Індивідуальне опалення у квартирі – задоволення не з дешевих, однак на ньому можна потім добре заощаджувати.
Через непередбачувані зими, часто тернополяни змушені мерзнути перед початком опалювального сезону та відкривати вікна через задуху вже наприкінці сезону. І попри це, вони змушені будуть сплатити кошти за послугу з централізованого опалення. Індивідуалку потрібно встановлювати лише у міжопалювальний період. Тому зараз саме час це зрбити.
Тернополянка Світлана живе в багатоквартирному будинку, і ось уже декілька років, як в її квартирі встановили індивідуальне опалення.
– Ця процедура доволі довга і робиться не за один день, – каже пані Світлана. – До індивідуального опалення у нас на той час уже підключилися більше половини мешканців , а тому нам було простіше. Всім домом ми також вирішили зробити собі «індивідуалку».
На збори документів і встановлення системи індивідуального опалення у тернополянки пішло чотири місяці.
– Якщо раніше я платила 2200 гривень в опалювальний сезон за тепло та 380 за воду, то тепер я сплачую не більше 1100 гривень за обидва рахунки.
За сам котел та його встановлення платить споживач. Також треба замінити радіатори і трубопроводи у квартирі. Таку послугу можуть надавати майстри, що займаються подібними роботами. Вони кажуть, що ціна є різною, адже залежить від багатьох чинників.
Як зазначають на одному з сайтів, де люди можуть замовити сантехніка, рого робота з монтажу газового котла вартуватиме 1000-1700 гривень.
Діапазон цін на газові котли для квартир коливається в діапазоні 1200-1800 Євро, в залежності від побажань замовника, розповів директор ПП «Опалення Ніагара» Дмитро Варода.
– Якщо людина за місяць в опалювальний сезон платить 1500 гривень в місяць за тепло, то з індивідуальним опаленням вона платитиме за газ 500 гривень, – каже директор. – Звісно, є різні умови, якщо будови є сирими, то цифри будуть дещо інші. Загалом газові котли окупаються за шість-сім років.
Як правило, ціни на обладнання є стабільними впродовж року.
З 2010 року уряд встановив заборону на встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках. Проте минулого літа Кабінет Міністрів України фактично дозволив встановлювати автономне опалення жителям будинків, де в більш ніж половині квартир вже є «індивідуалка». Тому не всі можуть автономно опалювати свою квартиру.
Можливість відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання передбачена Законом про ж/к послуги, який введено в дію з першого травня 2019 року
У багатоквартирних будинках, у яких на день набуття чинності Закону про ж/к послуги не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлена від централізованих мереж, власники квартир і приміщень, приєднаних до таких мереж, мають право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання.
У Тернополі є список таких багатоквартирних будинків, мешканці яких можуть підключити індивідуальне опалення.
Як зазначають в управлінні ЖКГ, мешканці всіх квартир у цих будинках повинні погодитися на індивідуальне опалення, якщо хоча б в одній з квартир відмовляться від цього, то і іншим мешканцям «індивідуалку» встановити не зможуть.
Також важливо пам'ятати, що відключення від центрального опалення здійснюється тільки у міжопалювальний період, але не пізніше за 1 вересня.
Які потрібні документи:
А яке опалення у вашій квартирі? Як ви гадаєте, за скільки часу індивідуальне опалення зможе себе окупити? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер