Спецтема: карантин

Жінка має дбати про сім'ю, а чоловік - заробляти гроші: результати опитування. А ви згодні?

Жінка має дбати про сім'ю, а чоловік - заробляти гроші: результати опитування. А ви згодні?

Абсолютна більшість українців (83%) погоджується з твердженнями, що найважливіше завдання жінки - дбати про дім та сім’ю, а чоловіка – заробляти гроші (75%).

Такими є одні з результатів опитування "Роль жінки в українському суспільстві", проведеного соціологічною групою "Рейтинг", опублікованому в березні 2020 року.

"Абсолютна більшість опитаних погоджуються з твердженнями, що найважливіше завдання жінки - дбати про дім та сім’ю (83%) та тим, що найважливіше завдання чоловіка – це заробіток грошей (75%)", - йдеться у повідомленні.

При цьому 78% опитаних погоджуються з тим, що жінки частіше, ніж чоловіки, приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що не допустимо, коли чоловіки плачуть (25% – не погоджуються), 68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов’язання (27% – не погоджуються). З тезою, що жінки менше зацікавлені, ніж чоловіки, у зайнятті відповідальних політичних посад, згодні 51% (не згодні 34%). Натомість з твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для того, щоби займати відповідальні посади у політиці, не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.

"Цікаво, що з тезами про те, що жінки частіше приймають свої рішення під впливом емоцій, допустимість плачу чоловіків, меншої кількості свободи жінок через сімейні обов’язки та меншу зацікавленість жінок у зайнятті відповідальних посад погоджувалися частіше саме жінки, а не чоловіки", - зазначили у "Рейтингу".

Питання про розподіл гендерних ролей дало наступні результати: на думку опитаних частіше у їхній сім’ї (парі) жінка готує їсти (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов’язки з виховання дітей та заняття господарськими справами також, на думку опитаних, покладені на жінок (52% та 43% відповідно). Водночас стосовно виховання дітей на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну. Стосовно наявності вільного часу відповіді розділилися наступним чином: стосовно жінок такої думки 33%, чоловіків – 30%, обох статей – 28%. Натомість головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%. Більше половини опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

Натомість головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%. Більш ніж половина опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

У динаміці з 2015 року спостерігається поступове зменшення кількості тих, хто вважає, що готуванням, господарством та вихованням дітей частіше займається жінка. Попри це зростає кількість тих, хто вважає, що жінки мають більше вільного часу, головують у сім’ї та заробляють більше грошей. Цікаво, що у розподілі таких ролей, як готування, заняття господарськими справами та вихованням дітей, думки чоловіків не сильно різняться від думок жінок. Натомість стосовно головування в сім’ї та заробітку грошей спостерігається цілком протилежне бачення цих ролей в обох статей, йдеться у пресрелізі.

Результати опитування продемонстрували, що у відносній більшості українці вважають, що жінки достатньо представлені у різних суспільних сферах. 

Попри це майже 40% опитаних переконані, що жінок замало представлено у політиці, 30-35% – вважають, що їх недостатньо в правоохоронних органах та науці, 26% – в армії, 19% – в бізнесі. Натомість близько третини опитаних вважають, що жінок забагато представлено у таких сферах, як медицина, та освіта. Цікаво, саме жінки, а не чоловіки, частіше зазначали про недостатню представленість жінок у силових органах, політиці, науці та бізнесі.

Близько половини респондентів погоджуються із твердженнями, що в Україні сьогодні бракує партії, яка представляє інтереси жінок. Стільки ж переконані, що жінки недостатньо представлені в Уряді, Верховній Раді та місцевій владі. Зі згаданими тезами частіше погоджувалися представники старшого покоління та жінки.

36% опитаних вважають, що їхній голос нічого не вирішує на виборах. 58% – протилежної думки. Не погоджувалися з цією тезою відносно частіше мешканці Заходу, молодші опитані та чоловіки.

82% підтримують те, що жінки йдуть у політику. 12% – протилежної думки. Попри це у питаннях лідерства та прийнятті зважених рішень відповіді розподілилися наступним чином: більше 40% опитаних переважно обирали середньозважену відповідь щодо того, кому краще, чоловікам, чи жінкам, вдається займати лідерську позицію та приймати рішення. Натомість, у порівнянні прямих відповідей, перевагу респонденти все ж таки надавали чоловікам, особливо, коли йшлося про сферу політики. При цьому, якщо у питанні лідерства у колективі та прийнятті зважених рішень у гендерному розподілі спостерігалося певне протиставлення думок чоловіків та жінок про роль статей у цих сферах, то стосовно політичного лідерства та прийняття зважених політичних рішень обидві статі частіше віддавали перевагу чоловікам.

Оцінюючи ефективність представників обох статей на політичних та виборних посадах, опитані найчастіше погоджувалися з тим, що для ефективної роботи народним або ж місцевим депутатом стать не має особливого значення. Натомість, незважаючи на те, що відносна більшість погоджувалися, що ефективно виконувати обов’язки міського, чи сільського голови, голови обласної державної адміністрації, міністра Уряду, Прем’єр-міністра та Президента України можуть як чоловіки, так і жінки, все ж таки дещо частіше опитані зазначали, що ефективними тут будуть  чоловіки. Натомість у таких ролях, як уповноважений з питань встановлення миру на Донбасі (вигадана для опитування посада) та міністр оборони ефективнішими респонденти бачать чоловіків. Цікаво, що у статевому розподілі у цих питаннях не фіксувалося великої різниці у відповідях представників обох статей.

Опитування було проведене соціологічною групою "Рейтинг" протягом 21-25 лютого 2020 року методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Коментарі (6)
 • Іван Вальків

  Совок у всіх у головах. Яка різниця хто і що робить? Може жінка заробляти на рівні з чоловіком чи більше нього. Чоловік може дітей бавити . Стереотипи. А ще коли гримить т онасправді бозя свариться, не можна сміття після заходу сонця викидати. Ппц ви село і совок
 • Марія Сулжинська

  Так згідні. Але на жаль наші жінки дбають не тільки про дім і дітей а щей змушені заробляти гроші?

  Марія Сулжинська reply Марія Сулжинська

  Іван Вальків На себе подивись козел🤣🤣🤣

  Іван Вальків reply Марія Сулжинська

  так-так, пожалій себе жирну, всі чоловіки хренові,- лише ти принцеса
 • Anonymous

  Жінка має надіятись і заробляти сама на себе і не чикати на чоловіка

  петро reply Anonymous

  чИкати, комент людини з низьким рівнем освіти, така точно повиннна сама працювати
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:05 Як впоратися з викликами епідемії та карантину: три стратегії від експерта 20:05 Отримати паспорт під час карантину: хто може і скільки бажаючих? 19:01 "Усі налякані, купа машин з Чернівців їздить": жителі Заліщиків вимагають блокпости та дезінфекцію міста 18:31 При в’їзді до Тернополя облаштовують 10 контрольно-пропускних пунктів Від читача 13:13 Злочинець переховується на Тернопільщині 18:03 Через коронавірус імбир та лимони тепер «золоті»: ціни виросли в 3-4 рази. Чи захистять від інфекції? photo_camera stars 17:37 «Є підозра у дворічної дитини»: Скільки нових випадків у Тернополі станом на 2 квітня 17:09 У салоні авто на узбіччі дороги Тернопіль-Рава Руська правоохоронці виявили мертвого водія 16:27 Де можна придбати популярні медикаменти, маски та дезінфектори в Тернополі? 16:02 На бороді та на шиї: як тернополяни носять захисні маски і як правильно 15:14 Тернополяни у березні заплатять на 25% менше за опалення та гарячу воду 14:02 Гуцул-хуліган зняв кліп про те, як підхопив вірус. Чекайте вже у вихідні – «Карантин у гаражі» 13:20 У МОЗ пояснили необхідність носити маски 13:03 Хтось спішить на роботу, а хтось гуляє містом без масок: як виглядає Тернопіль під час карантину play_circle_filled photo_camera stars 12:44 Карантин і субсидії: на Тернопільщині збільшили соціальні нормативи на воду, газ і електрику для готування їжі та підігріву води 12:15 Чи переносять коти та собаки коронавірус і яких правил гігієни потрібно дотримуватися stars 11:44 Ще плюс п'ять хворих : на Тернопільщині уже 111 випадків захворювання на COVID-19 11:05 Як батькам помітити „маленького інопланетянина” 10:52 Якісні та доступні засоби дезінфекції від компанії «Галіт» (новини компаній) 10:36 У лікарнях Тернополя перебувають 20 хворих на COVID-19. Що відомо про третього інфікованого тернополянина?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up