В Україні підвищили тарифи на воду: скільки потрібно платити (пресслужби)

В Україні підвищили тарифи на воду: скільки потрібно платити (пресслужби)

Національна комісія (НКРЕКП) підвищила тарифи на водопостачання  для 32 водоканалів з 1 січня 2023 року в середньому до 30%

Тарифи ухвалені без громадського обговорення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на засіданні у вівторок, 27 грудня, підвищила тарифи на водопостачання та водовідведення. У тому числі для Тернопільської області. Тарифи були ухвалені без громадського обговорення.

Підвищення тарифів стало можливим тому, що на них не поширюється мораторій, введений на інші комунальні послуги з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У Національній комісії пояснюють намір підвищити тарифи збільшенням обсягів реалізації, видатків на оплату праці, збільшенням амортизації та подорожчанням електроенергії.

Тарифи на воду в Харківській, Миколаївській та Херсонській областях, що постраждали внаслідок бойових дій, піднімати не будуть.

 

Які тарифи для Тернополя?

Перше підвищення заплановане з 1 січня нового року, а друге - з липня.

Згідно з раніше оприлюдненими проєктами, у Тернополі тарифи на водовідведення та водопостачання  встановлені наступні:

«Тернопільводоканал» – 44,46 гривні (21/23,46).

 

Компенсації за тепло і гарячу воду у Тернополі

А тим часом у Тернополі КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» в зв’язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями електропостачання зменшує оплату через перерахунок платіжок за комунальні послуги. Так компенсують вартість ненаданого тепла та гарячої води.

 

У 2023 році на бізнес чекає три етапи підвищення тарифів на електрику 

Також з 1 грудня НКРЕКП затвердила триетапне підвищення тарифів на електроенергію в 2023 році для бізнесу. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора. 

Також відбудеться підвищення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії та на послуги постачальників універсальних послуг.

Ціна для населення не зміниться, але підвищення вплине на родинні бюджеті, оскільки нова ціна на електрику буде закладатися у вартість товарів.

"В результаті коригування цих тарифів середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт-год. При цьому середнє зростання ціни електроенергії для промислових енергоємних споживачів складе близько 4 коп. за кВт-год", – заявила комісія.

Гроші від підвищення тарифів підуть на аварійне відновлення пошкоджених об’єктів електроенергетики та створення аварійного запасу обладнання і закупівлю необхідних для цього товарів і послуг.




 

22:03 У Гусятині виявили стародавнє поселення Трипільської культури play_circle_filled photo_camera 21:16 Тернопільський письменник Олег Герман презентував книгу з нагоди 75-річчя play_circle_filled photo_camera 20:40 Охочим служити за контрактом пропонують від 20 тисяч гривень на місяць 20:15 Серед потерпілих — водії та двоє дітей. Що вдалося дізнатися про аварію в Озерній photo_camera Від читача 16:12 Які категорії громадян можуть отримати ваучер на навчання? 20:03 Аптечний ажіотаж: тернополяни скуповують препарати, які продаватимуть лише за рецептом photo_camera 19:29 Тернопіль стає чистішим: прибрано понад півтисячі дворів 19:00 Дегустація кави, школа іконописців і концерти «Скай» та Трінчер: куди піти у Тернополі 1-2 квітня? 18:30 Тернопільщина – лідер з посівної 18:00 На світ з'явилась маленька Поліна – дочка полеглого Героя 17:33 Як змінилися ціни у супермаркетах Тернополя: ми порівняли, де дешевше photo_camera 17:03 Тепер у новому образі: скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста переодягнули photo_camera 16:48 В Озерній – ДТП з потерпілими. Рух ускладнений 16:10 Мешканець Кривого Рогу поповнював мобільний телефон коштом тернополян play_circle_filled 15:35 Салони краси та перукарні у Тернополі: де отримати найкращий сервіс та професійний догляд за волоссям і красою (партнерський проєкт) 15:00 На які ліки з 1-го квітня буде потрібен рецепт: роз’яснення МОЗ 14:00 Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків 13:55 На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків play_circle_filled 13:30 Марки з автографом Залужного, Буданова та інших діячів продали на аукціоні в Збаразькому замку play_circle_filled photo_camera 12:25 В аварії на Злуки постраждала жінка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up