Жінки з Тернопільщини продавали одяг онлайн і втратили тисячі гривень
Від аферистів постраждали три мешканки Тернопільщини. Вони намагалися придбати або продати товар в інтернеті. Як результат – повнили рахунок шахраїв на 41 000 гривень.
Про шахрайську схему розповідають у поліції.
— 39-річна тернополянка та 52-річна жителька Тернопільського району вирішили продати одяг, оголошення про продаж якого розмістили на торговельній платформі. Згодом в одному із месенджерів з ними зв’язалися «покупці» та обговорили питання купівлі товару. Під час листування жінкам запропонували оформити послугу «безпечної доставки» й вони погодилися, — розповідають поліцейські.
Невдовзі потерпілі отримали повідомлення з посиланням, за яким необхідно було перейти начебто для отримання оплати. Вони перейшли за ним та ввели конфіденційні дані банківських карток: CVV-код і код-підтвердження транзакції. Після цього з їхніх рахунків незаконно списали 11 000 та 29 000 гривень.
Гроші заплатила, а товар не отримала
20-річна жителька обласного центру хотіла купити одяг в соціальній мережі, за який перерахувала 1000 гривень на вказану «продавцем» банківську картку. Бажаного товару дівчина так і не отримала.
Слідчі поліції за фактами шахрайства розпочали кримінальні провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають заходів для розкриття злочинів.
Не поспішайте оплачувати товар! Завжди намагайтеся використовувати магазини та сайти, які перевірені часом та відомі серед інших покупців. В них є внутрішні системи захисту користувачів, служба підтримки. Купувати щось у неперевірених продавців не варто. В нагоді стануть відгуки про таких продавців на сторінках соціальних мереж або ваших друзів, що вже купували у них товар.
Торгуючи в мережі, не забувайте про правила безпеки. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки та блокуйте її.
Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Чим маніпулюють аферисти, коментує експерт
Михайло Козюк, поліцейський психолог
— Аферисти — це неабиякі психологи, часом вони просто «гуру» комунікації та різних психологічних технік впливу.
Часто шахраї маніпулюють безвихіддю. Тимчасова відсутність місця проживання штовхає людей на необдумані кроки. Ще одним важливим психологічним моментом є природнє бажання зекономити (в цілому це пов’язано із загальною бідністю населення) і природнє тяжіння людини до життєвої «шари, халяви, лотереї». У розмові шахраї завжди надають вигідні умови, розтермінування на частини, йдуть на ваші умови щодо швидкості заселення, розповідають як вам пощастило, що ви до них зателефонували і тепер вам не доведеться віддати свої важко зароблені кошти представникам агенції із нерухомості.
Варто дуже критично мислити, коли орендодавці вам розповідають: «…ми дуже порядні віруючі люди, шукаємо винятково порядних людей, хочемо саме таких як Ви та ваша сімя…». І тут, у розмові підлаштовуються під будь які Ваші соціально-побутові критерії — «у нас також є діти, і вони також студенти…, ми також сповідуємо порядність та щирість , ….ми також маємо домашніх улюбленців..» У психології це називається проявляють емпатію - співпереживання. Істинна мета будьякого орендаря — це заробіток коштів, а ваші проблеми та життєві труднощі і тим більше переживання та світогляд їх цікавлять мало.
Читайте також:
Тернополянка хотіла приворожити хлопця, а втратила шалені гроші
Тернополянин віддав шахраям 45000 гривень, купуючи талони на пальне
Жителька Тернопільщини відправила шахраям 10 тисяч гривень замість допомоги подрузі
«Повелася» на знижки в супермаркеті і втратила 19 тисяч гривень
Понад 150 000 гривень втратила жителька Тернопільщини, повіривши шахраєві
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Юрій Самуляк
Zinayida Snihur