Опитування Президента — варто чи ні? (політична позиція)

Опитування Президента — варто чи ні? (політична позиція)

Минулого тижня Володимир Зеленський оголосив, що в день голосування на місцевих виборах - 25 жовтня – буде проведено всенародне опитування. Що це означає? Давайте по порядку.

Що це за опитування?

Громадянам пропонується відповісти на п'ять запитань безпосередньо на виході з виборчих дільниць. Опитування проводитиметься у форматі екзит-полу, тільки з особливим переліком запитань, а учасники повинні будуть заповнити бюлетень. Також у бюлетені передбачено поле для коментарів, в якому можна запропонувати запитання для наступних опитувань.

А питання такі:

  1. Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  2. Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?
  3.  Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  4. Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
  5. Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Насправді, дискусії про зменшення кількості депутатів Верховної Ради велися під час чи не кожної передвиборчої кампанії. Вже декілька років в Україні точиться і питання про медичний канабіс. І це відбувається на тлі того, що протягом 2010-х років у багатьох цивілізованих країнах суттєво переглянули державну політику щодо канабісу. Тож Президент питає думку народу стосовно давно обговорюваних і наболілих тем.

Для чого проводити такі опитування, якщо вони не мають юридичної сили?

Залучення народу до вирішення цих питань є абсолютно демократичним і морально виправданим кроком. Без чітко вираженої думки народу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень. І саме формат загальнодержавного опитування, коли людина свідомо робить вибір на користь певного рішення підвищує його політичну вагу. Для Президента важлива думка громадян і важливо при продовженні реформ спиратися на підтримку більшості суспільства.

Опитування — не референдум

Опитування не дорівнює референдуму — це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Результат опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Застосування такої форми безпосередньої демократії потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції.

Водночас опитування — не лише налагодження комунікації з людьми, але й економія коштів, часу й зусиль. Люди приходять на вибори, голосують за партії та кандидатів і заразом можуть висловитися із суспільно важливих питань. Це швидко й ефективно. Адже не потрібно окремо збирати комісії, займати приміщення, запрошувати людей — опитування можна проводити разом з виборами.

Володимир Семерез, директор і лікар ортопед-травматолог у ТОВ «Лікувально-діагностичний центр «Мій Лікар», кандидат у депутати Тернопільської обласної ради

«Дуже важливо, що президент як загальнонаціональний, демократично обраний лідер демонструє бажання спілкуватися з народом у режимі діалогу. І питання, які він виносить на всеукраїнське опитування, — насправді злободенні. Як лікар зупинюся на медичному. Легалізація медичного канабісу — ініціатива не нова, ще 30 січня 2019 року відповідну петицію зареєстрували на сайті Верховної Ради й вона швидко набрала необхідну кількість підписів. Однак тоді її фактично відхили, пояснивши, що необхідно допрацювати механізми втілення цієї ініціативи на законодавчому рівні. І це варто зробити, адже медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань», — сказав сказав директор і лікар ортопед-травматолог у ТОВ «Лікувально-діагностичний центр «Мій Лікар», кандидат у депутати Тернопільської обласної ради від партії «Слуга Народу» Володимир Семерез.

Він пояснив, що медичний канабіс насамперед може допомогти в лікуванні хвороби Альцгеймера (сповільнює прогресування) та епілепсії (зменшує частоту приступів). Як паліативну допомогу (полегшення страждань) його в інших країнах призначають хворим на рак. Загалом нині медичний канабіс використовують у США, Канаді, Німеччині, інших розвинутих країнах Європи, а також на Сході.

 

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:35 У Тернополі облаштують мобільний спортивний комплекс для ветеранів та громади 14:15 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 9 липня) 14:00 Судитимуть тернополянина та його спільників за незаконний видобуток корисних копалин 13:07 На Збаражчині чоловік убив дружину, а після цього вчинив самогубство — поліція Від читача 14:21 Ветеран відродив родинну справу завдяки гранту від держави 12:45 За зґвалтування неповнолітньої засудили жителя Борщівщини 12:23 Червоний рівень небезпеки: на Тернопільщині очікуються надзвичайні дощі, грози та град 12:04 У Білецькій громаді впав ворожий дрон. Місцевих просять не наближатися, аби той не здетонував 11:20 Шахрай пообіцяв стосунки, натомість видурив у тернополянки понад пів мільйона гривень 10:51 Помер український композитор Ігор Поклад 10:25 На Тернопільщині врятували собаку із глибокого колодязя 09:30 Підтоплений будинок і заблокована швидка: ніч на Тернопільщині була неспокійною 09:10 Росія вночі запустила по Україні 728 дронів й 13 ракет 09:02 На Тернопільщині через негоду знеструмлені понад 32 тисячі споживачів 09:00 Перестало битись серце захисника з Лановеччини Василя Костюка 08:00 Укрзалізниця запускає безбар’єрний вагон для пасажирів на кріслі колісному photo_camera 05:03 У Тернополі гучно. В небі над містом та областю — шахеди та ракети (ОНОВЛЕНЕ) photo_camera 22:01 Небезпечна краса: отруйні рослини, які можуть бути навіть біля вашого будинку photo_camera 21:00 Подарували шанс на життя: у Львові врятували 30-річну маму з Бучача завдяки донорській печінці photo_camera 20:00 Журналісти «20 хвилин» отримали доступ до Генплану. Але довелось викликати поліцію
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up