Показали свою готовність та спорядження: як на Тернопільщині рятують людей на воді

Показали свою готовність та спорядження: як на Тернопільщині рятують людей на воді
  • Після ліквідування рятувально-водолазної служби в Тернопільській області, порятунком людей на водних об’єктах одноосібно займається водолазно-рятувальний підрозділ ДСНС.
  • Чи готові рятувальники ДСНС діяти по всій області та як забезпечені підрозділи, цікавилися «20 хвилин».

Про те, що вже декілька років порятунком людей на воді займаються саме працівники підрозділу ДСНС розповів начальник відділення водолазно-рятувальних робіт управління ДСНС в Тернопільській області Руслан Сивак.

«Маємо професійний атестований підрозділ рятувальників»

– Водолазно-рятувальний підрозділ у нас повністю укомплектований, – каже пан Руслан. – Він складається з шести осіб, з них чотири водолази, фельдшер та водій.

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">

Для того, щоби водолазний підрозділ мав право функціонувати, він мусить бути атестованим міжвідомчою атестаційною комісією, яка створена Кабінетом Міністрів України. Підрозділ у Тернополі сертифікований та атестований і має усі відповідні дозволи на проведення рятувальних та пошукових робіт під водою.

Для виїзду підрозділ має обладнаний транспортнй засіб

– Ми можемо виїхати фактично в будь-який день та в будь-яку пору доби, – додав пан Сивак.

«Співпрацюємо та залучаємо рятувальників з інших областей»

Окрім районів на Тернопільщині, рятувальники при потребі працюватимуть і в чотирьох районах на Львівщині. Рятувальники з суміжних областей тісно співпрацюють між собою та часто проводять спільні пошукові роботи, кажуть в управлінні ДСНС.

– Рік тому на Дністрі ми проводили пошуки зниклого чоловіка разом із рятувальниками з Івано-Франківщини, – повідомив Руслан Сивак. – Якщо дійсно є потреба, ми можемо викликати колег і з інших областей.

«Підрозділи виїжджають за лічені секунди, бо є по всій області»

Окрім пошуково-рятувального підрозділу, на території області розташовані пожежно-рятувальні підрозділи, що забезпечені засобами для рятування людей на воді (плавзасоби, рятувальні жилети, мотузки, кола тощо), розповіла помічник начальника Управління ДСНС у Тернопільській області з питань зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Ірина Крупа.

– На території області є 41 підрозділ місцевої пожежної охорони, які залучаються при потребі, – каже пані Ірина. – При отриманні сигналу «Тривога», за лічені секунди виїжджає найближчий, а потім вже залучаються інші, якщо це необхідно.

Ірина Крупа зауважила, що кожен працівник проходив відповідне навчання, знає як рятувати людей на воді, а також методи надання домедичної допомоги, серцево-легеневої реанімації, тощо. Окрім того, водолази щотижня проводять тренувальні спуски, щоб їх організм був завжди готовий до навантажень.

«Оснащені найновішими засобами»

Руслан Сивак запевнив, що водолазно-рятувальний підрозділ забезпечений всім необхідним.

– Відповідне спорядження для порятунку людей на воді у нас є, воно сертифіковане та відповідає всім вимогам. – додає він.

Аероглісер в місті Заліщики

На Тернопільському ставі рятувальний підрозділ має катер на повітряній подушці «Марс-700», в Заліщиках – аероглісер, а в кожному підрозділі по області – човни та все необхідне.

Зверху під брезентом знаходиться човен

«На жаль, цього літа водолазам вже довелося виїжджати на виклик»

Рятувальники зізнаються, що вже цього літа доводилося виїжджати на виклик, коли людину не врятувати.

– 28 червня ми виїжджали в Підволочиський район у село Качанівка, там у ставку під час купання потонув 34-річний чоловік. На жаль нам подзвонили занадто пізно. Першим виїхав підрозділ з цього району, але врятувати чоловіка не вдалося, тому виїхав наш підрозділ водолазів.

Дістати із води тіло можна за різні проміжки часу, все залежить від умов. В деяких випадках пошукова операція може тривати декілька днів.

В управлінні ДСНС у Тернопільській області закликають всіх жителів дотримуватися правил безпечного перебування на водних об'єктах та берегти себе.

А як гадаєте ви, чи зможуть рятувальники своєчасно зреагувати на виклик? Чи доводилося вам спостерігати за їх роботою в дії? Діліться своїми історіями в коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Діонісій
    дивно, вчора писали, що звільнили купу професіоналів-рятувальників, а сьогодні прославляють їх, чому так ? то підготовлені люди, роки тренувань та роботи, честь і хвала їм, а таких дармоїдів з ода, можна і нових набрати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК 14:03 Збирать гроші на підтримку захисників: у центрі міста благодійний концерт photo_camera 13:00 Новий спортзал розпочали будувати у Великогаївській громаді photo_camera 12:03 Що подивитися у кінотеатрах Тернополя на вихідних 10-11 травня: розклад сеансів та ціни photo_camera 11:00 Готуємо разом з Дмитрами Дмитровичами 10:00 Травень, відчувається як березень: коли чекати повернення тепла на Тернопільщину 09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Андрій Жилан з Тернопільського району 22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up