"В соціальні мережах варто сидіти не більше 2 годин на день" - розповідає науковець

"В соціальні мережах варто сидіти не більше 2 годин на день" - розповідає науковець

Соціолог Олексій Бортнич виступав 27 травня в Клубі соціальних ініціатив на тему заборони російських соціальних мереж. На його думку від цього виграють, в першу чергу, самі інтернет-користувачі.

 - За останні десять років, що я вивчаю молодіжну комунікацію в Інтернеті дійшов думки, що нам потрібна власна інтернет-інфраструктура - каже Олексій Бортнич.  - Це стратегічний і фінансовий ресурс країни.

На думку вченого існує три головних аспекти у відключенні російських ресурсів: економічний, соціальний та неврологічний.

По-перше, ускладнилася робота близько трьох мільйонів українців, які заробляли гроші через рекламу та поширення контенту на табуйованих інтернет-майданчиках. Двісті-триста тисяч просто втратили власний бізнес і ніколи його не відновлять, бо не зможуть легально використовувати доходи від роботи в "Mail.ru" та "Вконтакте". Президент по суті став лобістом інтересів Facebook. В колах київських політиків існує думка, що вдасться запустити власну українську соціальну мережу, під повним контролем СБУ, а не російських спецслужб. Контроль за рекламою будуть мати українські бізнесмени у владі, які монопольно контролюватимуть доходи на цих сайтах. Тому очевидний комерційний інтерес тут спостерігається.

Відео дня

По -друге, повний перехід на українську мову також  потребує ліквідацію доступу до російських сайтів. Потрібно, щоб населення України і Росії більше не перетиналися, навіть на рівні інтернет-контактів. Якщо ми хочемо мати власну ідентичність, слід мати свій майданчик, в якому будуть постити картинки і відео лише на українську тематику. Так ми сконсолідуємо власний народ. Російські мережі, навпаки, стали місцем, де концентруються люди, які не мають здатності до конструктивних розмов  - маргінали і підлітки.

По-третє, якщо населення хоча б трішки відірветься від заборонених сайтів, воно може присвятити більше уваги іншим видам дозвілля. Побачить, що дим в їхній голові від постійного сидіння в "контакті" трішки розвіється. Окремі сегменти інтернет-користувачів (молодь, діти) найбільше виграють від нового закону, адже за дослідженнями американських нейрофізіологів постійне перебування в мережах негативно впливає на концентрації, рівень IQ та сприйнятті складних ідей та текстів. Тому сидячи в мережах ви підриваєте порядок у власній голові.  Краще триматись від них якнайдалі і не сидіти більше 2 годин на день.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа 21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий 19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up