"В соціальні мережах варто сидіти не більше 2 годин на день" - розповідає науковець

"В соціальні мережах варто сидіти не більше 2 годин на день" - розповідає науковець

Соціолог Олексій Бортнич виступав 27 травня в Клубі соціальних ініціатив на тему заборони російських соціальних мереж. На його думку від цього виграють, в першу чергу, самі інтернет-користувачі.

 - За останні десять років, що я вивчаю молодіжну комунікацію в Інтернеті дійшов думки, що нам потрібна власна інтернет-інфраструктура - каже Олексій Бортнич.  - Це стратегічний і фінансовий ресурс країни.

На думку вченого існує три головних аспекти у відключенні російських ресурсів: економічний, соціальний та неврологічний.

По-перше, ускладнилася робота близько трьох мільйонів українців, які заробляли гроші через рекламу та поширення контенту на табуйованих інтернет-майданчиках. Двісті-триста тисяч просто втратили власний бізнес і ніколи його не відновлять, бо не зможуть легально використовувати доходи від роботи в "Mail.ru" та "Вконтакте". Президент по суті став лобістом інтересів Facebook. В колах київських політиків існує думка, що вдасться запустити власну українську соціальну мережу, під повним контролем СБУ, а не російських спецслужб. Контроль за рекламою будуть мати українські бізнесмени у владі, які монопольно контролюватимуть доходи на цих сайтах. Тому очевидний комерційний інтерес тут спостерігається.

Відео дня

По -друге, повний перехід на українську мову також  потребує ліквідацію доступу до російських сайтів. Потрібно, щоб населення України і Росії більше не перетиналися, навіть на рівні інтернет-контактів. Якщо ми хочемо мати власну ідентичність, слід мати свій майданчик, в якому будуть постити картинки і відео лише на українську тематику. Так ми сконсолідуємо власний народ. Російські мережі, навпаки, стали місцем, де концентруються люди, які не мають здатності до конструктивних розмов  - маргінали і підлітки.

По-третє, якщо населення хоча б трішки відірветься від заборонених сайтів, воно може присвятити більше уваги іншим видам дозвілля. Побачить, що дим в їхній голові від постійного сидіння в "контакті" трішки розвіється. Окремі сегменти інтернет-користувачів (молодь, діти) найбільше виграють від нового закону, адже за дослідженнями американських нейрофізіологів постійне перебування в мережах негативно впливає на концентрації, рівень IQ та сприйнятті складних ідей та текстів. Тому сидячи в мережах ви підриваєте порядок у власній голові.  Краще триматись від них якнайдалі і не сидіти більше 2 годин на день.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:05 Евакуює поранених та дасть відсіч ворогу: тернополянин розробив платформу для ЗСУ 20:00 Чи легко купити ліки вночі у Тернополі: ми дізналися, чи працюють цілодобові аптеки photo_camera 19:03 Як змінилась вулиця Качали у Тернополі за 8 років: відтворили фото з одного ракурсу photo_camera 19:02 До 3 000 гривень за кубометр: де купувати дрова на Тернопільщині Від читача 15:41 Модне мистецтво: Візіонери стилю Ян Поль Готьє, Карина Койнаш і Ральф Лорен 18:03 На благодійному концерті у Тернополі збирали кошти на «очі для ЗСУ» photo_camera 17:10 У понеділок частина Тернополя буде без води 15:49 Мешканець Чорткова виборов призове місце на чемпіонаті світу 14:08 Золота осінь у Тернополі: як виглядає місто та де можна зробити гарні фото 13:18 З 1 жовтня водії авто повинні вмикати денні ходові вогні 12:09 Президент нагородив почесним званням вчительку зі Шумщини 11:07 Нехай Бог оберігає, а ми будемо підтримувати: тернополяни вітають захисників та захисниць зі святом 10:04 Прохолодніше і з дощем: як почнеться жовтень на Тернопільщині 09:10 Все місто завмерло: тернополяни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання 09:00 Рецепти корисних страв з горіхами 08:01 1 жовтня: свято Покрови, козацтва та День захисників і захисниць
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up