Зламана огорожа, дроти та є ями. Однак кажуть, що всі спортмайданчики у нормальному стані

Зламана огорожа, дроти та є ями. Однак кажуть, що всі спортмайданчики у нормальному стані

Минулого тижня «20 хвилин» публікували матеріал, де показали стан спортивних майданчиків у місті. І далеко не всі були у гарному стані. Тож ми звернулися з інформаційним запитом до міськради, аби дізнатися, хто і як це має контролювати. Отримали відповідь та інформуємо.

Влітку, незважаючи на війну, на спортивних майданчиках міста людно. Там проводять дозвілля школярі, а вечорами, буває, — і дорослі. Ми проінспектували вісім спортивних майданчиків Тернополя. До стану більшості з них є багато запитань. Дуже часто зіпсована огорожа, стирчать залізяки, розірвана сітка-рабиця, а іноді відсутні цілі секції паркану. На шести з восьми оглянутих нами майданчиках суттєво зіпсоване покриття.

Відтак, ми спитали у міської ради: скільки всього таких універсальних спортивних майданчиків у місті? Як часто їх ремонтують? Хто за них несе відповідальність і кому скаржитися, якщо ваш майданчик у травмонебезпечному стані?

Всього —  сорок

Тож, за інформацією, яку наводять у Тернопільській міській раді , функціонують 40 сорок універсальних спортивних майданчиків. Значна частина з них перебувають на балансі «Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення» — 14. Ще два належать ОСББ та п’ять — управлінню житлово-комунального господарства. 16 закріплені за навчальними закладами, поруч з якими майданчики побудовані. Ще два — за парками «Топільче» та Національного відродження та ще один — КП «Тернопільський міський стадіон».

Чиновники запевняють, що відповідальні особи двічі на рік (у березні та жовтні) проводять огляд цих майданчиків, після цього приймають рішення про доцільність ремонту. Кажуть, що звертають увагу на безпечність покриття, огорожі та інших елементів майданчика, зокрема міцність, стійкість, твердість і просторову незмінюваність конструкції, відсутність інших дефектів, які ставлять під загрозу безпеку під час експлуатації.

Дефекти — доступ заборонено

Як йдеться у відповіді на наш інформаційний запит, у випадку виявлення значних дефектів, які ставлять під загрозу безпеку користування — їх мають негайно усунути. Коли такої можливості немає, то має бути заборонений доступ відвідувачів.
Минулого тижня, повторимо, ми відвідали тільки вісім майданчиків з сорока. І на шести з них помітили, на наш погляд, суттєві дефекти. Але у відповіді від міськради для «20 хвилин» йдеться, заборон стосовно функціонування спортмайданчиків у Тернополі немає.

Виходить, що гострі розплетені кінці сітки-рабиці, зламані цілі секції огорожі, металеві трубки, стоптане покриття та ями на ньому – це незначні дефекти, або ж інспектори їх не змогли помітити.

На щастя, за даними міської ради, випадків травмування на спортивних майданчиках через порушення конструкції, зіпсоване покриття чи огорожу не фіксували. Втім, якщо таке трапиться, то відповідальність за травмування, кажуть, має нести балансоутримувач майданчика.

Куди скаржитись

У міськраді додають, що при виявленні ознак руйнації спортивних майданчиків тернополяни можуть скаржитися на цілодобову гарячу лінію Тернопільської міської ради 15-80 зі стаціонарних телефонів та 08674472919, 0800303522. 

Цьогоріч у місті запланували провести капітальний ремонт трьох універсальних спортивних майданчиків: на вулиці Лесі Українки, 17; Пилипа Орлика, 4-5 та 15 Квітня, 35. На це з міського бюджету мають виділити два мільйони гривень. У рамках проєкту «Громадський бюджет» у місті запланували створення та реконструкцію ще кількох майданчиків.

Читайте також:
Ми перевірили спортивні майданчики у Тернополі. Як не ями, то ще якась халепа!

 

Коментарі (2)
  • Діма Андрущенко

    По вулиці В. Великого 6-8. був невеличкий огорожений сіткою спортмайданчик... Минулого року приїхали діячі... зняли сітку стовпчики і по нинішній день......
  • Roman Martyniuk

    Єдине що в нормальному стані на цих а-ля майданчиках, це бруківка, тідьки питання - нах .. вона потрібна на спортивних майданчиках...

18:15 Перестало битися серце тернопільського краєзнавця, журналіста та письменника Михайла Ониськіва 17:55 В Україні планують повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу 17:08 Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив релігійну організацію «Почаївська лавра» play_circle_filled 16:33 59-річний чоловік вкрав самокат у парку «Сопільче» Від читача 14:50 Питання-відповідь. Чи потрібно пред’являти військовий квиток під час реєстрації особи як безробітної? 16:00 Реставрують арку у центрі Тернополя. Що там намалюють? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 15:45 Писанку висотою понад метр розпишуть на тернопільському фестивалі «Великодні мотиви» 15:13 Передчасно відійшла у вічність доцент ЗУНУ Олександра Марцінковська 14:09 Водій, якого дістали з салону машини у Копичинцях, потрапив до реанімації. Стали відомі обставини аварії 13:35 Захищаючи Україну, загинув молодий снайпер з Ланівців – Микола Юрчишин 13:05 Житель Тернопільщини незаконно «нарубав дров» на 270 тисяч гривень 13:05 Велике прибирання: У Тернополі стартувала загальноміська толока (пресслужби) 12:01 У Західноукраїнському університеті обиратимуть ректора. Чи балотуватиметься знову Андрій Крисоватий? 11:10 Дошкільнят із Заліщиків навчали дорожній грамоті, а учнів – поведінці на канікулах 10:27 У Кордишеві горів православний храм. Чи був це підпал? photo_camera 09:55 Робота у Тернополі: свіжі ваканcії від тернопільських компаній 09:39 У промисловому районі Тернополя вимикатимуть світло. В Обленерго пояснили причину 09:00 На Тернопільщині прогнозують холодну та вітряну погоду. Будьте обережні на дорогах 08:01 Сьогодні, 29 березня – Всесвітній день фортепіано і шанувальників Кока-Коли 08:00 Цей день в історії, 29 березня: Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up