Сцен сексу у фільмах поменшало на 40%: дослідження

Сцен сексу у фільмах поменшало на 40%: дослідження

Новий звіт показує, що голлівудська сексуальна сцена з початку 2000-х швидко занепадає. А от лайка та насильство у фільмах відбуваються приблизно на тому ж рівні.

Появу відвертих фільмів, таких як «Бідолашні», «Солтберн» і «Всі ми, чужі», оголосили як знаменування відродження сексу на екрані – незважаючи на відсутність інтересу з боку аудиторії покоління Z. Однак новий звіт показує, що насправді голлівудська сексуальна сцена швидко занепадає: у великих фільмах майже на 40% менше сексуального контенту, ніж на початку тисячоліття.

Про це повідомляє Національний інститут сексології та сексуального здоров'я з посиланням на  The Guardian.

Найбільше падіння — у бойовиках

На замовлення Economist від аналітика даних Стівена Фоллоуза звіт зібрав дані про 250 найкасовіших фільмів щороку з 2000 року, і виявив, що фільми, випущені в 2023 році, мали трохи більше 60% еротичного вмісту, який був у топ-250 у 2000 році. За жанрами падіння було найкрутішим у бойовиках (падіння приблизно на 70% за той самий період) – у той час як у романтичних фільмах зафіксовано набагато менше змін – падіння трохи менше ніж на 20%.

Відео дня

Водночас, відсоток найкасовіших фільмів без сексуального вмісту значно підскочив, приблизно з 18% у 2000 році до 46% у 2023 році. Фолловз робить висновок, що це «найбільший рушійний фактор цього зменшення сексуального контенту» – не тільки менше статевих актів на екрані, але вони зосереджені у пропорційно меншій кількості фільмів.

Доповідь розповідає про вир суперечок навколо таких фільмів, як «Бідняки», який викликав широке обговорення через велику кількість сексуального вмісту, та сумнозвісної сцени з ванною Солтберна.

У звіті також виявили, що лайка та насильство у фільмах відбуваються приблизно на тому ж рівні, що й у 2000 році.

У чому причина

Фоллоуз припускає низку можливих причин занепаду сексуальної сцени, серед яких:

  • зміни у смаках аудиторії з «перевагою контенту, який або повністю уникає сексуальних тем, або обробляє їх більш тонко»;
  • занепокоєння тим, що сцени сексу можуть вплинути на глобальний прокат, «що призведе до більш обмежувальних вікових рейтингів або цензури, що зменшить потенційне охоплення фільму»;
  • зростаючий вплив «координаторів інтимних стосунків», що відображає дискомфорт акторів через кількість сексуальних сцен, які їх просили зробити раніше.

Попередній аналіз, проведений Фоллоузом, показав, що з 2020 року використання координаторів інтимної близькості зросло у вісім разів.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, коли сексуальні стосунки під час вагітності безпечні та навіть корисні, як налаштувати себе на інтим.

 

Читайте також:

Інтим під час вагітності та після пологів: коли безпечно і не можна. Ми дізналися у фахівців

 Що ви знаєте про секс та свої ерогенні зони. ТЕСТ (18+)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up