Пікетувальники назвалися працівниками МШЕДу (КП "Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця"). Вони пояснюють, що прийшли домагатися правди від мерії. Мовляв, їм уже не перший місяць не видають зарплату, а саме підприємство - на межі закриття. Чоловіки намагалися встановити намет для депутата міськради Наталії Карпишин. Начебто у ньому вона проводитиме прийом громадян.
Натомість службовці муніципальної поліції та представники мерії розгорнути намет не дозволили. Кажуть, що це - монтаж малої архітектурної споруди. І що на її встановлення потрібен дозвіл. Натомість пікетувальникам запропонували зайти у приміщення мерії. Ті відмовились.
У той час з-за будівлі міськради вибігли близько 10 молодиків, одягнені по-спортивному. Хлопці стали по периметру місця конфлікту. На запитання кореспондента "20 хвилин", хто вони такі і чому навідалися на пікет, молодики відповіли: "Ми - тернополяни".
Між пікетувальниками та муніципалами почалася шарпанина через монтаж намету. Згодом обидві сторони конфлікту перейшли до словесної перепалки.
Депатут міської ради Наталія Карпишин заявила, що МШЕДу мерія заборгувала чималу суму. Мовляв, тому підприємство не може працювати, і тому люди прийшли під мерію.
- Потрібно вигнати всіх цих горе-посадовців: Надала, його заступника Стемковського, керівника МШЕДУ Козака! А оцінкою їхньої діяльності нехай вже займаються правоохоронні органи, - наполягає депутат.
Також вона наголосила на необхідності виділити фінансову допомогу підприємству від міськради, щоби воно могло продовжити функціонувати.
- Це - гра в політику зі сторони пані Карпишин, - вважає заступник міського голови Владислав Стемковський. - Свого часу ми проводили спеціальні зустрічі, на яких вивчали ситуацію щодо згаданого підприємства. Проблема, у першу чергу, в тому, що дохідна і видаткова частини МШЕДу не співпадають. Тобто видатки більші, ніж доходи.
Пан Стемковський пояснює, що підприємство зможе нормально працювати, якщо його дохідна частина щомісяця становитиме хоча б 1 мільйон 200 тисяч.
- Зараз міська рада на таку суму не може здійснювати замовлень у підприємства, - додає заступник мера. - МШЕДу потрібно вийти на баланс шляхом скорочення видатків...
Натомість самі працівники шляхо-експлуатаційної дільниці кажуть, що хочуть одного - зберегти свою роботу та отримувати платню за зроблену працю.
- Ми вже два місяці без роботи і без зарплати, - бідкається водій МШЕДу Володимир Чабан. - Нам виплатили половину заборгованості за грудень. І на цьому все. Наразі ми продовжуємо ходити на роботу, але праці ніякої не виконуємо, бо жодних замовлень немає. У цьому підприємстві я працюю вже 35 років. А нещодавно керівництво попередило, що 28 квітня нас звільнять...
Імпровізований пікет, який був запланований, як безстроковий страйк, завершився безрезультатно для пікетувальників. Вони забрали мателевий каркас так і не розгорнутого намету. Після цього залишили подвір'я міської ради.
Згодом, до речі, на місце прибув директор КП "Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця" Андрій Козак. Зі своїми підлеглими він не розмовляв. Також відмовився спілкуватися і з журналістами. Чоловік вів діалог лише із заступником мера Владиславом Стемковським.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер