Як розповіла менеджер з персоналу Асоціації роботодавців Світлана Повар, станом на восьме вересня, люди можуть виїхати на роботу за кордон за робочою візою або біометричним паспортом, але до біометрії також необхідно мати запрошення від роботодавця.
– Два тижні вам доведеться знаходитися в обсервації, бо Україна знаходиться в «червоній зоні», – каже Світлана Повар. – На кордоні вам також потрібно буде вписати свій номер телефону та адресу, де ви будете проходити обсервацію.
Пані Повар пояснила, що саме роботодавець повинен надати приміщення для проходження обсервації. Кожного дня поліція буде приїжджати та перевіряти чи ви знаходитеся на місці та чи дотримуєтеся карантинних вимог.
– Щодо їжі, то все залежить від роботодавця. Зазвичай до людей їжу довозять. Роботодавець може попросити написати що ви хочете з їжі і довезти вам пізніше.
Менеджер також розповіла, що кількість охочих попрацювати за кордоном за останній місяць не зменшилася, а навіть збільшилася. За пів року люди навчилися, як потрібно поводити себе на карантині.
Від проходження 14-денної обсервації звільняють людей, котрих залучають до роботи в сільськогосподарській сфері, йдеться на сайті посольства України в Польщі. Втім, як пояснила Світлана Повар, в половини роботодавців вимагають проходження обсервації, навіть якщо людина працюватиме в полі.
– Не знаю, чому одним роботодавцям є поблажка, а іншим – ні. Шанси, що вам доведеться бути на обсервації, якщо ви їдете на сільгоспроботи – 50 на 50, - додала менеджер.
Світлана Повар розповіла, що роботодавцям не вистачає «робочих рук», а тому вони заохочують працівників збільшуючи оплату праці.
Найбільше оплата праці зросла у сільськогосподарській сфері, на заводах та фабриках, особливо для зварювальників, токарів, фрезерувальників. Також більше почали платити дівчатам, котрі працюють на кухні.
– Якщо офіційно працювати, то найбільш доступною для заробітчан, окрім Польщі, є Німеччина, там є тимчасові програми для роботи студентів та людей до 35 років, що діють до трьох місяців. При тому польська фірма має «проводити» вас для роботи у Німеччині, Франції чи Нідерландах. Наприклад, якщо ви влаштувалися в Польщі в одну з фірм і відбули обсервацію, то їдучи в Німеччину, ви їдете як польський працівник і проходити обсервацію в Німеччині не будете.
А ви вже мали досвід роботи за кордоном? Чи працювали за кордоном цьогоріч? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер