Зробити світ чистішим: як долучитись до Всесвітнього дня прибирання

- У вересні у світі відзначають День прибирання
- Попри воєнний стан, до нього долучиться і Україна
Про це розповіла координаторка World Cleanup Day в Україні Юлія Мархель. За її словами, Всесвітній день прибирання припадає на 16 вересня. Україні можуть долучитися до екоініціативи у найрізноманітніших форматах, щоправда зважаючи на норми безпеки через воєнні дії на території країни.
— 16 вересня 2023 року під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні Світу, — йдеться у повідомленні. — Основна мета — формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
Участь візьмуть комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються в різних форматах на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, освітяни, лідери думок, пересічні громадяни.
Через воєнний стан учасників закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених органами місцевого самоврядування локаціях, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки, навчання та під час сигналу тривоги спускатись в укриття.
Які будуть формати участі
-
Для всіх, онлайн: Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
-
Колективні прибирання на території установ, організацій, закладів освіти. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
-
Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих органами місцевого самоврядування локаціях.
-
Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай!» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
-
Розбір завалів.
Як приєднатись, будучи за кордоном
Українці за кордоном також можуть приєднатися. Організувати онлайн або офлайн прибирання, подякувати приймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.
Результат своєї участі у Всесвітньому дні прибирання за посиланням до 25 вересня 2023 року включно.
Які заходи відбудуться
Національний бриф координаторів всіх рівнів Всесвітнього дня прибирання |
5 вересня 2023 року 10:00-12:00 Онлайн ZOOM з трансляцією на https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco |
Запрошуються: активісти, КСВ координатори, координатори від закладів освіти, координатори корпоративних учасників, координатори українських локацій за кордоном |
Всесвітній день прибирання |
16 вересня 2023 року 10:00-14:00 |
Активності адаптивних форматів, всі бажаючі, Зареєструйте результат своєї участі у Всесвітньому дні прибирання за посиланням до 25 вересня 2023 року включно https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18 |
Всеукраїнський молодіжний екологічний форум |
30 вересня-1 жовтня 2023 року |
Координатори областей, партнери, медіа, найактивніші волонтери країни |
Національна прес - конференція Укрінформ. Засідання Національного організаційного комітету за підсумками проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні |
2 жовтня 2023 року (час уточнюється) Укрінформ |
Довідково
Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об'єднав 1 082 501, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку, детальніше:
У 2022 році до Всесвітнього дня прибирання в Україні долучилися 119 926 учасників у 24 регіонах. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2439 тонн відходів, з яких 70,5 тонн знайденої вторинної сировини здали на переробку.
У 2021 році до масштабної толоки долучилося 311 655 учасників, які зібрали 1022 тонни зібраного сміття, з яких 70 тонн знайдених відходів відправили на переробку.
У 2020 рік на прибирання вийшло 138 920 учасників. Спільними зусиллями було зібрано 763 тонни зібраного сміття, 182 тонни вторинної сировини здали на переробку.
2019 рік 300 000 навчальні заклади 14 687 учасники, 48 тонн сміття, 21,5 тонн здали на переробку.
У 2018 році 212 тисяч учасників, 375 тонн сміття, 112,5 тонн з яких здали на переробку.
Нагадаємо, ми перевірили, у якому стані перебуває парк ім. Тараса Шевченка, що розташований у центрі міста біля Тернопільського ставу. Це одне з улюблених місць відпочинку багатьох місцевих. Однак чи комфортно тут? У якому стані громадська вбиральня, чи прибирають сміття та скільки коштують різні розваги?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.