Картини Михайла Наума принесли весну у Тернопільський обласний художній музей

Картини Михайла Наума принесли весну у Тернопільський обласний художній музей

Виставку живопису теребовлянського художника Михайла Наума відкрили 9 березня у Тернопільському обласному художньому музеї з нагоди 65-річчя митця. В Тернополі художник експонує свої картини вперше. До уваги відвідувачів запропонував 65 полотен – переважно пейзажів і натюрмортів.

Михайло Наум народився 9 березня 1952 року в с. Сороцьке на Теребовлянщині. З шести років виховувався у дитячому будинку. Батько залишив його  дворічним хлопчиком, мама повернулася до сина у 1973 році і жила разом з ним до 1997 року – до дня своєї смерті. Все свідоме життя пан Михайло прожив у Теребовлі. У 1978 р. поступив у Львівський сільськогосподарський інститут на архітектурне відділення. Малює з дитинства, хоч професійно живописом зайнявся в інституті.

Previous Next

– Був час, коли я взагалі не малював, але після перенесеного інфаркту знову взявся за пензля і вже 15 років день у день продовжую творити, – розповів Михайло Наум. –  Скільки саме у мене картин – ніколи не рахував. Свої роботи я виставляв у Теребовлі, а також у Німеччині, Італії, Іспанії, Росії. Зараз у мене паралельно триває виставка у Дюсельдорфі.

Пан Михайло малює і портрети, і жанрові твори, але в основному пейзажі та натюрморти. Любить зображати квіти, особливо піонії, бузок та незабутки. У пейзажних роботах втілює рідні краєвиди, а також природу Прикарпаття. Над картинами працює від одного дня до півроку. Традиційно робив персональні виставки до ювілейних дат, починаючи з 50 років.

– Теребовлянщина багата художниками, – зазначив директор Тернопілського обласного краєзнавчого музею Ігор Дуда.– З Михайлом Наумом я познайомився лише місяць тому. Виявилося, що він не просто художник-аматор, а професіонал. На виставці представлений його живопис у жанрах пейзаж і натюрморт. Художник малює чисто в реалістичному плані. Він не прагне вразити якимось ефектом, а практикує реалістичний підхід. Подає красу природи дуже фахово, яскраво, різнобарвно.  Коли ми організували цю виставку, то до нас завітала весна, настільки тут запанували позитивні емоції і краса навколишнього світу. Глядача сьогодні вже не здивуєте абстраціонізмом чи сюрреалізмом, а реалізм має різні відтінки, тому він  – вічний.

На вернісаж завітало чимало людей. Серед них подружжя художників – Ганна і Богдан Ткачики. Оглянувши експозицію, пані Ганна поділилася своїми враженнями.

– Михайло Наум має завдатки від Бога і своєю тяжкою працею створив ряд картин, – зазначила вона. – Оглянувши роботи, мені на думку прийшли такі слова: є поети, читаючи вірші яких відчуваєш колір, а дивлячись на ці картини, відчуваєш запах бузочків і черемхи. Художнику гарно вдаються піонії, напевно, це його улюблена квітка.

Виставка діятиме до кінця місяця.

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:12 Графік відключення світла в Тернополі та області на 20 січня (ОНОВЛЕНО) 21:00 Юна тернополянка отримала 18 нагород на всеукраїнських та міжнародних конкурсах: послухайте play_circle_filled 20:01 У лікарні Тернополя відкрили першу Школу Супергероїв: як діти поєднують навчання й лікування photo_camera 19:00 Євро знову б'є рекорди: новий курс НБУ Від читача 16:59 Жителька Бережан відкрила фотопростір завдяки гранту Служби зайнятості 18:04 Тернопільський суд виніс вирок у справі керівника фонду, який фінансує російських десантників 17:20 Морози не відступають: штормове попередження та до -19°С очікують на Тернопільщині 17:05 Імплантація зубів в Тернополі у 2026 році: де ставити імпланти, скільки коштує — огляд стоматологій (партнерський проєкт) 16:50 На Тернопільщині від переохолодження загинула людина 16:13 13 ножових поранень: у Тернополі жінку підозрюють у вбивстві 26-річного співмешканця 15:40 У Тернополі медики повернули пацієнта до життя після 37-хвилинної зупинки серця 15:10 Для «Перемоги» в Тернополі задумали невід’ємні поліпшення. А роботу планують доручити родині Заставних 14:33 Через холод та навантаження на мережі в обленерго повідомили про можливі аварійні відключення 13:55 20 січня відзначаємо День вшанування захисників Донецького аеропорту 13:15 Розшукують 58-річну жінку з Тернопільщини, яка зникла безвісти 12:40 Коричнева «технічна вода» залила поля та дорогу: на Теребовлянщині виявили екологічне забруднення 12:10 Двоє пішоходів потрапили під колеса автівок на 15 Квітня 11:30 Промислові альпіністи на автопідйомниках збивають бурульки з дахів тернопільських будинків 10:52 Передавала гроші на «комуналку»: шахрайство на 168 тисяч між сусідками в Тернополі 10:10 У Чорткові порахували, скільки коштує робота освіти та медицини під час відключень світла
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up