У Міжнародний день інвалідів - 3 грудня - традиційно говорять про необхідність інтеграції інвалідів в активне громадське життя, політичну та економічну діяльність, культурне середовище і т. ін. І чомусь уже наступного дня про це… забувають. Але ж так не має бути!
Аби дізнатися, що думають з даної теми наші експерти – політики, чиновники, громадські діячі та звичайні громадяни, серед яких будуть і ті, хто має обмежені можливості, ми ініціювали традиційну Громадську раду RIA у середу, 20 листопада 2013 р.
Розмова видалася нелегкою, місцями - суперечливою. Але однозначно - корисною! Усі експерти чесно говорили про те, що думають про інвалідів, їхнє життя і проблеми. Йшлося і про те, яким має бути ставлення людей зі звичайними потребами до тих, у кого потреби - інші.
- Як би ми всі почали із себе, зі свого ставлення до рботи, до оточуючих, - каже Алла Костів. - Проблем, у тому числі в інвалідів, було б набагато менше. Більше любові треба до ближнього!
Наголошували експерти і на тому, що змінити щось кардинально в країні, яка досі живе за совковим принципом побудови соціальної політики і цим викривлює ставлення не лише до хворих, а й до здорових, дуже важко. Потрібні СИСТЕМНІ зніми. Докладн про це та інше читайте згодом на сайті!
Згодом будуть публікації на сайті 20minut.ua і в газеті "RIA плюс".
Нагадаємо, анонсували ми нову зустріч у нашій студії ось так!
Більше 80% українських громадських, культурних, соціальних закладів не доступні для людей на візках. Тернопіль – не виняток (можете на фото глянути).
Така статистика - не офіційна. Її зібрали самі інваліди та представники громадських організацій, які допомагають людям із обмеженими можливостями. У Міністерстві соціальної політики України точну кількість пандусів та інших допоміжних засобів назвати не можуть. Хоча традиційно у День інваліда запевняють – "працюємо над облаштуванням безбар'єрної України". А чи треба полегшувати життя інвалідам саме так? Зрештою, серед людей із обмеженими можливостями – не лише люди на візках, а й ті, які не бачать, не чують, мають інші фізичні вади…
Знаєте що найбільше дивує українців, коли вони потрапляють за кордон? Те, що там усюди – на вулицях, у парках, у магазинах, у музеях багато людей-інвалідів. Але ж в нас їх – НЕ МЕНШЕ, але ми їх не бачимо, бо легше відмахнутися від проблеми, зачинити її в чотирьох стінах і зробити вигляд, що у нас "усе чудово!".
{photo_gallery id=1630|}
Нагадаємо, Міжнародний день інвалідів відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй. Вона в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 р.
Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.
До речі, серед місцевих інвалідів – чимало дуже талановитих людей. Скажімо, нещодавно ми писали про Михайла Кіцака, який малює унікальні ікони (див. відео унизу).
Цей молодий чоловік втратив слух ще немовлятком через недугу: У Тернополі живе ікописець, який чує Бога і людей серцем
Мало у Тернополі знайдеться людей, які не знають, хто такий Олександр Башта. Цей чоловік напевно гори звернув би, якби не опинився 22 роки тому в інвалідному візку. Проте і нині ще треба пошукати такого здорового, який встигає стільки, скільки Олександр: На ваші запитання відповідав Олександр Башта (ЗАПИС ПРЯМОЇ ТРАНСЛЯЦІЇ)
Проте поява такого феномену, як Нік Вуйчич, в Україні, на нашу думку, НЕМОЖЛИВА. "Немає рук, немає ніг, немає проблем!" - любить він повторювати. Цей чоловік дійсно народився без рук і без ніг, що можна зрозуміти за обкладинкою книги "Нестримний", але це не заважає йому перебувати у шлюбі, кататися на скейті та серфінговій дошці - словом, жити повноцінним життям.
У чому секрет Ніка? "Я вирішив поділитися з вами нестримною силою віри в дії, яка допомогла мені зробити моє життя щасливим, незважаючи на жодні перешкоди, - говорить він у своїй книзі. - Віра в дії - це вміння вірити і досягати. Це готовність вірити в себе, свої таланти, своє призначення...". Єдине уточнення – Нік Вуйчич народився і виріс у світі де інвалідів вважають людьми із підвищеними потребами, а не обмеженими можливостями. Вловлюєте різницю у світосприйнятті?
Довідка
Цитуємо Закон: "Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Дискримінація за ознакою інвалідності забороняється…
Стаття 1. Закону Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні
Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України (254к/96-ВР), законами України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous