сестра. Вона наразі проживає у Тернополі.

Сторінок у соціальних мережах Петро Щур не має та і останні роки вже давно не з’являється на публіці.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Sergii Porokhniak

  Олені 🦌 олені
 • Sergii Porokhniak

  . То десь збоку, 😅 що Львів, що Хмельницький чи навідь Луцьк
 • Sergii Porokhniak

  Ото то
 • Olya Harmata

  Напевне прекрасна людина ,а от я ніколи не чула про цього співака ,хоч була вже в зрілому віці .Але наш край безумовно талановитий і тому людина будь в якому віці ,якщо має талант то до кінця свого життя .Хай йому щастить !!!!!

keyboard_arrow_up