Внаслідок цієї хвороби на шкірі риб утворюється блакитно-сірий наліт, що складається зі слизу та відмерлих частин тканин.
Хворобу викликає Chilodonelia cyprinid – холодолюбна інфузорія, масове розмноження якої починається при температурі п’ять-десять градусів вище нуля. Підвищення температури сповільнює процес її розмноження, а при більш ніж двадцяти градусах тепла і зовсім припиняється.
Зараження відбувається дуже – легко шляхом переходу хілодонели з однієї риби на іншу. Найчастіше риби хворіють в другій половині зими і навесні, літом вони звільняються від паразита, а восени число хворих риб знову зростає.
Прес-секретар Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Наталя Гресько повідомила, що вони не можуть зробити висновки, адже рибу зі Ставу на дослідження їм не доставили.
– Через відчутний сморід все рідше гуляю поблизу Ставу, – каже тернополянка Оксана. – У Тернополі і так небагато місць, де можна було би пройтися, а тут ще й гине не тільки риба, а й сам Став.
А як вважаєте ви, у чому може бути причина гибелі риби в Тернопільському ставі? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Щож до стану риби та озера в цілому- винищення дерев навколо ставу та суцільна забудова- ось причина хвороби риби. Про скидування стічних вод мешканцями Кутківець та Нового світу в озеро всім відомо. Але не можуть притягнути ло відповідальності ментів та прокурорів з самовільно збудованих "лодочних "гаражів.
Шановна редакція - майте хоч Ви (звертаюсь ПОКИ ЩО з повагою) якесь "лице" і авторитет і не опускайтесь до рівня от таких бицюр!!!! не смішіть тут нікого і не давайте його коментарі як еколога (які 100% йому написали трохи тямущі в тому з тієї ж самої бурси))