Зеленський пропонує визначитись з датою Дня перемоги і це не 9 травня

Зеленський пропонує визначитись з датою Дня перемоги і це не 9 травня

Президент України Володимир Зеленський пропонує встановлення 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. А 9 травня відзавтра буде Днем Європи.

Президент України Володимир Зеленський пропонує встановлення 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Законопроєкт він вніс до Ради, його розглянуть парламентарі найближчим часом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови ВРУ Руслана Стефанчука і відповідний текст законопроекту.

— Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, — йдеться у ранковому зверненні Президента.

Відео дня

Що пропонується

— Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради України як невідкладний проект ЗУ «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». Документ передбачає зміни до існуючого законодавства, — написав Стефанчук.

Таким чином, замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щорічно 8-го травня.

За словами голови ВРУ, внесений президентом України законопроект буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.

— Відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8-го травня — це європейська традиція. Україна з 2015 року відзначає цей день разом із цивілізованим світом. А 9 травня — це День Європи, нашого спільного дому. І саме до Об'єднаної Європи ми неодмінно повернемось вже найближчого часу, — додав Стефанчук.

Ось як йдеться про 9 травня у Зверненні Зеленського:

— Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.
Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років агресії й уже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах: на полі бою зброєю, на дипломатичній передовій – рішучістю, проти ракетного терору й зимового блекауту, в економіці та на юридичному фронті. Це буде День Європи – нашої союзниці. Яка дає прихисток українським жінкам і дітям. Яка не зазіхає на наш суверенітет і не ставить під сумнів наше право на власний вибір національного шляху. Яка ніколи не називає Україну «вигаданим» чи «штучним» утворенням. І яка дає нам свою зброю, щоб ми могли захистити себе та її – нашу Європу! — йдеться у тексті звернення.

 

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що Президент запровадив нове свято – День Української державності.

 

Читайте також:

Сьогодні, 8 травня: День пам'яті та примирення, все про цей день, яке церковне свято

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
 • Наталія Хомишин

  Так таку пропозицію ще рік тому подав Вятрович(якщо не помиляюся),лише партія влади досі не проголосувала,чекали поки він  таку заяву/ подання зробить ?!  🙉🙊🙈
 • Петро Беріт

  До чого тут день Європи? Воювали ж країни по всьому світу, чи то так аби відійти від дня перемоги?

  Ірина Жижіна reply Петро Беріт

  Петро Беріт або лишній раз лизьнути .

  Петро Беріт reply Петро Беріт

  Сергій Третяк імітація роботи...

  Сергій Третяк reply Петро Беріт

  Петро та й собсно 8 травня всі відзначають день памяті і примирення(чи як воно вірно зветься). то нагрома ще на 9 травня щось робити, от реально "для чого?". Взагалі не розумію змісту тих всіх рухів.
 • Мар'яна Лісна

  Ніколи війною зай матись та він там і не розуміїться...
  Це якийсь жах.
  А по  його зомби марахвону. війну бойню  журналюги наз,,,
  Під Бахмутом  на театрі бойових дій..,,
  Замість   Дякую у журналюг спасібі.
  Замість Доброго дня у зомби марахвону. ,,здрастє
 • Bohdan Bugir

  Вступися,відосиками кров і зраду не змиєш

keyboard_arrow_up