Про те, що вже декілька років порятунком людей на воді займаються саме працівники підрозділу ДСНС розповів начальник відділення водолазно-рятувальних робіт управління ДСНС в Тернопільській області Руслан Сивак.
– Водолазно-рятувальний підрозділ у нас повністю укомплектований, – каже пан Руслан. – Він складається з шести осіб, з них чотири водолази, фельдшер та водій.
Для того, щоби водолазний підрозділ мав право функціонувати, він мусить бути атестованим міжвідомчою атестаційною комісією, яка створена Кабінетом Міністрів України. Підрозділ у Тернополі сертифікований та атестований і має усі відповідні дозволи на проведення рятувальних та пошукових робіт під водою.
Для виїзду підрозділ має обладнаний транспортнй засіб
– Ми можемо виїхати фактично в будь-який день та в будь-яку пору доби, – додав пан Сивак.
Окрім районів на Тернопільщині, рятувальники при потребі працюватимуть і в чотирьох районах на Львівщині. Рятувальники з суміжних областей тісно співпрацюють між собою та часто проводять спільні пошукові роботи, кажуть в управлінні ДСНС.
– Рік тому на Дністрі ми проводили пошуки зниклого чоловіка разом із рятувальниками з Івано-Франківщини, – повідомив Руслан Сивак. – Якщо дійсно є потреба, ми можемо викликати колег і з інших областей.
Окрім пошуково-рятувального підрозділу, на території області розташовані пожежно-рятувальні підрозділи, що забезпечені засобами для рятування людей на воді (плавзасоби, рятувальні жилети, мотузки, кола тощо), розповіла помічник начальника Управління ДСНС у Тернопільській області з питань зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Ірина Крупа.
– На території області є 41 підрозділ місцевої пожежної охорони, які залучаються при потребі, – каже пані Ірина. – При отриманні сигналу «Тривога», за лічені секунди виїжджає найближчий, а потім вже залучаються інші, якщо це необхідно.
Ірина Крупа зауважила, що кожен працівник проходив відповідне навчання, знає як рятувати людей на воді, а також методи надання домедичної допомоги, серцево-легеневої реанімації, тощо. Окрім того, водолази щотижня проводять тренувальні спуски, щоб їх організм був завжди готовий до навантажень.
Руслан Сивак запевнив, що водолазно-рятувальний підрозділ забезпечений всім необхідним.
– Відповідне спорядження для порятунку людей на воді у нас є, воно сертифіковане та відповідає всім вимогам. – додає він.
Аероглісер в місті Заліщики
На Тернопільському ставі рятувальний підрозділ має катер на повітряній подушці «Марс-700», в Заліщиках – аероглісер, а в кожному підрозділі по області – човни та все необхідне.
Рятувальники зізнаються, що вже цього літа доводилося виїжджати на виклик, коли людину не врятувати.
– 28 червня ми виїжджали в Підволочиський район у село Качанівка, там у ставку під час купання потонув 34-річний чоловік. На жаль нам подзвонили занадто пізно. Першим виїхав підрозділ з цього району, але врятувати чоловіка не вдалося, тому виїхав наш підрозділ водолазів.
Дістати із води тіло можна за різні проміжки часу, все залежить від умов. В деяких випадках пошукова операція може тривати декілька днів.
В управлінні ДСНС у Тернопільській області закликають всіх жителів дотримуватися правил безпечного перебування на водних об'єктах та берегти себе.
А як гадаєте ви, чи зможуть рятувальники своєчасно зреагувати на виклик? Чи доводилося вам спостерігати за їх роботою в дії? Діліться своїми історіями в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер