"Скинули роботу на батьківські плечі", - тернополяни нарікають на дистанційне "навчання" у школах

"Скинули роботу на батьківські плечі", - тернополяни нарікають на дистанційне "навчання" у школах
  • Учні шкіл всієї України і Тернополя, зокрема, упродовж майже всієї весни навчалися дистанційно. Однак чи ефективно?
  • «20 хвилин» поцікавилися, чи змогли діти засвоїти навчальний матеріал, який їм викладали дистанційно.

Усе більшою проблемою для батьків стає дистанційне навчання. Вони говорять, що діти так і не змогли нормально освоїти навчальний матеріал, навчаючись вдома.

«Деякі вчителі лише зараз починають вчити дітей»

Мама п'ятикласниці, що навчається в одній з тернопільських шкіл розповіла, що вчителі приділяють недостатньо часу учням. Вони дають матеріал, який варто вивчити, але не пояснюють його. Вони не спілкуються з дітьми, а все навчання покладають на батьків.

– Коли діти повернуться знову в школу, викладачі проведуть оцінювання рівня знань, але по факту діти нічого не вчили, – каже пані Алла. – У моїх знайомих, у яких діти навчаються в різних школах, усі вчителі скидають завдання на Viber. Деякі з них фактично нічого не робили два місяці, а тепер наверстують все, скидаючи матеріал для вивчення та завдання, тому що скоро буде підсумкова контрольна.

Відео дня

Навчання дітей впало на плечі батьків. Саме вони витрачали зусилля та час, аби пояснити дитині предмет, інколи не знаючи та не розуміючи його.

– Який сенс давати завдання, якщо дитина не знає, як їх робити? ─ говорить Алла. ─ У батьків також є робота, і я не можу весь день пояснювати дитині матеріал, аби потім з нею виконувати завдання.

«Вчителі не повинні обтяжувати учнів»

Начальниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк повідомила, що всі викладачі працювали з учнями в дистанційному режимі. Їх мали контролювати директори шкіл. Вчителям зберегли заробітну платню, і вони працювали стільки годин, скільки відвели на ті чи інші класи.

 – Є навчальний процес та програма, яку потрібно виконати, – каже пані Ольга. – На рівні шкіл мали би бути графіки, аби викладачі не обтяжували предметами учнів.

Настанови до викладачів були, перш за все, щоби вони гуманно ставилися до дітей. Учням було непросто навчатися дистанційно, тому вже у вересні вчителі повторять пройдений матеріал, щоб учні його засвоїли.

Така дистанційна форма навчання є найліпшим варіантом під час карантину, впевнена пані Ольга. Вчителі намагалися як можна краще пояснити свій предмет, але й батьки повинні проконтролювати, аби їх дитина навчалася.

«У вересні ми все наверстаємо»

Директор школи-ліцею №6 ім. Назарія Яремчука Олександр Остапчук розповів, що в його закладі  кожен вчитель вибрав зручні платформи, аби навчати дітей та спілкуватися з ними. Педагоги продовжують надсилати домашні завдання, але в іншій формі, так, щоби зацікавити дитину.

– У нас люди неправильно розуміють, навіщо задавати домашні завдання, – розповідає директор. – За їх логікою виходить, що взагалі не варто задавати нічого. Ми привчаємо дітей, щоби вони були самостійними, тому домашні завдання будуть обов'язковими. Претензій чи покарань до дитини за те, що вона зробила його не так або взагалі не зробила, у нас немає. Нам важливо перебути цей карантин, і у вересні ми все наверстаємо, але зробимо це так, як зручно і добре дітям.

Учні навчилися б більше, якби перебували в школі, але враховуючи ту ситуацію яка є, саме таке дистанційне навчання є найкращим варіантом.  Хоча дітям і важче засвоїти предмети на 30-40 відсотків, впевнений Олександр Остапчук.

«Викладачі виділять резервні години»

Директор школи №3 Руслана Петрокушин додала, що вчителі проводять уроки через різні платформи: ZOOM, Skype або Viber. Однак дітям сприймати інформацію в такому форматі набагато важче, тому вчителі намагаються зацікавити учнів.

– Якщо говорити про обсяг завдань, то до мене скарг з цього приводу від батьків не надходило, а вже у вересні ми перевіримо, як діти засвоїли пройдений матеріал. Це не будуть контрольні роботи, вони будуть спрямовані лише, щоб оцінити рівень засвоєного матеріалу.

Руслана Петрокушин розповіла, що на початку наступного навчального року викладачі зможуть виділити резервні години, аби пояснити учням ті теми, які вже пройшли і, на їх думку, є найскладнішими. Швидше за все, учні цієї школи не будуть здавати підручники влітку. Так вони зможуть під час канікул повторювати матеріал, впевнена пані Руслана.

Як ви гадаєте, чи  достатньо уваги приділили навчанню під час карантину вчителі, батьки та діти? Чи вірно організували навчальний процес? Діліться своїми думками в коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Oksana Lyashenko
    скарг не надходило - ото відповідь директора!!!! звідси в неї висновок що всі проводили уроки дистанційно як належить!?
  • David Starr
    Є дуже гарна приказка на цю тему: "хто - у ліс, а хто - по дрова".
  • кобра
    Звичайно що важче,їм в школі було не легко а  тут дистанційно
  • Анонім
    Можна подумати діти у школі краще матеріал засвоювали . Один хер після уроків діти з батьками дома розбирають матеріал який дали на уроках в школі . Навіть самі батьки багато чого не розуміють з тої програми ,що зараз є . Навіть взяту ту саму математику ну це ж п......ц повний ну кому такий матеріал потрібен з трьохповерховими прикладами і  задачами в яких відсутня логіка і зміст . Математика має бути простою як двері ,щоб її можна було практично застосовувати у побуті тобто як вигідно розкроїти тканину ,метал , як можна визначити кут щоб правильно відрізати матеріал і багато іншого .Тобто дітям треба заклади і розвивати 3 D мислення ,щоб дитина в голові могла продумати всі варіанти як краще виконати ту чи іншу задачу у побуті ,а якщо дитину годувати кілометровими формулами, всяою тригонометрією ,рівняннями, які у жодному випадку не приводять до логічної відповіді, то і толку від цього буде 0 оскільки на практиці весь цей шлак вона не застосує . Тим більше у вересні  будуть перевіряти дітей на предмет засвоєного матеріалу, то я зразу скажу майже всі за 3 місяці канікул забудуть весь той матеріал ,що викладався .
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя 22:00 Поліцейські застерігають від квартирних крадіжок напередодні Великодніх свят 20:45 Короткочасні дощі і грози: якою буде погода 19-21 квітня 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 19-20 квітня 19:01 «Дякую, що скинули кошти на ніжки для тата»: 5-річна донька військового подякувала за допомогу play_circle_filled 18:01 Чисте місто починається з тебе: понад 100 людей прибирали парк «Загребелля» photo_camera 17:30 «Зі Світлим Христовим Воскресінням!» - Великоднє вітання від Віталія Мариновського, добровольця російсько-української війни, директора ТОВ «ВВС-БУД» (новини компаній) 17:03 До 10 років позбавлення волі засуджено водія, який вчинив смертельну ДТП та втік з місця аварії 16:30 В аваріях на Тернопільщині травмувалися двоє дітей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up