Зруйнований енергооб’єкт заживлював майже всю Тернопільщину

Зруйнований енергооб’єкт заживлював майже всю Тернопільщину

Наслідки влучання в енергооб’єкт на Тернопільщині в ніч з 25 на 26 листопада будуть ліквідовувати кілька днів. В цей час енергетики розробляють нові графіки вимкнення електрики для споживачів. Ситуація складна, але не критична

В ніч на 26 листопада Тернопільщина зазнала ворожої атаки. Повітряна тривога тривала 5 годин. З першої години ночі в області зникло електропостачання, будинки опинились без води та тепла. Зникло також і центральне опалення. 

Три безпілотники збили у небі над Тернопільщиною вночі з 25 на 26 листопада. Але інші ворожі цілі все ж влучили у важливий енергооб’єкт, від якого залежить електропостачання всієї області. Про це під час брифінгу розповів начальник Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода.

— Укренерго — це установа національного рівня і вони повинні, і ми не одноразово зверталися вже і за моєї каденції, щоб прискорили захист цього об’єкту. Частина роботи було зроблено, але частина ними була не виконана. Погано це вже за наслідками, але ми зможемо отримати технічне рішення або відновити цей об’єкт, або вирішити в інший спосіб, як це може бути вирішено з технічної точки зору, — зазначив В’ячеслав Негода.

Відео дня

Ліквідація наслідків триватиме кілька днів

Постраждалих людей внаслідок атаки немає. Місце виникнення пожежі було локалізоване. Але ліквідація наслідків триває.

— Ми прогнозуємо, що ліквідовувати наслідки саме на об’єкті нам доведеться декілька днів, адже пожежа досить складна. Для ліквідації надзвичайної ситуації від ДСНС була залучена 21 одиниця техніки та 84 чоловіки особового складу. З метою надання допомоги населенню на базі підрозділів ДСНС відкрито 26 пунктів незламності. Крім цього ми готові розгорнути 12 мобільних пунктів незламності, і чотири пересувних на базі автомобілів підвищеної прохідності, — повідомив начальник Головного Управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей.

Нові графіки

Левова частина споживачів, це близько 70%, опинилась без електрики з першої години ночі 26 листопада. Енергетики залучили підтримку від сусідніх обленерго, де це було можливо, наголосив технічний директор АТ «Тернопільобленерго» Андрій Лещук. Критичні об’єкти інфраструктури наразі заживлені. Але оскільки потужності не вистачає на забезпечення електрикою всіх споживачів, вводять мережеві графіки обмежень.

— Це не є графіки погодинних вимкнень, це не є графіки аварійних вимкнень. Ці графіки будуть діяти, поки не буде відновлений, або віднайдений інший шлях забезпечення дефіциту потужності. Виходячи з архітектури мережі дані графіки будуть стосуватися північної частини нашої області, також Тернополя і прилеглих населених пунктів. В межах Кременецького і Тернопільського районів будуть оприлюднюватись громади, які будуть вимикатися в певні години. А по місту Тернополю це будуть мікрорайони, — пояснює Андрій Лещук.

Таким чином тимчасово у графіках не вказуватимуть вулиці, які будуть без світла, а цілі мікрорайони Тернополя, або окремі громади області.

Зранку також були перебої з мобільним зв’язком. Станом на 14 годину 26 листопада більшість об'єктів функціонують стабільно завдяки резервним джерелам живлення, які обслуговуються аварійно-відновлювальними бригадами операторів. Тимчасові проблеми можуть бути вирішені спільними зусиллями мобільних операторів та органами місцевого самоврядування.

Комунальні установи Тернополя зі світлом

Складна ситуація з електропостачанням залишається в обласному центрі. Попри це всі комунальні установи, зокрема, школи, садочки, лікарні працюють, повідомив міський голова Сергій Надал.

—  На сьому годину була повноцінна подача води, повноцінна робота всіх каналізаційний станцій. Котельні працювали в окремих мікрорайонах від звичайного живлення, в інших —  за рахунок роботи генераторів. На даний час котельні підключені до постійного режиму електроживлення, тобто вони зійшли з генераторів. Ліфти ми будемо рекомендувати відключити, у звʼязку із перепадами електроенергії можливі зупинки, застрягання —  це безпека людей, —  наголосив Сергій Надал. 

Також зранку 26 листопада відновили свою роботи пункти обігріву.

 

Читайте також: 

У Тернополі відновили роботу пункти обігріву (АДРЕСИ)

Графік включення світла в Тернополі та області на 26 листопада: світло буде дві години за добу

Яка ситуація з тролейбусами на маршрутах в Тернополі

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (118)
  • Петро Єфременко

    Я так думаю, що такі об'єкти, крім захисту, мають бути дубльовані, щоб на перемикання пішло кілька годин, а не днів...
  • Anasteysha ❤️‍🔥

    Крім того що показала де, навіть якихось фортифікацій не зробили , за 3 роки війни , один головний обʼєкт 😤
  • Михайло Гайда

    А я вам скажу як військовий: я на сході третій рік. Всяке було...а от вдома у мене якийсь треш: невже ніхто не знав, що на такий відносно невеликий об'єкт потрібно хоча б антидронові сітки, а ще краще і з грубшої арматури захист, який б відсотків 70 прийняв на себе удар. А зараз Негода стрілки переводить на Укренерго, ті мовчать, думають, що б на нього поганого сказати, а в результаті люди сидять без світла... Ганьба такій владі, стид і позор!
  • Читач95

    Кивають один на одного, а крайній відсутній. Якби б наші владоможці на місцях дбали про безпеку енергоукриття то його б півтора року не будували і не довели до логічного завершення. Справжні керівники які думали б про людей, їх безпеку і право  бути в безпеці стукали б в усі двері щоб даний обєкт був завершеним. Волинили всі, бо байдужі та не тільки. Як сказав один вояка руки гріли всі, та усе накрили джмелі. Питається для чого підвищили тарифи і на яку безпеку їх витратили ті, хто відповідав за укриття такого важливого об*єкта. Тут слід спитати з усіх і за  невиконання розпоряджень президента маєють бути висновки для всіх відповідальних, бо страждає по їх вині народ який мерзне у квартирах по 10ть і більше годин. СУМНО.

keyboard_arrow_up