Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Картоплю ретельно промити під проточною водою, але не очищати шкірку. Велику картоплю порізати на кілька частин, а дрібну достатньо розрізати навпіл. Скласти в миску.
Часник дрібненько порізати або пропусти через часничницю. Змішати подрібнені сухі трави, часник, сіль, перець і олію. Залити отриманим маринадом картоплю, гарненько перемішати і дати настоятися 15-20 хвилин, періодично перемішуючи.
Викласти картоплю вниз шкіркою в один шар на деко, застелене пергаментом, і відправити у розігріту до 250°С духовку. Картопля по-селянськи буде готова приблизно за 25-30 хвилин. Час запікання залежить від розміру скибочок. Орієнтуватися варто на зовнішній вигляд страви − готова картопля по-селянськи має стати золотистого кольору.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Варену гречку остудити. Гриби обсмажити на рослинній олії з цибулею і морквою. З’єднати гречку і обсмажені гриби, додати розмочений хліб, спеції і зелень, перемішати (можна в блендері). Зробити з гречаного фаршу котлети і обваляти їх у сухарях для панірування. Обсмажити на рослинній олії.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Зніміть з хека філе – ця риба не кістлява, тож це буде неважко; втім, можна зробити готування ще простішим, нарізавши тушку поперечними стейками – по одному на порцію. Приправте рибу сіллю, при бажанні збризніть лимонним соком, і відкладіть в сторону.
Розігрійте на сковороді або в жароміцній формі пару ложок оливкової олії і обсмажте до золотистого кольору подрібнені цибулину і зубчик часнику. Наріжте картоплю «шайбами» товщиною 1,5-2 см і додайте їх на сковороду, давши трохи обсмажитись з обох сторін. Залийте водою настільки, щоб вона покривала картоплю, додайте лавровий лист, посоліть і варіть на невеликому вогні протягом 15-20 хвилин, до розм’якшення картоплі.
Злийте воду (або перекладіть овочі в іншу форму), приправте картоплю чорним перцем, зверху розмістите хека і поставте в духовку, розігріту до 180 градусів, на 12-15 хвилин. Тим часом візьміть сотейник, додайте пару ложок оливкової олії і тонко нарізаний зубчик часнику і грійте на найменшому вогні, щоб часник не смажився, а томився, повільно віддаючи олії свої аромати. Коли риба буде готова, зніміть сотейник з вогню, додайте паприку і розмішайте.
Розкладіть по тарілках картоплю, зверху розкладіть рибу і полийте гарячою олією з паприкою. Прикрасьте дрібно нарізаною петрушкою і негайно подавайте.
Інгредієнти:
Спосіб приготування: Ізюм помити і запарити окропом на 30 хвилин. З лайма зніми цедру. З апельсинів і лайма вичавіть сік, щоб вийшла приблизно 1 склянка. Цукор, сіль і олію розітріть в однорідну масу. Додай цитрусовий сік. Змішайте просіяне борошно з содою. Поступово додавайте у суміш борошно і замісіть однорідне тісто. Додайте ізюм, цукати і цедру. Формочки для мафінів змастіть олією, посипте борошном і вилийте у них тісто приблизно на 2/3. Відправляйте кекси у розігріту до 180°С духовку. Пісна випічка буде готова приблизно за 40-45 хвилин.
Інгредієнти:
Спосіб приготування: Квасолю відварити до готовності. Також зварити буряк, картоплю з морквою. Цибулю очистити, порізати дрібними кубиками. Картоплю, буряк, моркву очистити і порізати кубиками. Квашені огірки також порізати кубиками. Квашену капусту відтиснути від зайвої рідини.
У велику посудину викласти всі підготовлені овочі (картоплю, цибулю, капусту, моркву, квасолю, огірки) крім буряка, заправити олією і перемішати.
Буряк також в окремій посудині заправити олією, перемішати і викласти в посудину до всіх овочів, посолити, поперчити і знову все ретельно перемішати. Вінегрет готовий.
Інгредієнти:
300-350 г квашеної капусти
250-350 г печериць
1 морквина
2-3 картоплини
1-2 стебла селери
пів цибулини
3-4 зубці часнику
1-2 ст. ложки оплатної пасти
2,5 л овочевого бульйону або води
2 ст. л. олії, лавровий лист, зелень
мелений коріандр, сіль, чорний мелений перець за смаком.
Спосіб приготування:
Капусту кілька разів промити холодною водою. Печериці порізати пластинками, моркву соломкою, картоплю брусочками. У каструлі розігріти олію, додати порізану цибулю і смажити приблизно 5 хвилин. Додати гриби і готувати на великому вогні приблизно 4-5 хвилин. Покласти подрібнений часник і готувати 30-45 секунд. Додати капусту, залити бульйоном і довести до кипіння на великому вогні. Варити приблизно 5 хвилин. Додати картоплю, порізану селеру, томатну пасту і спеції. Довести до кипіння, прикрити кришкою і варити 15 хвилин або до готовності овочів.
Дати настоятися приблизно 10 хвилин і подавати.
Спосіб приготування:
Спаржеву квасолю закинути в окріп (не розморожувати!), дати закипіти, проварити 3 хвилини й одразу ж відкинути на сито та облити холодною водою. Горошок та кукурудзу розморозити.
Селеру нарізати не надто маленькими кубиками й обсмажити на оливковій олії до м’якості. Покласти нарізані довільно цибулю та моркву. Смажити все разом 2-3 хвилини, періодично помішуючи.
Додати в сковорідку підготовлені горошок, кукурудзу та спаржеву квасолю. Все посолити, поперчити, присмачити цукром та спеціями, ретельно перемішати. Тушкувати овочі 3-5 хвилин.
Всипати кус-кус і готувати хвилину-дві, постійно помішуючи (всі крупинки мають просочитися олією та соком від овочів).
Влити приблизно склянку гарячої води, довести до кипіння й зменшити вогонь до мінімуму. Накрити кришкою та готувати страву доти, доки кус-кус не вбере в себе всю рідину.
Смачного!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Оксана Велінкевіч
Алла Пантеева
Світлана Маковійчук
Елена Кипчук