Як уникнути переохолодження та обмороження, що одягати і як поводитись, коли на дворі серйозний «мінус» - радять рятувальники.
· Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.
· Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
· Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом.
· Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити такий, що не промокає.
· Тісне взуття та відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
· Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.
· У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
· Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. Метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. Окрім того, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.
· Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.
За інф. управління держслужби з надзвичайних ситуацій
Читайте також Перша смерть від морозу: у Тернополі замерз 49-річний митець Валерій Сеньків
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Петро Білецький