Жінка з Тернопільщини заплатила 28 тисяч гривень за нереальну станцію електроживлення

Жінка з Тернопільщини заплатила 28 тисяч гривень за нереальну станцію електроживлення

 50-річна мешканка Тернопільського району за портативне джерело живлення заплатила 28 тисяч гривень. А потім продавець зник зі зв'язку.

Про шахрайські схеми з продажем онлайн-товарів інформують в поліції.

— Одна з найпоширеніших схем, яку використовують зловмисники, аби ошукати покупців — продаж нереальних товарів. Шахраї розміщують оголошення на популярних онлайн-платформах або створюють сайти-двійники. Пропонують замовникам товар за привабливими цінами, значно нижчими за ринкову вартість й поповнюють свій гаманець чималими сумами, — йдеться в повідомленні.

До співробітників Тернопільського районного управління із заявою про шахрайство звернулася 50-річна місцева жителька. Вона розповіла, що в інтернеті хотіла придбати портативну електростанцію, сплативши за неї понад 28 000 гривень передоплати. Проте своє замовлення жінка не отримала, а зв’язок із «продавцем» обірвався.

Відео дня

Поліцейські розпочали кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття кримінального правопорушення. 

Як не потрапити на гачок

Правоохоронці радять жителям області: не перераховуйте гроші як завдаток чи передоплату за товар навіть у мінімальних розмірах.

Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті: поради запорізьких поліцейських |  Головне управління Національної поліції в Запорізькій області

Ретельно вивчайте усю інформацію про продавця або інтернет-магазин. Зазначені в оголошеннях номери телефонів перевіряйте через пошукові системи інтернету. Розраховуйтеся за товар лише після його отримання.

Чим маніпулюють аферисти, коментує експерт

Михайло Козюк, поліцейський психолог

 — Аферисти — це неабиякі психологи, часом вони просто «гуру» комунікації та різних психологічних технік впливу.

Часто шахраї маніпулюють безвихіддю. Тимчасова відсутність місця проживання штовхає людей  на необдумані кроки. Ще одним важливим психологічним моментом є природнє бажання зекономити (в цілому це пов’язано із загальною бідністю населення) і природнє тяжіння людини до життєвої «шари, халяви, лотереї». У розмові шахраї завжди надають вигідні умови, розтермінування на частини, йдуть на ваші умови щодо швидкості заселення, розповідають як вам пощастило, що ви до них зателефонували і тепер вам не доведеться віддати свої важко зароблені кошти представникам агенції із нерухомості.

Варто дуже критично мислити, коли орендодавці вам розповідають: «…ми дуже порядні віруючі люди, шукаємо винятково порядних людей, хочемо саме таких як Ви та ваша сімя…». І тут, у розмові підлаштовуються під будь які Ваші соціально-побутові критерії — «у нас також є діти, і вони також студенти…, ми також сповідуємо порядність та щирість , ….ми також маємо домашніх улюбленців..» У психології це називається проявляють емпатію - співпереживання. Істинна мета будьякого орендаря — це заробіток коштів, а ваші  проблеми та життєві труднощі і тим більше переживання та світогляд їх цікавлять мало.

Читайте також:

Тернополянка хотіла приворожити хлопця, а втратила шалені гроші 

Тернополянин віддав шахраям 45000 гривень, купуючи талони на пальне

Жителька Тернопільщини відправила шахраям 10 тисяч гривень замість допомоги подрузі

«Повелася» на знижки в супермаркеті і втратила 19 тисяч гривень

Понад 150 000 гривень втратила жителька Тернопільщини, повіривши шахраєві

Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up