Демонструють предмети війни, що стали артефактами

Демонструють предмети війни, що стали артефактами

Ікони, написані на ящиках від боєприпасів, військове обмундирування, прикрашене вишивкою, ляльки-мотанки в камуфляжі, фляги з плетінням, гільзи і гранати,  розмальовані петриківським розписом  та багато інших незвичних артефактів до 11 квітня можна побачити у фойє Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Вхід – вільний.

Previous Next

17 березня тут відкрили виставку «Військово-польовий АРТ». Автором і куратором цього оригінального проекту є боєць полку «Київ» ГУ НП в м. Києві, капрал поліції Павло Ротар. Він збирав артефакти, що пройшли горнило військових подій, під час служби в зоні АТО, будучи рядовим добровольчого особливого батальйону спеціального призначення «Золоті ворота». З кожної ротації привозив їх до Києва, а тоді індивідуально направляв майстрам у різні куточки України. Серед митців, які долучилися до проекту, є учасники бойових дій.

– Мої товариші спочатку дивувалися, а згодом і самі стали допомагати, – зазначив Павло Ротар. – Це мій невеличкий внесок в національно-патріотичне виховання. Хочу довести, що сила життя завжди сильніша за силу смерті. На початку створення проекту втілювати мою ідею в життя погодилося 26 майстрів, тепер їх більше сотні.

Тернопіль вже шістнадцяте місто, де презентують ці витвори. До речі, графіки роботи експозиції сплановані до 2018 року.

– Тут можна побачити цікаві експонати, прикрашені малюнками, аплікаціями, вишивками, – розповіла заступник директора з наукової роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова. – Крім того є фото побратимів Павла Ротаря та фотопазли. Предмети у вітринах – це роботи дітей, які пересилали свої витвори солдатам на передову. Кожен експонат унікальний і має свою особливу історію.

Під час роботи виставки «Військово-польовий АРТ» народні майстри Тернопільщини проводитимуть майстер-класи для усіх бажаючих навчитися чогось нового. У день відкриття експозиції школярі вчилися розмальовувати писанки, 21 березня діти виготовляли паперові ляльки-мотанки та листівки.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:00 Масштабні пожежі сміттєзвалищ ліквідували рятувальники на Тернопільщині photo_camera 12:25 Знищили понад 30 тисяч хризантем на Тернопільщині: квіти були заражені карантинним організмом 11:52 У Чорткові проведуть традиційну ходу для випускників 11:15 Випускник Тернопільського медліцею отримав максимальні 600 балів на НМТ Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 10:42 Облив сусіда бензином: конфлікт через паркан у Великогаївській громаді ледь не завершився підпалом 10:10 Olympic Day 2026 відбудеться в Тернополі 21 червня: як зареєструватись 09:35 Високоточну операцію після складних уражень судин вперше провели у Тернопільській обласній лікарні 09:00 Захищаючи Україну, загинув Герой з Тернополя Володимир Бортник 08:00 Військовим в Україні закриють доступ до казино: Уряд ухвалив постанову 22:00 Студентам обіцяють підвищення стипендій з 1 вересня 21:00 Як здати НМТ на 200? Випускниці школи №19 поділилися секретами підготовки 20:03 62-річний чоловік побив 6-річного хлопчика: батьки вимагають покарання для нападника 19:00 Безбар’єрні маршрути за понад 16 мільйонів: які вулиці ремонтують у Тернополі 18:00 Швеція та Ісландія передали Тернопільщині 16 тонн енергетичного обладнання 17:51 «Робота — не поважна причина не з’явитись». Що було на судовому засіданні у справі нардепки Марченко 17:25 Купівля рибальських товарів в інтернеті обернулась втратою грошей для 25-річного покупця 16:45 Тернопільщину накриє спека: синоптики обіцяють на вихідні до +32° 16:10 Якість відремонтованих доріг перевірять на Тернопільщині 15:30 В Україну повернули тіла 522 загиблих photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up