Встановлюють гранітні пам'ятники, несуть квіти. Як виглядає кладовище для тварин і де їх можна поховати?

Встановлюють гранітні пам'ятники, несуть квіти. Як виглядає кладовище для тварин і де їх можна поховати?
  • Для багатьох втрата домашнього улюбленця – справжня трагедія, адже ми втрачаємо не просто тварину, а члена сім’ї.

  • Де в Тернополі поховати тварин? Ми побували на стихійному кладовищі. Дивіться репортаж звідти.

З такою проблемою стикнулася тернополянка Валентина, коли на операційному столі померла її собака породи грейхаунд. 

Поховали собаку у дворі незнайомої людини

– Вона була повноцінним членом сім’ї. Через довгі пологи лікарі більше не могли відкладати операцію, адже без неї собака була приречена. На жаль, вік пса дав про себе знати і операцію вона не пережила… – каже пані Валентина.

Ветеринари повідомили, що серце тварини не витримало навантаження під час операції. Оговтатися від почутого було тяжко. Та 30-кілограмову собаку треба було десь поховати.

Відео дня

Тоді ветеринар запропонував два варіанти виходу. Перший, він телефонує до свого знайомого, той за умовну ціну завозить собаку в ліс, аби господарі не знали де вона буде похована. Фотодокази поховання він в той же день надішле власникам тварини. Другий варіант, поховання на полі, що належить другому знайомому ветеринара. Тоді місце поховання буде відоме.

– Обрали перший варіант, тому що все-одно ми поверталися б до місця поховання нашої собаки. Але це емоції, сльози… Нехай в нашій пам’яті вона залишиться здоровою та веселою, – продовжує Валентина.

Разом зі знайомим ветеринара поїхав закопувати собаку і чоловік Валентини, аби бути певним, що її дійсно поховають. Дорогою, йому пояснили, що вивозити в ліс вже не дуже безпечно, адже це можуть побачити правоохоронці і тоді будуть негаразди для обох. Тому собаку поховали в саду біля дому знайомого ветеринара за 500 гривень.

І з такою проблемою поховання домашніх улюбленців стикаються чимало тернополян. Тому не рідко закопують їх біля найближчих до помешкання посадок, чи лісів, біля доріг чи в парках.

Ховають у парках, лісі та незаконному кладовищі

На даний час в Тернополі немає офіційного місця поховання домашніх або безпритульних тварин, відповіли нам в управлінні ЖКГ. І найближчим часом створення відповідних для цього місць також не передбачено.

Тому господарі ховають там, де вважають за потрібне. За Тернополем навіть створили незаконне кладовище, про яке, судячи з невеликої кількості поховань, знає обмежена кількість людей. Колишні господарі не просто ховають тварин, дехто навіть встановлює їм гранітні пам’ятники.

На кількох могилах є живі, посаджені квіти, але ще більше штучних. З двадцяти поховань, які ми нарахували, половина доглянутих, видно, що на це місце часто приїжджають. Є і свіжі поховання.

Та інколи, тварин ховають в парках Тернополя, не рідко власники викидають їх тіла просто на смітник.

– Дійсно, ситуація з похованням тварин в місті сумна, – каже зоозахисниця Людмила Чеховська. – Люди хоронять своїх улюбленців в лісосмугах або на закинутих ділянках чи під будинками, так як послуг з кремації немає і виділеного місця для захоронення теж немає.

Чому не можна ховати в місті? Причина смерті тварини можу бути різною, в тому числі – інфекційні захворювання. Разом з ґрунтовими водами продукти розкладання тварин можуть потрапляти в річки, тощо, стверджують екологи.

Як ховати правильно

Саме тому важливо визначити правильне місце для поховання тварини, аби в подальшому це не нашкодило іншим.

За законодавством, поховання померлих тварин дозволене тільки у відведених для цього місцевою владою місцях. Критерії для обрання таких місць складні. Воно не повинне знаходитися біля річок, та на відстані щонайменше 300 метрів від рекреаційних зон і громадських місць.

Але не тільки в Тернополі, але й по всій Україні створити кладовище для тварин є проблемою, адже офіційне кладовище для тварин є тільки поблизу Харкова біля смт. Бабаї. Поховати домашнього улюбленця там вартує від 2,5 до 3,5 тисяч гривень.

Ще один варіант – кремація тварини. Найближчий такий крематорій знаходиться у Києві. Вартість  коливається в залежності від ваги тварини від 270 до 3080 гривень.

При цьому на сайті крематорію вказують, що кремація є загальною, або персональною. Друга – дорожча. Якщо господарі обирають її, то можуть забрати прах тварини з собою, а за додаткову плату, там же можуть придбати спеціальну урну.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (22)
  • Bassj MR.Basichka
    Для чого такі новини публікувати?свого роду реклама цвинтаря для собак і котів!!!напевне вже хтось зацікавився підібрати під себе місце поховання  домашніх улюбленців і на цьому заколотити касу!!!
  • David Starr
    Якісь слабі на голову, то де такий цвинтар, на Чистилів?
  • vlad v
    - батюшка, треба відспівати мого кота.
    - йди  в сінагогу
    - батюшка 1000 доларів равину вистачить.
    - неси сюди, чого не сказав що кіт православний.
    ............................
    якщо серйозно, то звичайно пам'ятники псам котам мишам черепахам рибкам(чому ні) то ненормально.
    Де пам'ятники тим свиням, коровам, курам, і т.д. яких ми з'їдаємо щодня.
    Якщо серйозно, то звичайно треба вирішити проблему утилізації останків тварин.
    У мене є домашні тварини.
  • Сергій Кохмат
    Поховати можна, але гранітні пам'ятники - це перебор.

keyboard_arrow_up