Згадати про інвалідів 3 грудня і забути? (ГРОМАДСЬКА РАДА ЗАВЕРШЕНА)

Згадати про інвалідів 3 грудня і забути? (ГРОМАДСЬКА РАДА ЗАВЕРШЕНА)
- Не треба нам допомагати! Дайте нам можливість працювати, реалізувати себе! - апелював до аудиторії Олександр Башта - інвалід І групи (колясочник).

У Міжнародний день інвалідів - 3 грудня - традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів в активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т. ін. І чомусь уже наступного дня про це… забувають. Але ж так не має бути!

Аби дізнатися, що думають з даної теми наші експерти – політики, чиновники, громадські діячі та звичайні громадяни, серед яких будуть і ті, хто має обмежені можливості, ми ініціювали традиційну Громадську раду RIA у середу, 20 листопада 2013 р.

Розмова видалася нелегкою, місцями - суперечливою. Але однозначно - корисною! Усі експерти чесно говорили про те, що думають про інвалідів, їхнє життя і проблеми. Йшлося і про те, яким має бути ставлення людей зі звичайними потребами до тих, у кого потреби - інші. 

Відео дня
> Навіть саме слово "інвалід" дехто намагався не вимовляти, а вживав вислови, які краще характеризують таку категорію людей.

- Як би ми всі почали із себе, зі свого ставлення до рботи, до оточуючих, - каже Алла Костів. - Проблем, у тому числі в інвалідів, було б набагато менше. Більше любові треба до ближнього!

Наголошували експерти і на тому, що змінити щось кардинально в країні, яка досі живе за совковим принципом побудови соціальної політики і цим викривлює ставлення не лише до хворих, а й до здорових, дуже важко. Потрібні СИСТЕМНІ зніми. Докладн про це та інше читайте згодом на сайті!

Згодом будуть публікації на сайті 20minut.ua і в газеті "RIA плюс".

Нагадаємо, анонсували ми нову зустріч у нашій студії ось так!

Більше 80% українських громадських, культурних, соціальних закладів не доступні для людей на візках. Тернопіль – не виняток (можете на фото глянути).

Така статистика - не офіційна. Її зібрали самі інваліди та представники громадських організацій, які допомагають людям із обмеженими можливостями. У Міністерстві соціальної політики України точну кількість пандусів та інших допоміжних засобів назвати не можуть. Хоча традиційно у День інваліда запевняють – "працюємо над облаштуванням безбар'єрної України". А чи треба полегшувати життя інвалідам саме так? Зрештою, серед людей із обмеженими можливостями – не лише люди на візках, а й ті, які не бачать, не чують, мають інші фізичні вади…

Знаєте що найбільше дивує українців, коли вони потрапляють за кордон? Те, що там усюди – на вулицях, у парках, у магазинах, у музеях багато людей-інвалідів. Але ж в нас їх – НЕ МЕНШЕ, але ми їх не бачимо, бо легше відмахнутися від проблеми, зачинити її в чотирьох стінах і зробити вигляд, що у нас "усе чудово!".

{photo_gallery id=1630|}

Нагадаємо, Міжнародний день інвалідів відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй. Вона в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 р.

Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.

До речі, серед місцевих інвалідів – чимало дуже талановитих людей. Скажімо, нещодавно ми писали про Михайла Кіцака, який малює унікальні ікони (див. відео унизу).

Цей молодий чоловік втратив слух ще немовлятком через недугу: У Тернополі живе ікописець, який чує Бога і людей серцем

Мало у Тернополі знайдеться людей, які не знають, хто такий Олександр Башта. Цей чоловік напевно гори звернув би, якби не опинився 22 роки тому в інвалідному візку. Проте і нині ще треба пошукати такого здорового, який встигає стільки, скільки Олександр: На ваші запитання відповідав Олександр Башта (ЗАПИС ПРЯМОЇ ТРАНСЛЯЦІЇ)

Проте поява такого феномену, як Нік Вуйчич, в Україні, на нашу думку, НЕМОЖЛИВА. "Немає рук, немає ніг, немає проблем!" - любить він повторювати. Цей чоловік дійсно народився без рук і без ніг, що можна зрозуміти за обкладинкою книги "Нестримний", але це не заважає йому перебувати у шлюбі, кататися на скейті та серфінговій дошці - словом, жити повноцінним життям.

У чому секрет Ніка? "Я вирішив поділитися з вами нестримною силою віри в дії, яка допомогла мені зробити моє життя щасливим, незважаючи на жодні перешкоди, - говорить він у своїй книзі. - Віра в дії - це вміння вірити і досягати. Це готовність вірити в себе, свої таланти, своє призначення...". Єдине уточнення – Нік Вуйчич народився і виріс у світі де інвалідів вважають людьми із підвищеними потребами, а не обмеженими можливостями. Вловлюєте різницю у світосприйнятті?

Довідка

Цитуємо Закон: "Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Дискримінація за ознакою інвалідності забороняється…

Стаття 1. Закону Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні

Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих  прав і свобод, закріплених  Конституцією України (254к/96-ВР), законами України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Anonymous

    " У Міжнародний день інвалідів - 3 грудня - традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів в активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т. ін. І чомусь уже наступного дня про це… забувають. Але ж так не має бути! Але так буде ще довго ! Суспільство наше знаходиться на дуже низькому рівні соціального розвитку. Даються взнаки десятиліття пануваня комуністичної ідеології, а тепер ще і бандитська ідеологі прищеплюється. Стан туалетів та рівень життя інвалідів - ось основні показники рівня розвитку любого суспільства.
  • Anonymous

    не буде тут жвавої дискусії та обговорення .... ну хіба що з'явиться якесь " ы " чи "я" та почне флудити. Немає що суспільству сказати чи запропонувати людям, які опинились в зоні " обмеженні"
  • Anonymous

    сучасне українське суспільство не може впоратись з своїми проблемами, впоратись з своїм еволюційним розвитком. А тому сподіватись на цивілізаційне вирішення проблем людей з обмеженними можливостями марна справа. Особлива марна, коли "верхівка" керівницьтва зайнята вирішенням своїх проблем.
  • Anonymous

    подивіться в очі тих " обмеженних", якіх примушують існувати на 850-900 грн\міс, і ви все зрозумієте, якщо захочете зрозуміти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:02 Їдемо до Львова: топ локацій для осінніх прогулянок photo_camera 21:03 Тернополяни збирають та продають каштани: скільки можна заробити та де їх приймають play_circle_filled photo_camera 20:05 Які суми озвучували вам за послуги у МСЕК (ОПИТУВАННЯ) 19:02 Чоловіка суд покарав за вбивство, хоча товариш, якому поцілив в серце, — вижив Від читача 22:31 Parfeniuk у Тернополі! 🤩🔥 18:10 Верховна Рада прийняла правила виплат родинам зниклих безвісти військовослужбовців 17:21 У Тернополі збираються покращувати маршрутну мережу. Як це зробити — питають у містян 16:55 У Тернополі на фасаді школи №7 відкрили меморіальну дошку захиснику Валерію Данилюку photo_camera 16:22 Тернопільські рятувальники визволили цуценят із колодязя глибиною два метри photo_camera 15:58 Де зараз шестеро дітей, які осиротіли через загибель двох жінок у ДТП на Кременеччині 15:50 Магазини та салони Медтехніки у Тернополі: все для здоров'я та реабілітації (партнерський проєкт) 15:26 В інклюзивному центрі для дітей та молоді з інвалідністю проведуть цікавий захід для дітей та батьків 14:50 Виніс ноутбук із закладу освіти: тернополянина, який звільнився з в'язниці, підозрюють в крадіжці play_circle_filled 14:35 Як прокачати свою страховку на авто вже сьогодні (на правах реклами) 14:20 На кільці біля Текстильника нові знаки та розмітка: як тут їхати photo_camera 13:47 Кременчанин отримав умовний термін за продаж автомобіля швидкої, який мав передати ЗСУ 13:11 Через що на дорогах Тернопільщини гинуть люди: в поліції назвали головні причини смертельних аварій photo_camera 12:32 На Тернопільщині розшукують 26-річного чоловіка: вийшов з дому та не повернувся photo_camera 12:11 Посилка в Індію, якої не було: історія тернополянки, яка на листуванні з чоловіком втратила пів мільйона photo_camera 11:35 Майже пів години працювали сирени у Тернополі через збій
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up