Затримання на Тернопільщині: групу чоловіків підозрюють у влаштуванні втеч військових із частин за кордон

Затримання на Тернопільщині: групу чоловіків підозрюють у влаштуванні втеч військових із частин за кордон

За даними слідства, протиправну схему організували жителі Чернівецької області, яким сприяли адвокатка зі Львова, житель Тернополя та ще п’ятеро мешканців Буковини. За гроші вони допомагали військовослужбовцям самовільно залишати військові частини, навчальні центри, госпіталі та незаконно переправляли їх до Румунії і Молдови поза офіційними пунктами пропуску.

Про це повідомляє Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Як зазначили в Поліції Тернопільщини, правоохороці задокументували, що «послугами» підозрюваних скористалися 25 військовозобов’язаних. Поліцейські встановили місцезнаходження усіх осіб і доправили їх до Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку.

— Підозрювані підшуковували охочих покинути військову службу та схиляли до втечі. Вони запевняли, що військовослжубовців не оголошуватимуть у розшук, оскільки є впливові зв’язки із військовим командуванням. Також обіцяли допомогти армійцям звільнитися з військової служби. Вартість доправлення до відправного пункту з частини коливалася від 3 до 6 тис доларів США, а ціна безпосереднього перетину сягала 15 тис доларів США. Такими послугами встигло скористатися 25 військовослужбовців, —йдеться в повідомленні.

Відео дня

Під час 48 санкціонованих обшуків у підозрюваних вилучено 164 тис грн, 21 тис доларів США, 2 тис євро, 12 транспортних засобів, 17 одиниць зброї, мобільні телефони та чорнові записи.

Прокурори подали клопотання про обрання для них запобіжних заходів. Перевіряється причетність до злочину інших осіб. 

Досудове розслідування та оперативний супровід – ГУ НП в Тернопільській області, силова підтримка – спецпідрозділ КОРД та рота поліції особливого призначення.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також: 

До 15 тисяч доларів за меддовідку: у Тернополі ліквідували схему для військовозобов'язаних  

Судитимуть трьох чоловіків, які ввозили в Україну автомобілі, як допомогу, а потім продавали їх 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ірина Волинець
    Прізвища є в  чоловіків, які підозрюються у злочині?????????????????
    Andrej R reply Ірина Волинець
    Люба Худобей а хтось сидить за кордоном, та думає що він самий мудрий -- а всі в державі одні злодії і дебіли 😂-- на себе дивіться спочатку, та себе контролюйте , а потім побачите як когось контролювати )))
    Oksana Kalynovych reply Ірина Волинець
    Ірина Волинець це запитання чи що? Нічого не зрозуміло.
    Люба Худобей reply Ірина Волинець
    Andrej R демократії нема ,бо він набрав бабла і поділиться .Справедливості нема ,вони самі це не робили .Шкода що одні помирають ,а другі наживаються ...
    Andrej R reply Ірина Волинець
    Ірина Волинець фамілії і все інше може надаватися тільки після винесення вироку , --- хоча за розголошення прізвищ потерпілі мають право подавати до суду...тому мусите трошки знати закони демократичних держав)))

keyboard_arrow_up