«Зупинись і вшануй»: у Тернополі перекрили дороги, аби нагадати про загиблих

«Зупинись і вшануй»: у Тернополі перекрили дороги, аби нагадати про загиблих
  • У Тернополі започаткували пілотний проєкт «Вшануй».
  • Тернополян закликали відкласти власні справи, роботу, вийти з авто, кав’ярень о 09.00 та вшанувати загиблих. 

Мета – нагадати про важливість вшановувати пам’ять військових та цивільних, які загинули під час російсько-української війни. 

Це вже третя акція, яку проводять у Тернополі без прив’язування до дат та свят.

Відео дня

О 08.59 учасники акції перекрили рух транспорту, підняли догори таблички з написом «Вшануй» і простояли так до 09.01. Підтримали акцію й учні школи-ліцею №6. Зі слів директора Олександра Остапчука, вони вшановують пам'ять загиблих щоранку у класах, коридорах, на подвір'ї. 

— Вчителі призупиняють написання робіт, виконання вправ на уроці фізичної культури, малювання, будь-які ігри і разом долучаються до хвилини мовчання. Потім разом співають Державний Гімн України. Такі акції, заходи є важливими, бо я так спостерігаю і бачу, що не всі люди долучаються, просто йдуть повз. Так робити не можна. Молодці ті люди, які дев'ятого жовтня об'єднали тернополян, продемонстрували гідний приклад для інших міст, — каже Олександр Остапчук.

З маленькими дітками у візочку на акцію завітала і пані Віта. Через російсько-українську війну вона втратила батька, а її малеча — найкращого дідуся. Жінка каже, щоранку вшановують пам'ять всіх загиблих, адже вони віддали найцінніше — своє життя. 

— Батько загинув нещодавно, навіть 40 днів не минуло. Я побачила у соціальних мережах, що люди збираються на хвилину мовчання. Вирішили теж прийти, підтримати. Мені приємно, що стільки свідомої молоді, дітей. Вдячна всім за цю акцію, — каже пані Віта. 

Будемо прикладом для інших 

Нагадаємо, однією з ініціаторів проведення акції «Вшануй» є дружина загиблого захисника, командира другої стрілецької роти другого стрілецького батальйону 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Сергія Коновала з позивним «Норд».

Ольга Коновал неодноразово  закликала тернополян стати містом-прикладом та щодня віддавати шану нашим полеглим людям. 

— Щодня о 9.00 ранку я закликаю всіх підприємців та населення міста зупинитися, та підтримати хвилину мовчання в пам’ять про наших загиблих героїв. Це не лише знак поваги до тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої країни, але й нагадування про важливість єдності та спільної відповідальності. Давайте зробимо Тернопіль містом-прикладом, — зверталася до містян Ольга Коновал.

Пані Ольга додає, тернополяни роблять пілотний проєкт стає і стане найбільшим прикладом для інших міст. Ми вчимося, аби жителям інших міст України було простіше.

А ось тернополянка Елеонора Прошутінська закликала учасників акції робити більше фото та відео, ділитися контентом у соціальних мережах з хештегом #Вшануй, аби змотивувати інших долучатися. 

Історія про хвилину мовчання

Хвилину мовчання, як прояв шани і скорботи, ще століття тому запропонував австралійський журналіст після закінчення Першої світової війни.

До 2022 року в Міністерстві оборони України була традиція – щодня бити у дзвін і називати кожне прізвище загиблого. Та з початком повномасштабного вторгнення цей ритуал призупинили і хвилина мовчання є щодня о 09.00. Для християн хвилина мовчання – це та ж сама тиха молитва, так в Україні завжди вшановували померлих. У вільній для віросповідань Україні у будь-якій релігії є свої традиції пошани героїв. Але ця загальнонаціональна хвилина мовчання була спільною для всіх людей.

Читайте також:

«Він все життя присвятив Україні»: у Тернополі вшанували пам'ять Віктора Гурняка

«На щиті» повертається тернопільський захисник Роман Довгалюк

«Не вірю, ти мав жити»: «На щиті» повернувся тернопільський захисник Роман Гармаш

 

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up