Постійно підозрювати людину у зраді - це параноя. Затятий ревнивець є причиною частих суперечок. Та коли партнер зовсім не демонструє ревнощів, виникають сумніви у його почуттях.
- У моєї дівчини починається істерика, коли я просто спілкуюсь із особою жіночої статі, - розповідає 23-річний Олексій. - Це ж, напевне, неприйнятно для хлопця, у якого серйозні стосунки. Через її ревнощі у нас постійні скандали без причин. Я втомився їй пояснювати, що як мінімум на роботі я змушений спілкуватись з дівчатами. А ще вона умудряється ревнувати до друзів, до моєї собаки. Мовляв, їх я люблю більше, ніж її. Мені дійсно вже приємніше проводити час із своєю собакою, ніж вислуховувати її постійні докори.
- Ревнує - не завжди означає, що любить. Є люди, яким властивий інстинкт власника. Вони ревнують не тільки коханих людей, а й друзів, знайомих, точніше, тих, на увагу яких вони, на їх думку, мають право, - каже 25-річна Яна. - Такі люди є егоїстами. Будувати з ними стосунки неможливо, вони думають лише про себе і від цього їм рідко буває добре у житті.
Ну а коли ревності зовсім немає, виникають такі ж проблеми. Адже правильні прояви ревності, навпаки, підсилюють стосунки.
- Мені приємно, що мій хлопець помічає навіть мізерну увагу з боку інших і не дозволяє їм цього робити, - розповідає 22-річна Інна. - І це не є докорами мені, а лише зауваженням їм. У мене був хлопець, який ніяк на таке не реагував. Це виглядає як байдужість. Хотілось на його очах зрадити йому, щоб він нарешті приревнував мене.
Все-таки ревнощі є здебільшого неконтрольованим процесом. Якщо ви самі відчуваєте, що вони необгрунтовані, потрібно стримати себе. Зайнятись чимось цікавим і корисним, спрямувати думки на щось позитивне. А ще сконцентруватись на тому, щоб з вами було добре партнеру, а не тільки вам з ним. Якщо ж у вас є підстави для ревнощів, потрібно спокійно поговорити і з’ясувати ситуацію. Навіщо витрачати час на людину, яка зраджує?
Коментар експерта
Антоніна Богачук, психолог:
- Ревнощі означають насамперед те, що людина невпевнена у собі. Потрібно працювати над самооцінкою, а також над довірою до своєї другої половинки та страхом її втратити. Якщо ви не довіряєте коханій людині, вона так чи інакше на інтуїтивному рівні відчуватиме це. І цей факт буде певним бар'єром у ваших стосунках. Також недовіра провокує виникнення різних нав'язливих думок, які постійно будуть вас відволікати, забирати вашу енергію та шкодити вашому здоров'ю, а також провокувати агресію по відношенню до партнера.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер